Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod wer » Str 26.07.2017 10:48

to nie je na lakti? len otlacene? to mavaju psy, ked lezia na tvrdom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod ecc » Str 26.07.2017 11:43

Ano, kvazi laket na prednej nohe. To mi aj vrterinar vravel, ze to moze byt odtlacene. Ale v bude ma vzdy tak 5cm sena/slamy alebo lezi vonku na trave.
ecc
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod wer » Str 26.07.2017 12:02

ked je to len otlacene, tak to nic - inak to ma skoro kazdy pes a najma obrie plemena. a teda aj ovela vacsie, nejake problemy to nerobi, pokial sa to nezapali.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod ecc » Str 26.07.2017 12:42

To mi povedal aj veterinar do telefonu, ze velke psy nad 20 az 25 kg to mavaju, ze je to otlacene z prelezania. Ale ze to treba natierat, zmerat a sledovat. Ak by sa to zvacsovalo, tak odobrat vzorku a poslat na histologiu. Buduci tyzden by mal prist spravit zase ockovanie po roku, tak sa na to pozrie.
ecc
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod ecc » Str 02.08.2017 9:17

Fotka, ktoru som pridal 26.7. bola tyzden stara. Dnes, teda po dvoch tyzdoch sa mu ta sucha koza na klbe/lakti zvacsila, uz je 2x taka velka.
ecc
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod AndreaT » Štv 10.08.2017 6:59

Montyno má zase také hnisavé ranky medzi prstami. Prvý krát sa mu to objavilo minulý rok a teda nebola som nadšená z antibiotikových a kortikoidných mastí. Ale zaberá nám Skingel :jop:
Len netuším z čoho to môže mať. U veta mi nevedeli povedať a to som mu minulý rok dávala robiť veľmi podrobné krvné testy a testy na štítnu žľazu a mal super výsledky. Ono to nie je fľak, že alergia, ale normálne hnisavá rana :ua:
A tak ako minulý rok začalo júnom, takže očakávame, že sa toho zbavíme niekedy koncom septembra v októbri.
Stretli ste sa niekto s niečím podobným?

Skúsim odfotiť, aj keď neviem, medzi tými chlpami.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod wer » Štv 10.08.2017 7:03

A ved si nehovorila, ze alergia na daku travu? Lebo ked je to sezonne, tak asi najskor ta alergia
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod AndreaT » Štv 10.08.2017 7:23

Tak to potom uzavrel vet, že najskôr alergia na suchú trávu, veď čo bolo v júni - úplne suchá a pichľavá tráva. Teraz je tá tráva relatívne zelená a má to stále. A práve mi je divné, že to má skôr ako hnisavú ranu, než ako nejaký fľak alebo pupák a teda vtedy je aj riadne nervózny, líže až vykusuje si laby. Ale dá si povedať celkom. Teraz už štvrtý deň dávam ten Skingel a už sa mu to scvrklo a ustupuje to. Len sa obávam, že zachvíľu bam a bude mať medzi inými prstami na inej labe.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod wer » Štv 10.08.2017 7:53

Hnis je priznak zapalu - kludne si tam moze nieco zanirst, ked to ma podrazdene.
Tie papucky na von si neskusala?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod AndreaT » Štv 10.08.2017 8:03

On je taký truhlík, že papuče nechce, nechce mi chodiť tak isto, ako keď mu dám oblečko v daždi. Ale má detské ponožky :lol: Tiež protestoval, ale už pohoda. Ale teda snažím sa laby po každej prechádzke dôkladne očistiť a aj ošetriť. A stále ho kontrolujem, už keď k nemu prídem už dvíha a podáva mi labu :lol:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Efa » Štv 10.08.2017 10:26

Andrea moja dobermanka toto mávala hlavne v lete, keď sme často chodili k vode. Mokré packy jej dobre nevyschli a potom sa jej vždy zaparili a začala jej medzi prstami koža praskať a baktérie sa premnožovali priamo úmerne tomu ako si to ona intenzívne lízala ... prvotne bola aj preliečená ATB + robila som jej aj 3-4 x denne repíkové "kúpele" paciek a vždy na záver som jej packy dobre vysušila ... neskôr aby som takému niečomu predchádzala, tak po každom čľapkaní sa vo vode som jej vytierala packy do sucha a nedala šancu opätoivnému zapareniu ... detto aj uši, ak jej zostali mokré tak sa zaparovali ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod AndreaT » Štv 10.08.2017 12:08

Tak ja mu pretrem laby, keď prídeme domov. Niekedy osprším, ale to už musí byť fest špinavý. Kúpila som si aj extra savé uteráky a laby mu poriadne šúcham aj medzi prstami vytieram. On práve na vonkajšie kúpanie nie je. Monty mi vôbec nechodí do vody. Hovorím tomu, že mám antivodného psa :lol:
No budem sledovať, či to v septembri alebo októbri prestane.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod tani » Sob 30.12.2017 14:57

Ahojte mam 4 rocnu fenku pitbulla..nedavno mala zas problem s vackami koly strave...este stale skusame ktore z granul jej sadnu a kt.nie aby som vedela ktore jej vyhovuju a kt. sa vyhnut...no nedavno sme testovali granule kt jej nesadli vacok zacal rast tak som vedela ze tento druh urcite nie...lenze bohuzial vacok uz nesiel vytlacit tak som musela pockat kym praskne osetrili sme vsetko bolo ok...a o par dni nato sa jej objavil na tej strane kde mala vacok vyrastok..maly ako bradavicka ale modro fialovy...vyzera to fakt divne...ako maly este nenapity fialovy kliest...(kt.to nieje lebo nerastie..).ale stejne mi to pride divne..taky zvlasne sfarbeny vyrastok som proste este nevidela info otom by mi bodlo skor nez zacnem alarmovat vsetkych veterinarov sveta...dakujem :ahoj:
tani
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Sunny » Uto 26.06.2018 8:57

Neviem kam, asi sem? Kym pojdem na veterinu, nestretli ste sa s takymto niecim? Ma to na oboch laktoch, plus hodne suchu pokozku a riedku srst z vnutornej aj vonkajsej strany stehien, teraz uz aj zospodu na hrudniku - lenze to moze byt aj kombinaciou jemnej srsti a plznutia a spania na tvrdom - nejak sa neviem rozhodnut. Neskriabe sa, nijak drasticky sa to nezhoruje, ale ani nelepsi.
Prílohy
received_10214350045164004.jpeg
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod pigie » Uto 26.06.2018 9:27

Hugo obcas maval. Nikdy som nezistila, z coho to je :nwm: Ale on mal zavaznejsie veci a toto vzdy preslo vdaka rieseniu inych veci asi, neriesila som to specialne...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby