Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kamene

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Buchťa » Ned 02.10.2016 8:21

calwen píše:Mardimu si tiez nedovolim dat kosti, on aj kvoli tej chrbitic ma problem sa ohnut a potlacit, u Bo to moze byt kombinacia vek a chrbat :ua:


Ano, Calwen, je to ta kombinace :ua: , takže měníme jídelníček.
No stále se snažím držet Bo v nějaké formě osvalenosti - musí chodit. Jen minulý týden jsme nebyli 2 dny venku a to ona pak celý den proleží. A to jsem ji dávky nesnížila :au: . + párkrát načapána u jezera :pac: .
A ta zácpa mě překvapila, vždy jsem z toho měla obavy. Zcela upřímně - kosti - MASOVÉ kosti, mají každý den, odjakživa,
i když byla Bo kdysi na granulích. Mají to jako doplněk, né hlavní chod. Určo vyhodím z jídelníčku vepř. kosti, pro všechny.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod ivana1 » Ned 02.10.2016 8:56

Tak Hoshiko žrala kosti roky - a cca po ôsmom roku veku ju začali zacpávať - jednoducho som na nej videla, že má problém :kak: vytlačiť von - už už - a zase sme šli ďalej, užuž a zase sa šlo ďalej,atď., kým ho vytlačila. Musela som jej znížiť dávku - a to ono zväčša kuracie krídla mali - ale ona koťuha vždy zmlsala aj niekomu inému (obe mladšie feny pri surovom jedle najprv čakajú, kým sa nažerie ona, až potom začnú ony dve - teda, mala by som vravieť v minulom čase, teraz má Hoshiko surové zakázané, tak neje ani jedna...). Na varenom mäse má zase skôr redšie :kak: , ako by som chcela, ťažšie sa zbiera.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Moniak » Pon 03.10.2016 8:01

prebiha teraz to tu citam :oo: :ua:
pri starsich psoch je to vzdy problem, ja som Daranovi davala skrupinky a micromineral od barona a chondra, kosti po jednom pokuse a naslednej zapche nedostaval vobec :ua:
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Shel-chan » Str 14.12.2016 14:25

dobrý vet v Bratislave, čo vie čítať sono a vycievkovat psa???

okrem ocividnych možností, menšiu kliniku by som radšej
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Sunny » Štv 15.12.2016 6:43

Skus Animavet v Ovsisti :-) Ceny normálne, sono majú a aj používať ho vedia :-)
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Shel-chan » Štv 15.12.2016 18:30

už sme po operácii, na tvojej veterine sme boli
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Slausa » Štv 15.12.2016 18:43

Offtopic: S čím? :ua: Veľa šťastia pri zotavovaní :hi:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Shel-chan » Štv 15.12.2016 18:45

kamienky
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Sunny » Štv 15.12.2016 19:27

:ua: Tak skoré zotavenie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Shel-chan » Štv 15.12.2016 19:57

jo. už sa zlatíčko zobudza, nevládze sa zdvihnúť ale už sme došli domov a tu len spokojne leží, na ambulancii sa furt obzeral
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Laetitia » Str 28.12.2016 20:40

Ahojte, mám labradora 7 rokov diagnostikovali mu močové kamienky, a k tomu bakteriálnu infekciu, hodnota pH bola 8. Na infekciu nám hneď dali Enrogal a atb na doma, ktoré dobral. Bolo nám odporúčané kúpiť veterinárnu diétu na rozpustenie struvitov od Farminy. A tu prichdázam k otázke.. kúpili sme jedno vrece a už pomaly končí čím kŕmiť ďalej? Źevraj by to malo byť krmivo s nižším obsahom bielkovín. Čím ste potom kŕmili vy? :nwm: :otaznik:
Laetitia
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Shel-chan » Štv 29.12.2016 0:14

a to čo je za krmivo? neviem o tom, že by farmina mala v ponuke veterinárne diéty

keďže máte staršieho labíka, navrhla by som mu nejaké lightky

na rozpustenie struvitov si môžete vypýtať aj výživový doplnok - pastu Uro-Pet od Vetoquinol. u psov - samcov sú struvity spôsobené obvykle infekciou, čiže keď sa prelieci tá, psík by mal fungovať zasa normálne.

dávali ste kamienky do labáku, alebo sledoval vet ich štruktúru pod mikroskopom? alebo inak: máte potvrdené, že sú to struvity?

zo skúsenosti - môjmu psovi sa to po roku vrátilo, 15. 12. skončil na operácii, čiže aj po vyliečení infekcie s týmto rizikom počítajte
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Laetitia » Štv 29.12.2016 8:09

Krmivo: Vet life Struvite, Farmina (http://krmivo-pre-psov.heureka.sk/vet-l ... ite-12-kg/)

Lighty som skúšala raz Brit premium jahňacie light ale on je vonkajší pes a má aj celkom aktívny život není to gaučák, a zdalo sa mi ze je neskutočne hladný po nich :/

O paste som nepočula, tá nam veterinárom ponúknutá nebola. Ked pojdeme na kontrolu tak sa spytam.

Takto my sme vyhrali na jednej akcii komplet preventivne vysetrenia (kopro, moc, krv, zuby...) no a v moči našli krv a ešte niečo plus pH8. Mám aj odfotené ten výsledok keby trebalo. Tak následne to dali pod mikroskop, kde mi oznámili že sú tam bakterie a tie kamienky, ci piesok..jednoducho ze to neni na operaciu, len ze to tam je. A to ze su to struvity som si vydedukovala z toho že vetka odporucala dietu na struvity :ach:

A nam to vysvetlila tak opacne ze tym ze su tam tie "kamienky" ze narusaju tkanivo a vznika priestor pre bakterie a ze dokym budu kamienky je pravdepodobnejsi aj zapal.. ja som z toho magor uplny :nwm:

No a ja by som tomu najradsej predisla aby sa to vratilo :ach: , kedze je na dvore tazko sa odpozoruje ako casto moci, a pod. Neviem teda akú velku vahu ma podiel bielkovin v krmive na tvorbu tych kamienkov, ci mam pokracovat v Brit premium adult large, alebo mam dat tie lighty :(
Laetitia
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Močové problémy, pomočovanie, zápal močových ciest, kame

Poslaťod Shel-chan » Štv 29.12.2016 14:53

aha, ďakujem za info, o tom krmive som nevedela :yes:

po lightkach bude hladnejsi, ony obsahujú práve menej energie a tukov a skôr balast, aby bol pes nasýtený "z ničoho".
bielkoviny skôr ovplyvňujú obličky, čiže ak má tie v poriadku... močové kamene skôr závisia od podielu minerálov v krmive. a tých predpokladám že bude v krmivách pre veľké psy viac, čiže to by som skonzultovala s vetom, či ho nenechať radšej na diéte.

hej, s tými kamienkami a infekciou je to také vzájomné. a pod mikroskopom je pekne vidieť štruktúru kameňov / piesku, čiže by to malo byť na istotu (ovšem ak vet ovláda rozdiely v štruktúre kryštálov jednotlivých druhov kameňov).

pH 8 vie pekne stiahnuť tá pasta na dokonca pri poslednom sheimiho vyšetrení aj s kameňmi aj infekciou mal pH krásnych 6 :heh:

kastrovany je? prostatu nemá zväčšenú? je tam súvis aj s tým.

ono zápal preliecit určite, ale ak psík nemá problémy pri močení alebo krvavý moč, tak by som to ďalej nejak extra neriešila. na druhej strane, pri vonkajšom psovi to ťažko odsledovat.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

problém s únikom moču

Poslaťod sondulka » Sob 05.08.2017 11:46

Ahojte, mám 7 rokov psa yorka, je to najdúch najlepší pes na svete... Je kastrovaný a začal mať problém s únikom moču teda asi on vždy vydržal nikdy sa nepocikával a teraz nie, že sa pociká ale normálne mu kvapká .... Boli sme u veterinára v moči krv nemal, mal len zvýšené PH, kamene mu nenašli, dal nám ATB Enracil Flavour 50 mg, užíval to 10 dní ale v noci sa opakuje tento problém, tak mu dal pokračovanie ATB ja neviem kolko ako dlho sa dajú brať ved už berie 13 tabletku zdá sa mi to dlho. Snažím sa vyhýbať klíme a prievanu aj ked v tomto počasí nič moc ale snažím sa. Mám pocit, že aj veľmi pije vodu. Stretli ste sa niekto s takýmto problémom? Vie mi niekto poradiť?
sondulka
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby