Slintanie, klepanie zubami

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Slintanie

Poslaťod wendy1 » Uto 04.12.2012 11:46

http://casopis.planetazvirat.cz/060904-slinivka-1.html
Tam byva vraj aj taky netypicky postoj ale nemusi to byt stale ci?
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Slintanie

Poslaťod Buchťa » Uto 04.12.2012 13:04

explorer píše:no takze po telefone skusamea dalsieho veterinara vecer ideme na vysatrenie


Držím palce,nenech se odbít a dej vědět,jak to dopadlo :yes: :yes: :yes: .
:ahoj:

P.S.:To slinivkou jsem myslela pankreas
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Slintanie

Poslaťod explorer » Str 05.12.2012 21:14

No takze vcera vetereinar mu osetril stolicku mame ATB a podla krvy to vypada na podrazdenu pecen a pazerak. Takisto slinne zlazy su podrazdene a nasadene su tabletky tak uvidime slinta zatial stale.
explorer
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Slintanie

Poslaťod Buchťa » Str 05.12.2012 21:50

A už máš dobrý pocit z veta?
Hlavně aby se našla příčina,přeléčilo se to a bylo vše v pořádku.A u doktora se ptej na vše,co považuješ jako laik za dúležité.Ty si platící klient :yes: .A pokuď je léčba správná,tak bude chvíli trvat než se organismus uklidní a dá do pořádku.Držím palce a dej vědět,co a jak. :ahoj:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Slintanie

Poslaťod explorer » Sob 08.12.2012 0:49

tak ked porovnam s tymi co som doteraz poznal o hodne je ten pocit lepsi. k hafanovi sa sprava ako k svojmu citlivo s repektom a cokovek som sa pytal snazil sa mi vysveltit, tak aby som pochopil o co sa jedna a co a ako dalej. uz druhy den je havino na liekoch slintanie prestalo, dnes zvracal ale je zivsi vidiet na nom ze nie je uboleny, je pokojny a zacina uz ja vyvadzat ako predtym. vsetko zle je na nieco dobre nasli sme aspon veterinara, ktory nema problem prsiposobit sa klientom s casom a pristup k pacientoiv je lespi ako ma moja lekarka ku mne takze spokojnost.
explorer
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Slintanie

Poslaťod Buchťa » Sob 08.12.2012 11:42

Jsem ráda,že jsi již s tímto vetem spokojený a hlavně,že se již Tvému pejskovi polepšilo :yes: :yes: :yes: .
Držím palce a dej prúběžně vědět,jak to pokračuje :ahoj:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Slintanie

Poslaťod explorer » Ned 16.12.2012 22:15

a po chvilke kludu a naberania na vahe zasa mame problem. dostava pravidlne stravu a asi raz za dva dni vyvrati hlieny nic ine ani potrava len hlieny. Dostava cestoviny na stravu, vodu pije tiez ale vyvrati len hlieny a dost velke mnozstvo s bielou penou. Ked sa to udialo prvykrat volal som veterinara bol ho pozret a nasadili sme znova tabletky ATB povedal, ze mam pockat ale odvtedy sa to stalo 2 krat posledne dnes vecer. Po druhom raze som mu znova volal povedal, ze treba douzivat tabletky a uvidme, zajtra ma poslednu tabeltku tak mu volam.Pes nema problem so stravou ma chut do jedla ale znova vidiet ze nieje ok je nekludny az nerovzny v den ked vyvracia hliemy potom dva dni v pohode a znova neklud a zvracanie hlienov. Slintanie sa prejavi len na chvilku pred a po zvracani potom uz nie.
explorer
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Slintanie

Poslaťod Bad » Pon 17.12.2012 7:47

Explorer, sono břicha se nedělalo? Lehce mi to připomíná potíže s mým kocourem....opakovaná léčba ATB, opakování potíží -zvracení (ale on zcela přestal žrát)....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Slintanie

Poslaťod explorer » Pon 17.12.2012 10:07

nie sono sa nerobilo veterinar ho bol pozret resp. aj s kolegom dalsim a pozerali znova vysledky krvy nasaili druhe antibiotika javy sa to podla priznakov a aj krvnych vyseledkov na helikobakter. chut do jedla ma stale tu nestratil prave naopak zozere co vidi mierne uz nabral ale nato co zozere uz by mal nabrat viac ak to sme sa bavili s veterinarom prave preto a upravili sme mu jedalnicek zasa :smile:
explorer
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Slintanie

Poslaťod explorer » Sob 22.12.2012 14:47

Tak po dlhom trapeni nas dnes nas Bastino opustil je v psom nebicku.Zistilo sa ze metaztazy a rakovina ho zvnutra celeho zozrala. Dakujem Vam vsetkym za rady a pomoc tu na fore
explorer
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Slintanie

Poslaťod zuzka:) » Sob 22.12.2012 15:09

:oo:
to mi je ľúto :ua:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Slintanie

Poslaťod Buchťa » Sob 22.12.2012 15:40

Explorer,

je mi to strašně moc líto :plac: :plac: :plac:
R.I.P. Bastinko
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Slintanie

Poslaťod explorer » Sob 22.12.2012 22:31

Uz sa aspon netrapi a je v psom nebicku, lebo to co zazil za posledne mesiace neprajem nikomu. Ako zaplatu na bolest sme doniesli steniatko RR skrizeneho s labradorom ale skor sa ponasa na RR. Mala slecna je uz teda u nas doma zvykame si na nu a ona na nas. Proste potrebujeme mat domaceho maznacika bez neho nie je domacnost domacnostou. Dufam len, ze nasa slecna DARLEY bude mat viac stastia ako predchadzajuci hafino.
explorer
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Trasúci sa jazyk a otváranie a zatváranie papule

Poslaťod Madnesska » Uto 10.12.2013 21:58

Sorry že zakladám novú tému ale neviem kam som to mala hodiť.

V sobotu sme si doviezli fenku z útulku. Má 3-4 roky kríženec huskyho. Všimli sme si že občas jej ako keby zmeravel jazyk, trasie sa jej a otvára a zatvára papuľu. Proste tak dolnou čelusťou hýbe a do toho ten jazyk. Ako keby sa jej zasekol nejaký nerv v ústach. Neviete čo by to mohlo byť? :nwm:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Trasúci sa jazyk a otváranie a zatváranie papule

Poslaťod majjuna25 » Uto 10.12.2013 22:25

Madneska, skús sa poradiť s veterinárom - pre istotu.

Nechcem v nijakom prípade strašiť, ale niečo mi to pripomenulo:
Náš boloňáčik mal vo svojich asi 8 rokoch podobné prejavy - jazyk von, meravý, klepotal čeľusťami, zjavne to úplne nevedel ovládať. Z ničoho nič- mnohokrát za deň, trvalo to asi dva týždne a keď to neprechádzalo, šli sme s ním na veterinu. Po vyšetreniach zistili okrem iného vysokú hladinu kreatinínu a ešte čohosi (je to dávno, presne si už nepamätám), nasadená obličková diéta.
Vet sa vtedy nevyjadril, žeby to klepotanie papule malo s týmto súvis, každopádne dva dni po nasadení diéty to odoznelo a už nikdy sa to neopakovalo :nwm:
Absolútne to nemusí súvisieť s Tvojím hafanom :smile: ale ak by to u vás neprestávalo, poradila by som sa pre istotu s veterinárom :yes:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby