Zápal nervov, mŕtvy chvost

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod ess » Štv 17.07.2008 0:22

mate niekto nejake skusenosti s niecim podobnym?? u ASS je to dost caste ..hmm neviem ci to nazvat ochorenie....v podstate ide pravdepodobne o nejake prechladenie krizovej oblasti a oblasti chvosta ....staci ze sa psisko namoci vo vode, neosusi sa pripadne zmokne ..do toho zacne fukat studeny vietor a mrtvy chvost je na svete....
preco sa to takto vola? chvost vyzera ako ochrnuty, pes ho spociatku moze ciastocne "pouzivat" ale kyvka s nim inak ako obvykle...z hodiny na hodinu sa stav zhorsuje, chvost je neovladatelny uplne a prichadzaju bolesti pri pohmate resp pri akejkolvek zmene polohy chvosta...
tak ako sa mrtvy chvost objavi, sa i strati a pes je do dvoch dni v poriadku....pokial su velmi silne bolesti, tak sa pichaju kortikoidy na zmiernenie opuchu a priznakov zapalu...

zabudla som este napisat ze moj to mal raz asi pred tristvrte rokom, kupala som ho, nedostatocne osusila a lahol si pod dvere...
my sme na to davali spociatku teple obklady, elektricky vankus....celkom to i pomohlo
Naposledy upravil ess dňa Štv 17.07.2008 11:50, celkovo upravené 1
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Mŕtvy chvost

Poslaťod lucik » Štv 17.07.2008 6:39

je to vlastne zapaleny nerv pri koreni chvosta. psom s hustou podsadou na zadku (retrievre, spaniele) sa po vylezeni z vody odporuca zadok riadne vysusit uterakom alebo aj vyfenovat, pokial nemaju moznost vybehat sa a uschnut tak.. nemusi to vobec sposobit vietor, staci, ze si mokry pes lahne v aute, kde je klima alebo na studene dlazdice.
ked uz je chvostik nepohyblivy a bolestivy, odporucaju sa teple obklady na koren chvosta alebo nahrievat fenom..

moja fifina to mala raz, ale len asi na 3 hodinky - prislo a odislo..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Mŕtvy chvost

Poslaťod maggie » Štv 17.07.2008 22:13

fiiiha tak o tom som este nepocula,zaujimave...co sa tu clovek vsetko nedozvie... :jop:
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Mŕtvy chvost

Poslaťod Kaya » Pon 01.06.2009 19:03

Leeway už mal raz taký problém. Stalo sa to v lete po tréningu aportu vo vode. Bolo asi 40°C a vyhrieval sa na vrelom chodníku, takže nemusí sa to stať len v chlade. Pomohlo teplo, no veľa chovateľov dáva ibalgin.
Obrázok
"Hlúpy pes opakuje stále rovnaké hlúposti, múdry pes vymýšľa neustále nové a nové...
...preto je retriever považovaný za jedno z najinteligentnejších plemien :)"
Kaya
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 117
Bydlisko: Skalica

Re: Mŕtvy chvost

Poslaťod Sana » Pon 01.06.2009 20:49

moja na mna vyskakovala a podvrtla sa a padla na ritku aj na chvost...
no potom to bolo take smutne ze sa tesila, a mala ho stale dole clovek myslel, ze je smutna..dali jej injekciu za dva dni ok
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Mŕtvy chvost

Poslaťod ivanN » Štv 11.06.2009 12:35

Nám sa toto stávalo pri dlhých prechádzkach. Ked nebehal, ale išiel dlhšiu dobu chôdzou... chvost akokeby mu odvisol a hompálal sa len tak :nwm: Zrejme sa mu asi zacvikol nejaký nerv, ako keď človeku stŕpne ruka. Doma keď sa už ponaťahoval pogúľaľ olo po podlahe bolo dobre :smile:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: Mŕtvy chvost

Poslaťod *Bady* » Uto 16.06.2009 11:23

Bady má chvost veľmi citlivý, môžem mu ho vytierať po kúpaní koľko chcem, môžem s ním behať po poliach, lesoch koľko chcem, aj tak ho má mŕtvy. Asi dvakrát sa mu "nespravil". INak vždy :-( Nahrievame mu to takou špeciálnou lampou a za dva-tri dni je to dobré. Ale jeden čas som mu dávala preventívne Belladonu...
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod Brody » Uto 09.07.2013 10:19

My to máme práve teraz.. :ua: včera sme sa boli kúpať v Čuňove, po ceste na striedačku sedel vo vozíku za bicyklom a bežal..plával len raz, potom už nechcel ísť do vody (a to ani nebola taká studená a v zime sa mu nikdy nič také nestalo, keď zmokol). tak teraz neviem, či to má zo sedenia vo vozíku, alebo z plávania...skúšam mu na to dávať solux a nahrievam termofor..keď sa to do zajtra nezlepší, tak navštívime vyššiu inštanciu..
Brody
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Bratislava

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod hriva » Str 10.07.2013 20:57

bria to mala raz ale veterinari vobec netusili co to moze byt, robili RTG lebo si mysleli ze je to zlomene, potom ze nieco s chrbticou, lieky chceli dat, ked som im povedala ci to nie je mrtvy chvost kukali na mna ako na debila :pac:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod Barbor » Sob 30.08.2014 7:55

Mozte mi opisat ako to vyzera?????
Sme na dovolenke, kupe sa rano vecer. Po kupani umyjeme cistou vodou a vysusime uterakom. Dnes som si vsimla ze chvost ma stale ovisnuty. Iba pri koreni ho dvihne trosku vyssie ale cely nie. Dnes trosku ano ale...vacsinou ho ma spusteny. Mohlo by to byt ono????
..do faka toto nam chybalo teraz na dovolenke :pac:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod Vikiki22 » Sob 30.08.2014 8:10

Áno, vyzerá to práve na mŕtvy chvost. Väčšinou to ale samo prejde. Nerob paniku. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod Barbor » Sob 30.08.2014 8:18

Nerobiim vikik len tu niekto pisal ze to je aj bolestive a davaju sa injekcie.
Ja jedine co mozem urobit je nahrievat jej to fenom. Nic ine tu nemam k dispozicii.
No a ked to neprejde, bude boliet atd tak co tu budem robit... :ach:
Myslis ze je vhodne aby sa kupala?? Mam pockat kym jej to prejde az potom do vody? :smile:
Dakujem :poklona:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod Vikiki22 » Sob 30.08.2014 8:26

Myslím, že kúpanie teraz zrovna vhodné nie je, aby sa to náhodou nezhoršilo.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod Barbor » Sob 30.08.2014 8:29

Okis dnes si dame pauzu bude tu doma. Vecer jej to mozno ohrejem tym fenom nech jej to rychlejsie prejde.
:poklona: :poklona: :rose:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Zápal nervov, mŕtvy chvost

Poslaťod hriva » Sob 30.08.2014 8:54

Bria to mala teraz za 2 dní bola fit.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Ďalší

Späť na Choroby