Slintanie, klepanie zubami

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Trasúci sa jazyk a otváranie a zatváranie papule

Poslaťod Madnesska » Uto 10.12.2013 21:33

no neviem, práve sme zistili že to u nej vieme vyvolať tak že jej chytíme dolnú tak z vrchu cez jazyk a zuby len jemne a keď pustíme tak vtedy to začne robiť... ale niekedy aj bez toho... napr keď som ju česala
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Trasúci sa jazyk a otváranie a zatváranie papule

Poslaťod majjuna25 » Uto 10.12.2013 21:55

Jaj aha :lol: tak to bude isto v pohode, možno len prejav nervozity :nwm: ? Ak je z útulku, nemusí byť na manipuláciu a česanie zvyknutá :smile:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Trasúci sa jazyk a otváranie a zatváranie papule

Poslaťod Madnesska » Uto 10.12.2013 22:15

práve že nie ona sa teší každej pozornosti... len občas ju to chytí... a tvári sa tak že ani ona nevie čo sa to deje ... ale tak pôjdeme k veterinárovi a uvidíme
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Trasúci sa jazyk a otváranie a zatváranie papule

Poslaťod majjuna25 » Uto 10.12.2013 23:03

aha aha, tak uvidíš, držím palce. Potom napíš, som zvedavá. Možno tu niekoho ešte niečo napadne :smile: :ahoj:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Trasúci sa jazyk a otváranie a zatváranie papule

Poslaťod Connie » Uto 10.12.2013 23:12

Toto sa občas stávalo aj u nás....(len teraz si nespomeniem pri ktorom dočaskárovi a dokonca ich tuším bolo viac :hi: :heh: )
Bolo to keď pes chcel stráášne štekať ale nemohol, prípadne ak bol vzrušený, chcel sa moc hrať atď. :yes:
V každom prípade by som radšej šla k vetovi :no: To, že to nebolo u nás nič ešte neznamená ,že to tak bude aj u Vás. Držím(e) palce a tlapky :ahoj: .
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Slintanie

Poslaťod Monii » Ned 26.10.2014 16:24

Ahojte, boli sme so psom na prechádzke, chvíľu si oddýchli na futbalovom ihrisku, kde si fenka ľahla a tiež oddychovala. Zrazu sa postavila so stiahnutým chvostom, a z papule jej išli sliny a mala ju celú zapenenú. Ani ju neotvárala, len jak keby vnútri niečo s jazykom mľaskala a trošku vyhŕňala nejak divno vrchné gamby. Papula stále zavretá a okolo pena. K tomu jej aj cez zavretú papulu tiekli sliny fakt že prúdom. Žeby niečo zjedla - neverím. By som si všimla. A ona nie je z tých čo pojedajú vonku kadečo.
Nemáte skúsenosť s tým?
Keď sme prišli domov, už bolo všetko ok, trošku stále taká bez nálady, ale pena nikde a ani slintanie.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Slintanie

Poslaťod akuk » Ned 26.10.2014 18:04

taketo mal moj pes po stretku s ropuchou, my sme vtedy frcali na veterinu, dusilo ho
tvoj ju nemusel zrovna zozrat, staci mozno ked ju kusne, oblize tie jedovate bradavice :ach: tu hrozi zdurenie sliznice a udusenie :ua: ale tak ak ho nedusi :no: vyplachni mu riadne papulu
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Slintanie

Poslaťod Monii » Ned 26.10.2014 18:12

Nám sa to prihodilo cca pred dvomi hodinami. Miesto sme prezreli, nevideli sme nič divné, ani nič odskočiť alebo odplaziť sa.
Fenka sa mi akoby dusila cez zavretú papulu. Som jej prezrela papulku, pichla jej tam prsty či náhodou niečo nemá pri koreni jazyka. Chvíľku bola trošku v šoku, stála a slintala a akoby frkala alebo ako to popísať. Išli sme rýchlo domov, napila sa poriadne vody. Odvtedy je ok. Žiadna pena ani nadmerné sliny ani dusenie. Ako zistím zdurenie sliznice? Môže to byť ešte stále nebezpečné pre ňu? Ak hej, tak ideme na pohotovosť.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Slintanie

Poslaťod Monii » Ned 26.10.2014 18:39

No volala som na veterinu, že či mi niečo poradia alebo či mám prísť. Vraj to bolo zrejme len štipnutie nejakým hmyzom. Ak je dve hodiny po tom v pohode, tak netreba stresovať a bolo to len štipnutie.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Slintanie

Poslaťod lucik » Pon 27.10.2014 8:39

nám sa stalo včera čosi podobné, s tým rozdielom, že krpaňa mi žerie vonku fakt hocičo hocikde, ale zrovna včera nemala čo a kde.. boli sme na cvičáku, pocvičila som s ňou (na syr), dala som ju do boxu do auta. cvičil priateľ s bosíčkou, potom ešte ja so staršou a potom prišli na cvičák ďalší, tak sme kecali.. po asi trištvrtehodine pozriem do boxu a Shelly celá mokrá od slín, prúdom jej tiekli, labky mala úplne mokré, v boxe takmer kaluž.. vytiahla som ju von, stehno mokré, hruď mokrá, na papuli mierna pena.. reagovala aj pohybovala sa normálne besno ako vždy, len odišla kúsok a vyšprtla hnačkové :kak: - poutierala som ju, prehodila v boxe deku a dala ju naspäť.. pozerala som ju každých asi 5 minút, stále slintala, no reakcie stále normálne.. boli sme pozrieť potom ešte na druhý cvičák, znovu bola vonku, normálne lietala s paličkou, hrala sa, potom už aj slintanie ustalo.. celé to trvalo asi dve hodiny :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Slintanie

Poslaťod Barbor » Pon 27.10.2014 8:46

Nam sa stava take nieco ze napr hadzem jej lopticku do travy. A padne niekam do ocikaneho/okakaneho/ineho humusu a vtedy ona to vezme a rychlo vypluje lebo fuj a potom takto slinta, lize sa, ma vsade penu, vacsinou jej vytrem hubu a tym to prestane. Loptičku potom ani za svet nechce chytit takze doma periem.
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Slintanie

Poslaťod Dasha » Pon 27.10.2014 9:39

Prípadne to nemusela byť žaba, ale slimák.
Môjmu psovi sa to nadmerné slintanie stalo párkrát, ak má v papuli niečo, čo chce dostať von... Niečo na podnebí napríklad, alebo medzi zubami, a kým to dostane odtiaľ, tak sa dosť zaslintá. Alebo aj keď vylizuje po psoch, po sučkách, tak to je tiež "zapenený". Vtedy je tiež chvíľku mimo a snaží sa to akoby vylízať von.
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Slintanie

Poslaťod lucik » Pon 27.10.2014 10:54

tiež ma napadol iba slimák, že by ho zlupla nepozorovane :nwm:
teoreticky pripadá do úvahy aj to, že chcela vyslintať niečo, čo jej zostalo niekde v hube prilepené ako Dáška píše.. to by vysvetľovalo aj to, že keď dostala na žuvanie mrkvu, tak potom už neslintala vôbec :nwm:
Offtopic: som sa ja vytešovala, že som nikdy nemusela riešiť takéto "hlúposti" so staršími dvoma psicami a teda táto najmladšia mi to vynahradí za tých 5 rokov tuším :ach: Najskôr zožratý Scalibor, teraz toto,... čo bude ďalej? :pac:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Slintanie

Poslaťod Monii » Pon 27.10.2014 10:58

O slimákovi dosť pochybujem, keďže na dvore máme dosť veľa tých bezulitových a ani len si ich nevšíma. :nwm: Ona vonku fakt nič nezožerie.
Aj som jej nasilu otvorila papulu a prezrela zvnútra gamby aj jazyk a nič nezvyčajné. :nwm:
Lucik, ja to mám tak, že je dlho dlho kludné obdobie (ani pes ani kocúr nemajú žiadne problémy) a potom príde obdobie, keď ich riešim furt. Furt v kuse niekomu niečo je. Teraz mi krívala na zadnú pravú, potom tento incident s penou a slinami. A do toho kocúr so zapáleným očkom a nechuťou do jedla :prd:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Slintanie

Poslaťod Barbor » Pon 27.10.2014 11:10

Offtopic: aj u nas doho nic nic a zase riesim odtrhnuty pazur a kvasinky v uchu :heh:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby