Nechutenstvo do jedla

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod Patres » Štv 23.06.2016 10:51

Skúšam zatiaľ mu dávať jest raz denne a to večer. Poriadne ho vybeham nechám vydýchnuť napiť vody poriadne a potom mu dám žrať a zatiaľ to funguje. Každý druhý deň mu dám b komplex cez deň a do jedla mu večer primiešam bravčovu masť a surové vajce.
Patres
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod Zurivapanda » Pon 07.03.2022 20:50

Ahoj, prosím ťa podarilo sa ti nejako tvojho hafana prinútiť jesť? Mám fenku pudla a mám to s ňou podobne čo sa týka jedla, takže googlim ostošesť a narazila som na toto fórum.. Budem rada ak sa ozveš, ďakujem :)
Zurivapanda
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod Taker » Uto 14.03.2023 15:56

Tiez mam podobny problem s kokerom 10r. predtym nežral vobec kuracie, len hovadzie s ryžou občas kvalitne granulky večer zobal, ale teraz sa zatal a necha sa krmiť len z ruky. Pokial mu to človek nepoda, nezožere to. Začali sme kupovať kvalitné konzervy ale aj tie jedol len z ruky a s nechutou. Skušame teraz kuracie prsia s ryžou. Toto vlákno je stare 7 rokov čiže odpovede sa dočkáme len tažko. Keby niekto vedel poradit, davame aj probiotika do jedlam aj Bkomplex.... Psík uživa aj karsivan na lepšie prekrvenie ale s tym jedlom je to boj každý den.
Taker
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod straka17 » Uto 14.03.2023 18:55

Klasiku ste skúšali, nechať vyhladovať...? Či to už u vás nie je možné?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod wer » Uto 14.03.2023 18:56

Pozreli ste mu do papule?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod pigie » Uto 14.03.2023 20:11

Najprv treba vylucit ochorenia, ktore nechutenstvo sposobuju. Spravit aspon krvny obraz, ci je vsetko OK. Ak je pes klinicky OK, az potom by som riesila nechutenstvo ako take.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod Bad » Str 15.03.2023 9:11

Taker píše:Tiez mam podobny problem s kokerom 10r. predtym nežral vobec kuracie, len hovadzie s ryžou občas kvalitne granulky večer zobal, ale teraz sa zatal a necha sa krmiť len z ruky. Pokial mu to človek nepoda, nezožere to. Začali sme kupovať kvalitné konzervy ale aj tie jedol len z ruky a s nechutou. .......ale s tym jedlom je to boj každý den.


u mého psa bylo nechutenství příznakem srdečního selhání, věk 9 let
krevní obraz byl OK
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod Zurivapanda » Str 15.03.2023 11:57

U mojej fenky to nakoniec bolo sposobene pseudograviditou, ako sme neskor zistili. Takze pricina moze byt naozaj vselijaka.
Zurivapanda
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod Taker » Ned 26.03.2023 14:38

Ďakujem za rady, pes mal zrobený krvný obraz aj rôzne testy na baktérie. Všetko negatívne. Cez víkend mal v moči červene krvinky tak šiel na antibiotika. Diagnóza bola pravdepodobne babezioza. ( dostal Imizol ) a užíva antibiotika, moč sa upravil aj vonku je aktívnejší, ale s tým žrádlom je obrovsky problém. Zožerie len pamlsok, občas trochu šunky ( aj tu už odmieta, lebo do nej skrývame tabletku pravdepodobne)... na obed dostane čerstvé prsia s ryžou, ani sa nedotkne občas keď mu podám, tak zožerie par kúskov, prípadne keď dôjde večer osoba na ktorú je naviazaný tak to dožerie( pokiaľ je doma celý deň, aj tak odmieta žrať na obed ). Ale ozaj si to neviem vysvetliť, problém so žraním sa ťahá asi tak 2-3 mesiace, keďbol 1 týždeň zmätený a mysleli sme či netrpí demenciou prípadne CCD, ale pravdepodobne to bolo stratou časti sluchu ( kedže nereagoval na zvonenia a volania) ale po čase sa to upravilo, no s tým odmietaním žrádla je to len horšie a zatiaľ bez pokrokov. :plac:
Taker
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Nechutenstvo do jedla

Poslaťod wer » Ned 26.03.2023 14:59

A vodu pije normalne? Co na to veterinar..?
A tie zuby ma v poriadku?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Choroby