Citlivé trávenie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Citlivé trávenie

Poslaťod kuu.boo » Pia 30.04.2021 17:31

Zdravím, potreboval by som poradiť od niekoho skúseného s našim problémom. Máme 8 mesačnú stafordku ktorá ma už dlhšie problémys jedením. Každý veterinár to pripisoval alergii a ponúkal nám svoje granule od značiek ktoré ho sponzorujú ako RC, Vetcan a podobné.Vetcany sme skúsili no pes už nemal problem len s travenim ale so všetkým ako srsť pazuriky....Po prelistovaní tohto fora som zistil že su to len odpady takže sme pár krát zmenili veterinára a konečne sme sa pohli dalej. Z granúl sme upustili a začali s barfom kde sme si potvrdili že kuracina jej fakt nerobí dobre. Bola odčervená, hovienko odoslané na testy s potvrdením že je bez parazitov. Šli sme teda ešte na gastro kde nám potvrdili helikobaktéra a zápal žalúdka s tým že má zrejme reflux teda nejaká časť potravy sa jej vracia aj so žalúdočnými šťavami do pažeráka. Dostali sme atb a helicid 10 proti kyseline a odporučenie že barf je skôr pre zdravých psov že to viac zaťažuje žalúdok a máme prejst naspat na granule najlepšie nejaké hypoalergenne. Ako posledné granule pred prechodom na barf sme mali Bric Care HA kde je ale zase Kurací tuk ktorý nam tiež zrejme mohol robiť zle. Teraz som vyskúsal Acany Sigle formulu s jedným proteínom ( dietné a určené pre citlivé trávenie) schválne som vybral kačacie na to by nemala mať žiadnu alergiu keďže ju nikdy nemala a celkovo granule maju dosť netradičné zloženie žiadna ryža zemiaky nič. Asi týždeň bolo všetko fajn no od včera ma zrazu natrávenú krv v stolici. Už vážne neviem čo máme robiť vzhladom na to že skoro každé hypoalergénne granule obsahuju kurací tuk ak nie samotnú kuracinu...
kuu.boo
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Citlivé trávenie

Poslaťod Elis » Pia 30.04.2021 21:48

uff.
je velky rozdil mezi "hypoalergenima granulema" a veterinarni dietou v granulich.
vet. dieta ma takovu upravu, ze organismus nepozna alergen.
ani jedny granule, co jste napsala nejsou dieta.

jestli chcete barfovat, meli byste mit zjistene, na co je opravdu alergicky.
ne jen hadat.
pokud to trva uz dlouho -presla bych asi raddeji na dietu, psa otestovala, a az pak bych presla na barf - cileny.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Citlivé trávenie

Poslaťod kuu.boo » Sob 01.05.2021 4:58

Elis píše:uff.
je velky rozdil mezi "hypoalergenima granulema" a veterinarni dietou v granulich.
vet. dieta ma takovu upravu, ze organismus nepozna alergen.
ani jedny granule, co jste napsala nejsou dieta.

jestli chcete barfovat, meli byste mit zjistene, na co je opravdu alergicky.
ne jen hadat.
pokud to trva uz dlouho -presla bych asi raddeji na dietu, psa otestovala, a az pak bych presla na barf - cileny.


Otestovat nas prave nechcu...Vraj je este moc mlada a vysledky by tak mohli byt dost nepresne
kuu.boo
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Citlivé trávenie

Poslaťod Elis » Sob 01.05.2021 5:33

a na ten barf jak jste najeli?
eliminacni dietu vam nekdo doporucil?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Citlivé trávenie

Poslaťod kuu.boo » Sob 01.05.2021 6:10

Elis píše:a na ten barf jak jste najeli?
eliminacni dietu vam nekdo doporucil?

Na barf sme nabehli postupne najprv sme maso varili a davali len svalovinu dalsi tyzden vnutornosti atd no barfovat sme zacali uz v case problemov sami od seba s domnienkou ze s tym vyriesime alergicky problem na ktory sme mali podozrenie takze sme nedavali kuracinu a bolo vsetko fajn. Davali sme len morcacie a bravcove. Postupne ako keby zacala menej papat a u veterinara sme sa dopracovali az k tomu helikobakteru a zapalu zaludka, vtedy nam veterinar odporucil prejst naspat na granule, jeden nam odporucil ich granule RC hypoalergenne a druhy veterinar z gastra mi povedal ze tiez hypoalergenne ze barf zatazuje zaludok viac.eliminacnu dietu nam doporucili s vetcan granulami kde je akurat tak soja a kopa hnoju ale to je vlastne vo vsetkych vet granulach sa mi zda.Pri vetcanoch sa nam pokazila srst aj pazuriky strasne z toho prdela a aj trus bol taky az do zelena strasne smradlavy preto som na tieto vet granule trochu skepticky pride mi to ako lenich biznis
kuu.boo
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Citlivé trávenie

Poslaťod Elis » Sob 01.05.2021 22:19

tak neco zrat ale musi :nwm:
barf nesedi, granule nesedi...
i ta diagnoza helikobakter u psa? :nwm:
mozna ji poradne dovysetrit a dolecit.
Asi bych v tomhle pripade psovi nejaky cas varila. jeden druh masa, jeden druh prilohy.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Citlivé trávenie

Poslaťod kuu.boo » Ned 02.05.2021 8:13

Elis píše:tak neco zrat ale musi :nwm:
barf nesedi, granule nesedi...
i ta diagnoza helikobakter u psa? :nwm:
mozna ji poradne dovysetrit a dolecit.
Asi bych v tomhle pripade psovi nejaky cas varila. jeden druh masa, jeden druh prilohy.


Nikto nepovedal že barf nesedi, pisal som že veterinar nam odporucil granule miesto barfu pretože ževraj surova strava viac zaťažje žaludok ako granule.
kuu.boo
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Citlivé trávenie

Poslaťod Elis » Ned 02.05.2021 8:45

tak ja pochopila, ze byla na barfu, kdyz:

"Postupne ako keby zacala menej papat a u veterinara sme sa dopracovali az k tomu helikobakteru a zapalu zaludka"
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Citlivé trávenie

Poslaťod Margita » Ned 02.05.2021 13:38

Surová strava viac zaťažuje žalúdok ako granule? Mam len taky sedliacky rozum, ale ako môže priemyselné vyrábaná strava s konzervantami a bohvie s akým rastlinnými zložkami zaťažovať žalúdok menej ako surové mäso?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Citlivé trávenie

Poslaťod straka17 » Ned 02.05.2021 14:28

Ak by sme sa bavili o porovnaní vet. dieta vs barf, tak tie nové rozkladajú bielkoviny na takú veľkosť, že ich imunitný systém v prípade alergie nespozná - odpadá spracovanie bielkovín na AMK. A na to, ako moc treba bielkoviny "rozbiť", kým sa dostaneme k AMK vplýva zas kvalita vstupnej suroviny a úroveň spracovania v granuliach. Iný logický dôvod nevidím.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Citlivé trávenie

Poslaťod Elis » Ned 02.05.2021 14:48

straka17 píše:tak tie nové rozkladajú bielkoviny na takú veľkosť, že ich imunitný systém v prípade alergie nespozná


to jsem se snazila vysvetlit hned v prvnim prispevku -marne teda :ha:
neznam ty konkretni grancle -a podle nazvu jsem nenasla, ze by to byla vet dieta
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Citlivé trávenie

Poslaťod Bad » Ned 02.05.2021 17:12

Margita píše:Surová strava viac zaťažuje žalúdok ako granule? Mam len taky sedliacky rozum, ale ako môže priemyselné vyrábaná strava s konzervantami a bohvie s akým rastlinnými zložkami zaťažovať žalúdok menej ako surové mäso?


no, syrové maso vyvolává větší tvorbu žaludečních kyselin, což v době zánětu žaludku nebude to pravé ořechové (u mého kocoura bylo to první znamení, že se rozjíždí zánět, odmítání syrového masa, posléze i prefa mokrého a zůstal jen na granulích), pes bere lék na snížení tvorby kyselin

také bych aktuálně zvolila vařené, přímo rozvařené (skoro), přílohu také tak
krmit vícekrát denně menšími porcemi
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Citlivé trávenie

Poslaťod lenka_1705 » Pia 07.05.2021 23:39

tak ako bolo napisane, pri zapale zaludka alebo nejakych enteritidach barf nie je vhodny, je nutne to preliecit a podavat aj 2 tyzdne varenu stravu - napr morcacie prsia, ryza, mrkva (dlhodobo ryza moze tiez robit problemy) alebo skusit veterinarnu dietu napr hills. my sa tiez obcas trapime. na citlive travenie sa u nas osvedcil napr mlety kralik a do toho nejake chude maso este
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava


Späť na Choroby