Kliešť

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kliešť

Poslaťod Elis » Uto 12.10.2021 8:06

jo, bravecto bezne funguje celou sezonu. nejde absolutne odhadnout, za jak dlouho se odboura
proto mam problem ho davat chovnym fenam.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kliešť

Poslaťod Mac Gie » Uto 12.10.2021 8:22

a to nejak zle vplýva na šteňatá alebo tak? či sa len nevie ako by to mohlo vplývať a preto im ho nechceš dávať?
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Kliešť

Poslaťod Domca » Uto 12.10.2021 8:23

My sme dávali Simparicu a tam je účinnosť písaná myslím že mesiac? Keď sme boli u vetky a som sa na to pýtala po tom mesiaci, tak mi sama povedala, že to nie je treba lebo to má dlhšiu účinnosť, než je písané... :nwm: tak dostal prvú v apríli a ďalšiu sme dali teraz koncom septembra, lebo sa tu začala háveď zas množiť
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Kliešť

Poslaťod Elis » Uto 12.10.2021 8:24

to je moje osobni fobie -nedavat fene nic zbytecne
jinak samo to vsichni prisahaji, ze to neuskodi -ale oficialne testovane na brezich to neni
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Uto 12.10.2021 8:28

Mac gie, je to cista chemia, vstrebava sa do krvi - ja to odmietam davat aj zdravemu mlademu psovi. Ked chemia, tak radsej pipety, ktore sa vstrebavaju len do vrchnych vrstiev koze.

A hentie tabletky predavaju s roznym obdobim ucinnosti - od 1 mesiaca po 1 rok.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod Elis » Uto 12.10.2021 8:35

ktore sa vstrebavaju len do vrchnych vrstiev koze.

dost se pletes :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Uto 12.10.2021 8:41

Rozhodne je to mensie zlo, ako ked to zozerie
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod Ulf » Uto 12.10.2021 8:52

Keď sa to dostane do krvného riečiska, je to všade - v orgánoch, v koži, všade, nie len v povrchových vrstvách. Tableta má ďalšie mínus a to je samozrejme priamy vplyv na sliznicu žalúdka...
Ja sa priznám som nikdy nepoužila tieto prípravky výnimkou čo sme mali tie červy v oku, vtedy nám to dal vet. Raz som dala Viggovi čajovník - mal alergiu. Teraz mám doma niečo takéto kúpené https://www.tapka.sk/obchod/beaphar-vet ... enata-3ks/ a asi to dám keď by sme šli na tú klubovku, skrs blchy.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Kliešť

Poslaťod Domca » Uto 12.10.2021 9:01

ja som z toho nebola nejaká nadšená a neláka ma predstava, to dávať do psa pravidelne, po celý jeho život...len sa mi nechcelo experimentovať, že kúpim obojok, ktorý keď nebude fungovať, kúpim pipetu, ktorá keď nebude fungovať aj tak skončím u tabletky :nwm: to by som si do neho narvala viac chémie, než mu ju rovno dať. A práve som čítala kopu skúseností, že u kólií s tou dlhou, hustou srsťou majú obojky mizernú účinnosť a pipety sú tak 50:50 (aj od majiteľov menej chlpatých jedincov). Tak neviem, uvidíme, možno budúci rok vyskúšam niečo iné..s tabletkami som stotožnená nebola ale skúsenosť mám dobrú

A tieto prírodnejšie veci mi na psy nikdy nezaberali :ua: skúšali sme najprv aj Menforsan citronelový sprej a to bolo 0 bodov
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Kliešť

Poslaťod Ulf » Uto 12.10.2021 9:03

Keď sme prešli alergickou reakciou, tak ten čajovník vo finále zaberal.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Kliešť

Poslaťod wer » Uto 12.10.2021 9:04

Domca, pipetu s permethrinom. Funguju,aj maju mierne repelentny ucinok. Ked nie su klieste, nedavam nic
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliešť

Poslaťod clupko » Uto 12.10.2021 9:17

Ulf, pozeram, ze henta prirodna pipeta ma v zlozeni vlastne len 2 veci, z toho jedno je nimbovy olej. ten samotny si neskusala? alebo niekto iny neskusal?
lebo mam ho doma 2 flasticky, uz neviem preco. a som rozmyslala, ze to zahodim, lebo neviem, co s tym. a vcera som sa nahodou docitala, ze roztokom je vhodne sprejovat izbove rastliny proti skodcom - preventivne aj pri napadnuti :lol: tak som guglila a on je to vlastne insekticid. reku zeby som to dala psovi na srst? no, musim pozistovat.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Kliešť

Poslaťod Domca » Uto 12.10.2021 9:25

wer dík, mrknem na to :jop:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Kliešť

Poslaťod straka17 » Uto 12.10.2021 9:28

clupko píše:Ulf, pozeram, ze henta prirodna pipeta ma v zlozeni vlastne len 2 veci, z toho jedno je nimbovy olej. ten samotny si neskusala? alebo niekto iny neskusal?
lebo mam ho doma 2 flasticky, uz neviem preco. a som rozmyslala, ze to zahodim, lebo neviem, co s tym. a vcera som sa nahodou docitala, ze roztokom je vhodne sprejovat izbove rastliny proti skodcom - preventivne aj pri napadnuti :lol: tak som guglila a on je to vlastne insekticid. reku zeby som to dala psovi na srst? no, musim pozistovat.

Koziari to používajú na všenky, účinnosť tak 50/50
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Kliešť

Poslaťod Slausa » Uto 12.10.2021 11:04

Mne celkom dlhe roky fungoval ten bio obojok od beapharu. Bola to taká z núdze cnost lebo Ro nemohol hocičo.
Sura dostávala tento rok advantix a teraz jej proti mojej voli dali bravecto. Našťastie je s tým ok, ale ja mam voči tým tabletkám predsudky.

Ešte super je tužidlo arpalit, permetrinový bordel, to sa na ňu nedostalo vôbec nič, mala to na vychode na ture na sebe, na mňa nalietavalo všetko a ona nič. Len to som mohla dávať len keď bolo isté že sa nebude hrať s kocúrom aspoň 4-5 dní
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby