Kvasinková infekcia

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Kvasinková infekcia

Poslaťod Ninqua » Ned 01.08.2021 14:45

Dobrý deň, môj psík plemena shi-tzu , ktorý má 13 rokov, trpí kvasinkami už približne 2 roky. Prejavuje sa to začervenaním, neustálim škrabaním a vylizovaním, bohužiaľ aj veľmi nepríjemným zápachom. Najprv to začalo nevinne len v oblasti uší, ale poslednú dobu sa to rozšírilo po celom tele ako sú slabiny, podpazušie, krk a celé brucho. Sme z toho už zúfalí nakoľko vidím, že psíka to naozaj obmedzuje a je mi ho veľmi ľúto. Veterinár nám dal len klasicky šampón na kvasinky a taktiež povedal, že pri takomto zhoršenom stave, aký má teraz, sú jediná možnosť tabletky, ktoré ale neliečia, čiže neriešia problém, iba tlmia to, aby ho to nesvrbelo - nazývajú sa apoquel, mal by ich brať v podstate už navždy a to každý deň, vraj sa už ináč pomôcť nedá. Berieme ich už asi rok, ale viem, že to vôbec nie je najlepšie riešenie, keďže tie tabletky pri dlhodobom užívaní poškodzujú orgány. Čítala som, že obmedzenie sacharidov by mohlo pomôcť, keďže cukor podporuje množenie kvasiniek v tráviacom trakte, takže nie je dobrý, čiže možno niečo ako prechod na barf by pomohlo...., taktiež som čítala o kokosovom oleji a potieraní jablčným octom. Chcem sa opýtať či niekto netrpí podobným problémom a ak áno ako to riešite, čo vám pomohlo? Neviem či ich budem môcť vyhubiť na 100% vzhľadom na vek psíka a tiež určitý pokles imunitného systému, ale nechcem aby toľko trpel... :plac: :ua:. Vopred ďakujem za rady.
Ninqua
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Kvasinková infekcia

Poslaťod Lindchen » Ned 01.08.2021 14:47

Riešili ste testy na alergie? Kvasinky idú ruka v ruke s alergiami. Treba dať psíka otestovať a vyhýbať sa alergénu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kvasinková infekcia

Poslaťod Ninqua » Ned 01.08.2021 14:53

Dobrý deň, nerobili sme testy na alergie, nakoľko nie sú najlacnejšie, preto nám dal veterinár na skúšku hypoalergénne granule, ale nepomohlo. No samozrejme, mohla by tam byť aj alergia iného typu, ale to si nemyslím, psík nikdy počas 11 rokov nemal na nič alergiu a vždy to bol veľmi zdravý jedinec.
Ninqua
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Kvasinková infekcia

Poslaťod Lindchen » Ned 01.08.2021 14:59

Dajte urobiť testy. Toto skúšanie je k ničomu.
A že nikdy nič nemal... no to hádam nie vážne. :lol: Choroby predsa prichádzajú bez ohlásenia. Proste je pes zrazu alergik.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kvasinková infekcia

Poslaťod straka17 » Ned 01.08.2021 15:43

Hlavne nech tie testy robí odborník a nie dedinský vet. Treba ich posudzovať v kontexte, keďže nemajú referenčné hodnoty.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Kvasinková infekcia

Poslaťod Slausa » Ned 01.08.2021 16:41

Jedna zdanlivo nesúvislá drobnosť, v akom stave má análne žľazy?
U mojej to totiž čiastočne súvisí a nie je to vec, ktorá hneď príde na rozum
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Kvasinková infekcia

Poslaťod pigie » Ned 01.08.2021 18:49

Odkial si? By sa ti dalo pomoct s vyberom veta, ktory sa tomu venuje a zmohol by sa na viac ako sampon a apoquel.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kvasinková infekcia

Poslaťod Elis » Ned 01.08.2021 21:15

tak ja bych asi i vzhledem k veku psa -na ty testy nesla.
naadila bych eliminacku misto toho.
apoquel se da i pichat a jeste je jeden pripravek na ulevu - cytopoint.

mozna jsem pesimista, ale ono to na muj vkus stejne takhle skonci velmi casto - po vsech tech testech.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kvasinková infekcia

Poslaťod Ulf » Uto 03.08.2021 7:34

Kvasinky sú aj o imunite, takže podporiť imunitu.
U nás sú kvasinky sezónna vec - spúšťa ich kúpanie a na miestach kde sa voda zdržuje – miesto neschne, okamžite začínajú kvasinky. Labky, lakte, slabiny, pod bradou, občas stehno a tak ďalej. Mne čo sa najviac osvedčilo – psa mám vyholeného na krátko a okamžite ak sa dá, suším a suším, nesmie ostať mokrý - takže bohužiaľ v lete fénujem. A samozrejme, ak je zle, kúpem v Clorexiderme – to tie kvasinky na nejaký čas zrazí - tie miesta poriadne vydrhnem a šampón nechám chvíľu pôsobiť. Čiže krátka srsť a sucho. U nás.
Kvasinky sú vždy záležitosť vnútorná, otázka je, čo z vonku ich spúšťa. Ono to šampónovanie je fajn, ale len na chvíľu.
Vzhľadom na vek, no, všetci vieme, že fungovanie tela ide na starobu dole vodou a nejaká tá vnútorná nerovnováha je skrátka prirodzená.
Zamerala by som sa najprv na kvalitnú stravu, výraznú podporu imunity a mimoriadnu pozornosť srsti/koži - naozaj dbať na to sucho. Mne keď sa niečo nezdá tak to zakvasinkované miesto prefénujem, aj keď nie je aktuálne mokré a niekedy natvrdo vyholím až na kožu, nech sa to vyvetrá.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Kvasinková infekcia

Poslaťod wer » Str 04.08.2021 8:57

Inak uz riesim aj ja :ach: Ako som sa vzdy cudovala, ze on je fakt nonstop mokry, mokry chodi spavat a nic, tak teraz ma pod krkom zapalene. Asi to teplo tomu prispelo. A vecne oslintany krk od pullerov.. Tak som mu to oplachla clorexydermom a uz to hned vyzera lepsie. A musim ho teda utierat po kazdom venci.. :heh: aspon kym je teplo..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kvasinková infekcia

Poslaťod wer » Str 04.08.2021 17:22

Otazka - ako casto kupat v tom sampone, resp mam to este kupat, ked to po prvom raze vyzera lepsie, ani ho to uz nesvrbi..? Alebo obden zopakovat, alebo potiahnut snuru par dni..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kvasinková infekcia

Poslaťod Slausa » Str 04.08.2021 19:46

Ja som každý 3ti deň asi 5x dokopy.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Kvasinková infekcia

Poslaťod pigie » Str 04.08.2021 19:47

Wer a ako sa to prejavilo?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kvasinková infekcia

Poslaťod wer » Str 04.08.2021 19:56

Tazko to popisat, mozno to ani nie su kvasinky..., ale pri kozi chlpy take hrdzave. A svrbelo ho to. Koza iba mierne zacervenana, na hotspot to nevyzeralo. A ten sampon pomohol uplne, zmena za noc
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kvasinková infekcia

Poslaťod pigie » Str 04.08.2021 20:06

No, tak to by som este samponovala, ak by to bol hotspot, tak ten staci do zaschnutia, ale kvasinky nie, tie treba dlhsie.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Ďalší

Späť na Choroby