


Dakujem za info






Priscilla píše:Moja Meghana mala zápal močových ciest pred dvoma rokmi ako 10-týždňové šteniatko (takto v decembri). Zaručene to vtedy bolo z prechladnutia. Ako taký prcek mala ešte holé bruško a zrazu chodila pravidelne von do zimy (u chovateľky žila v byte a von nechodila).
Bolo to hrozné - cikala každých 5-10 minút, totálne krvavé. Hneď sme nabehli k vetovi, dostala antibiotiká - 3 dni po sebe injekcie (ďalej brala dáke tabletky). Zabrali tuším dákych 24 hodín po prvej dávke a potom sa to veľmi rýchlo zlepšovalo - po 4 dňoch už bolo všetko absolútne ok.




Efa píše:Priscilla píše:Moja Meghana mala zápal močových ciest pred dvoma rokmi ako 10-týždňové šteniatko (takto v decembri). Zaručene to vtedy bolo z prechladnutia. Ako taký prcek mala ešte holé bruško a zrazu chodila pravidelne von do zimy (u chovateľky žila v byte a von nechodila).
Bolo to hrozné - cikala každých 5-10 minút, totálne krvavé. Hneď sme nabehli k vetovi, dostala antibiotiká - 3 dni po sebe injekcie (ďalej brala dáke tabletky). Zabrali tuším dákych 24 hodín po prvej dávke a potom sa to veľmi rýchlo zlepšovalo - po 4 dňoch už bolo všetko absolútne ok.
.... tak mi pri tejto príležitosti napadá otázka: "Ako vlastne v taktejto istej situácií venčiť takto malé štenko?" ... ja si idem v sobotu pre malú babulu a tá taktiež bola doteraz iba v nútri, aké dlhé venčenie je ešte v rámci normálu?




Priscilla píše:Moja Meghana mala zápal močových ciest pred dvoma rokmi ako 10-týždňové šteniatko (takto v decembri). Zaručene to vtedy bolo z prechladnutia. Ako taký prcek mala ešte holé bruško a zrazu chodila pravidelne von do zimy (u chovateľky žila v byte a von nechodila).
Bolo to hrozné - cikala každých 5-10 minút, totálne krvavé. Hneď sme nabehli k vetovi, dostala antibiotiká - 3 dni po sebe injekcie (ďalej brala dáke tabletky). Zabrali tuším dákych 24 hodín po prvej dávke a potom sa to veľmi rýchlo zlepšovalo - po 4 dňoch už bolo všetko absolútne ok.





