trenie si oci

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

trenie si oci

Poslaťod anrom » Pon 02.01.2017 21:06

Nas pes si skoro denne trie oci. Bud labkami, alebo o podlozku, na ktorej lezi. Nema inak nijake znamky chorych oci.
Je to uz dlhsiu dobu, chcela by som poznat pricinu.. Citala som, ze to moze byt alergia, napr.na nejaku potravinu, ktora sa prejavuje svrbenim oci, ci to moze robit z nudy, resp. ide o tzv. zlozvyk. Robi to len, ked je so mnou (ma este druhu majitelku). Co si myslite?
anrom
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: trenie si oci

Poslaťod Vikiki22 » Pon 02.01.2017 21:30

Moja si tiež každý večer trie oči. U nej je to len hygienická záležitosť.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: trenie si oci

Poslaťod kellee » Pon 02.01.2017 22:47

aj moj to robi, no oci ma okej
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: trenie si oci

Poslaťod katkariinka » Uto 03.01.2017 20:28

Ako casto to robi?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: trenie si oci

Poslaťod anrom » Str 04.01.2017 18:07

AKo som pisala, robi to skoro denne. Pri druhej majitelke to nerobi, lebo ona je s nim velmi malo a neberie ho do domu.

Minule ked to zase urobil, som sa nastvala, a isla s nim hned na prechadzku, ze ked sa nudi... (byva na dvore, inak malo chodi na prechadzky, nezvladam ho totiz na voditku a prva majitelka ma teraz malo casu)
anrom
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: trenie si oci

Poslaťod wer » Str 04.01.2017 18:11

Natocit...
Prva? majitelka ho mozno len nevidi... :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: trenie si oci

Poslaťod anrom » Str 04.01.2017 20:24

Tak este napisem. Niekedy si sucha oko len jednou labkou, niekedy dvoma. Obcas si po suchani jednu labku oblizne.
Vyzera to ako ked si clovek pretiera oci. Ze ho bolia. No oci ma v poriadku.

Neviem ako si to myslela, wer. Sme 2 majitelky, ona bola prva, teraz ho mame napoly, sme na rovnakom dvore. Starame sa onho tak napoly, no so mnou je viac.
anrom
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: trenie si oci

Poslaťod wer » Str 04.01.2017 20:38

Tak hlavne nepises ako casto. Denne je nicnehovoriace... Raz za den? Dva-krat? Kazdu chvilu? Stale..? Nemusela si to ta druha vsimnut, kedze si pisala, ze je s nim malo, nevenuje sa mu a nema ho pri sebe. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: trenie si oci

Poslaťod anrom » Sob 07.01.2017 20:29

Nenapadlo mi, ze sa to da este detailnejsie popisat - ako casto. Denne znamena raz za den. Ak by som s nim bola castejsie, robil by to mozno aj viackrat, ale sme spolu len malu cast dna.

Vsak ak druha panicka ho nevidi, tak to nevidi, preto som pisala, ze si nim nie je casto, pricom aj tak ma to zaujalo, ze pri nej to este ani raz neurobil.

P.S. Planujem si coskoro pridat fotku hafika a bydlisko, byvam len 3km od Zahorskej Bystrice...
anrom
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: trenie si oci

Poslaťod Barbor » Pon 09.01.2017 13:17

:nwm: podla mna je to normalne. Ak pes nema problémy s ocami, nadmerne slzenie, zapálene oci, cervene, podráždene atd. Vobec by som to neriešila. Naša si tiez pretiera oci, rano vecer. Kedykoľvek. Aj dva x do dňa, vacsinou ked sa zobudí. Hľadáš problem tam kde nie je
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: trenie si oci

Poslaťod anrom » Pon 09.01.2017 17:58

Pre mna to problem je, lebo mi vadi sa na to pozerat. Uz mam vysvetlenie, a ked sa ukaze, ze som mala pravdu, napisem sem o tom.
anrom
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: trenie si oci

Poslaťod Aris » Pon 09.01.2017 19:56

Ehm? To ty si nikdy nepretrieš oči? :pac: alebo sa nepoškriabeš? To čo je za sprostosť, že tebe vadí sa nato pozerať :pac:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: trenie si oci

Poslaťod Barbor » Pon 09.01.2017 20:09

:heh: :heh: :heh: tak to som zvedava :heh:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: trenie si oci

Poslaťod lucik » Uto 10.01.2017 13:33

anrom píše:Nenapadlo mi, ze sa to da este detailnejsie popisat - ako casto. Denne znamena raz za den. Ak by som s nim bola castejsie, robil by to mozno aj viackrat, ale sme spolu len malu cast dna.

Vsak ak druha panicka ho nevidi, tak to nevidi, preto som pisala, ze si nim nie je casto, pricom aj tak ma to zaujalo, ze pri nej to este ani raz neurobil.


teraz neviem, či to dobre chápem, ale píšeš, že RAZ za deň si pretrie oči - raz za deň, keď je s tebou.. keď nie je s tebou, tak nevieš, či si pretiera, tak ako nevie ani jeho prvá panička, či si pretiera oči, lebo ho nevidí.. takže možno si pretrie oči raz za deň a možno si ich pretrie 20x za deň, len to nikto nevidí, resp. 19x z toho nevidí nikto a 20ty krát ho uvidíš ty, lebo ho vezmeš zo spoločného dvora dovnútra na chvíľu.. tak?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Vyrastok na oku

Poslaťod Dzedze » Str 29.07.2020 7:07

Dobry den, s fenkou sme boli u veterinara na chirurgickom zakroku. Uspal ju a nasledne jej z ocneho viecka vybral vyrastok, ktory jej fyzicky prekazal. Oko jej osetril, vsetko bolo v poriadku az pokial sa jej to nezacalo hojit, pravdepodobne ju to zacalo svrbit a s labkou si ranku na oku viac poskodila. Rozmyslal som ako by som zabranil, aby si to neskriabala. Parkrat som u niektorych psikov videl na hlave mechanicku zabranu v podobe kuzela. Chcem sa spytat ci takuto zabranu nema automaticky po zakroku poskytnut veterinar, alebo si ju musi clovek kupit samostatne? Budem vdacny aj za dalsie rady.
Dzedze
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Ďalší

Späť na Choroby