Zápal nervov, mŕtvy chvost

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod lucik » Sob 30.08.2014 18:38

jj, mŕtvy chvostík.. nikdy neosušíš psa dostatočne.. netreba po kúpaní nechať ju ležať na chladnom, treba vždy na podložku nejakú, vysušiť pokiaľ možno, úplne najlepšie nechať voľne behať.. keď to už má zapálené teraz, tak tiež - ležať na teplom, môžeš zatepliť tým fénom, ak to do 2 dní neprejde, išla by som na veterinu, pichnú jej tuším antiflogistikum a calcium(?)

do vody teraz určite nie
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod Barbor » Sob 30.08.2014 20:32

Luci mam pocit ze dnes sa ten chvost prebera. Uz jej viac stoji od toho korena ked vrti. Takze je to na dobrej ceste. Zial dnes sme sa fotili na mole a samozrejme ze sa musela šlahnut do vody v nečakanej chvilke, nastastie iba tak po brucho takze nemala mokry cely chvost. Potom ešte hodinu a pol sme chodili po vonku tak sa vysusila.
Dnes som aj 3x fenovala trosku. Na dotyk ju to neboli ani ked jej chytam takze zatial verim ze to je OK :yes:
Ja len dufam ze to ozaj prejde lebo netusim kde tu pojdem co robit a hlavne co jej daju a pichnu...to je take na :kak: uz sme dnes pozerali ze veterinar ale..no ja neviem pri najhorsom...
V stredu ideme domov...snad to vydrzi dovtedy :ua:
Offtopic: gatulka šiške malej k OVVR :poklona: ste šikulky! :winner: :rose:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod adaadela » Štv 26.11.2015 14:44

Ahojte mam podozrenie ze moja Bona ma priznaky, chovost jej vysi dole. :( a v sobotu ideme ny vystavu. Ako jej ho preberiem a vyliecim do soboty poradte. Idem aj k vetovi dnes po praci. :smile: Je to gelden retriever.
adaadela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod Vikiki22 » Štv 26.11.2015 14:58

Teplo, teplo a oddych. Buď to pomôže alebo nie. Stalo sa už raz v kruhu, že mal flat mŕtvy chvost, rozhodca to bral férovo a pri hodnotení nebral na to ohľad. Závisí ale tiež od povahy rozhodcu.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod lucik » Štv 26.11.2015 15:12

tak tak, Viki to napísala presne.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod adaadela » Štv 26.11.2015 15:51

dakujem hadam to pomoze a bude fit do soboty.... no bude nas posudzovat madarsky rozhodca :ua:
adaadela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod Vikiki22 » Štv 26.11.2015 18:47

Treba rozhodcovi povedať, čo je vo veci. Väčšinou rozumejú termínu "water tail".
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod lucik » Štv 26.11.2015 20:06

len teda flati sa vystavujú väčšinou voľne, len goldenom sa ten chvost zdvíha (zvyčajne) - ak nemá nacvičený voľný postoj, možno bude vyzerať divne so zveseným chvostom.. ale tak, s tým asi treba počítať, že to môže ovplyvniť známku..
a nezabudni potom na výstave box alebo klietku s podložkou, aby neležala na studenej zemi (možno aj keby to mala prikryté niečim by nebolo odveci)
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod adaadela » Štv 26.11.2015 21:26

mame prepravku aj s podlozkou :no: tak tu jej tam zoberiem. tak ved uvidim ako dopadnem. bola som aj u veterinaraa pichli jej protizapalovu inkeciu a teraz je aj vnutri, cez den bude vonku v koterci. a na noc pojde zas dnu. Neviem co viacej vymysliet. a od bolesti nam nedali nic, :ua:
adaadela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod Nyssa » Štv 26.11.2015 21:32

od bolesti netreba. ak jej dali nesteroidné antiflogistiká, čo sú protizápalové lieky, do soboty by mala byť fit. my sme to tabletkami dali takmer úplne za niečo cez 12 hodín :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod adaadela » Štv 26.11.2015 21:37

ale neviem co jej presne veto pichol. :nie: a mozem sa opytat ake tabletky ste davali? :smile: zajtra by som mala ist zase k veterinarovi ze jej pichne tiez nieco. :nwm:
Naposledy upravil adaadela dňa Štv 26.11.2015 21:40, celkovo upravené 1
adaadela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod Nyssa » Štv 26.11.2015 21:39

nepamätám už presne, tuším to bol ľudský flamexin, čo tiež nebolo naj riešenie kvôli žalúdku :ua: ale žiaľ, nemali sme vtedy po ruke v noci nič lepšie.
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod adaadela » Štv 26.11.2015 21:55

Mi mame doma fejtón alebo paralen ibalgin. Flektor je na zápal a bolest.
adaadela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod Nyssa » Štv 26.11.2015 21:57

keď jej dal veterinár injekciu, nedávajte jej už nič, ak vám inak nepovedal. a ibalginu sa vyhýbajte oblúkom u psa
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod adaadela » Pia 27.11.2015 7:47

tak dneska rano to je uz o nieco lepsie :smile: dokonca si obcas aj zdvihne chvost a vrti s nim. :yes: :smile: tak ide to dobrym smerom. :aaa:
adaadela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby