Mozgové príhody

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Mozgové príhody

Poslaťod katkariinka » Str 18.03.2015 13:21

Ja som to zakrikla... dnes dalsia prihoda...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Mozgové príhody

Poslaťod pigie » Str 18.03.2015 13:28

Ach :ua: Chuda male :ua: Dufam, ze to nie je take zle ako minule :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Mozgové príhody

Poslaťod katkariinka » Str 18.03.2015 19:26

No nevyzera to dobre :/ pockame do piatku a uvidi sa.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Mozgové príhody

Poslaťod katkariinka » Ned 22.03.2015 20:04

Nasa bojovnicka sa nevzdava a opat chodi, zerie, pije, vyprazdnuje sa, tesi sa. S malickou dusou dufame.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Mozgové príhody

Poslaťod pigie » Ned 22.03.2015 21:08

Sa povie tuhy korienok :jop: Dobre spravy, tesim sa :smile:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Mozgové príhody

Poslaťod Silvuch » Pia 02.10.2020 13:01

Kiro mal mozgovu prihodu, alebo infarkt, alebo ho tlaci nejaky nador. Mal taky zachvat, krutil sa dokola, zrenicky mu behali kazda inak, po tomto stave ostal s pootvorenou papulou, slintal, divne chodil.. Potom sa to vylepsilo a po tyzdni zas... Teraz mesiac nato, uz je vsetko OK, vyzera ako normalny zdravy pes.
Veterinar vylucil mozgovu prihodu, lebo to by bola velka nahoda, aby bola vraj 2x po sebe... Krvne vysledky uplne v poriadku... Mate nejake skusenosti s tym? :nwm:
Naposledy upravil Silvuch dňa Pia 02.10.2020 14:22, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Mozgové príhody

Poslaťod Margita » Pia 02.10.2020 13:27

Určite mri
Takto z brucha niečo diagnostikovať...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mozgové príhody

Poslaťod Silvuch » Pia 02.10.2020 14:14

este treba podotknut, ze to bolo 3 dni po dornovke. Moze to mat suvis, nemusi, ale to by bola velka nahoda, keby nemalo.

No Margita, aj teba som sa chcela spytat, lebo Derik mal tiez krvny obraz v poriadku a dlho nevedeli, co mu je. Prisli na to az na tom MRI?

Katarinka, ako sa prejavovala ta prihoda u vas?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Mozgové príhody

Poslaťod Margita » Pia 02.10.2020 17:19

Áno,on mal tiež záchvaty, ale také Light, inak uplne zdravý, a to tiez mal záchvat potom nič pohoda a potom zas ale jemu nebehali zrenice... A na mri utvar co zasahoval cez polovicu hemisfery... A prvý fox mal epi,na mri nebol, lieky nebral, niekedy mal záchvat raz za mesiac, potom dva, mal o obdobie kedy celé mesiace nič, dožil sa 16,5 roka... Mri je istota ale tak aj to čosi stojí,ja som bola u palusa a tam 380 myslim
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mozgové príhody

Poslaťod Margita » Pia 02.10.2020 17:23

A on aj citlivo reagoval na uši napr ale len keď voditko sa mu suchlo cez hlavu, sedel a dychcal ale to skôr pripisujem aj bolestiam, maval takú akoby krabiu chôdzu počas záchvatu, tam tie príznaky on mal fakt rôzne, už si to ani nepamätám
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Predchádzajúci

Späť na Choroby