Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod hriva » Ned 18.04.2021 14:13

To keď začneš vytláčať to býva začarovaný kruh, že už sa to nevyprazdnuje samé
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Slausa » Ned 18.04.2021 14:28

Lenze jej sa same od zaciatku nevyprazdnovali same. Skoncili to za 5 10 pred zapalom ked ich mala preplnene uplne nadoraz. Celu rit si vykusovala, jazdila prvu ligu po trave. Tym jak ich ma hlbsie tak to moc nejde.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Sunny » Ned 18.04.2021 14:48

Keď sú anatomicky blbe, tak tam moc pomoci nie je, buď pravidelne vytláčať, alebo ich nechať vybrať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Análne žľazy - šteniatko

Poslaťod sisinocka » Pon 19.04.2021 8:27

AHojte,
potrebovala by som poradiť, keďže nikde sa to neviem dočítať. Šteniatko ma niečo cez 4 mesiace, chalan. Začali sme v priebehu týždňa pozorovať, že mu je cíťiť ten klasický rybací puch z análnych vačkov. S vyprázdňovaním nemá absolútne problém, chodí viackrát do dňa, konzistencia dobrá. Nešúcha si zadok, nelíže, nehryzie tak som ostala prekvapená, že mu ich cítim a zároveň im to príde nejak skoro , že by s nimi mohol mať akýkoľvek problém. Čo odporúčate, hneď to ísť prevntívne riesšiť na veterinu alebo počkať či to nepatrí napríklad k štandardnému vývoju u šteniatka keď začne pomaly dospievať? U svojich predchádzajúcich psov až k starobe som ich začala niekedy cíťiť, takže nemám s tým skúsenosť u šteniatka. ďakujem
sisinocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Análne žľazy - šteniatko

Poslaťod Viki24 » Pon 03.04.2023 14:01

sisinocka píše:AHojte,
potrebovala by som poradiť, keďže nikde sa to neviem dočítať. Šteniatko ma niečo cez 4 mesiace, chalan. Začali sme v priebehu týždňa pozorovať, že mu je cíťiť ten klasický rybací puch z análnych vačkov. S vyprázdňovaním nemá absolútne problém, chodí viackrát do dňa, konzistencia dobrá. Nešúcha si zadok, nelíže, nehryzie tak som ostala prekvapená, že mu ich cítim a zároveň im to príde nejak skoro , že by s nimi mohol mať akýkoľvek problém. Čo odporúčate, hneď to ísť prevntívne riesšiť na veterinu alebo počkať či to nepatrí napríklad k štandardnému vývoju u šteniatka keď začne pomaly dospievať? U svojich predchádzajúcich psov až k starobe som ich začala niekedy cíťiť, takže nemám s tým skúsenosť u šteniatka. ďakujem


My mame 7 mesacne steniatko bigla a tiez mame problem s analnymi zlazami. Sem tam sme ten puch citili ale po velkej potrebe uz nie. Nic zvlastne sme nezbadali, ani si nesuchal zadocek ani nevylizoval nic. Pred tyzdnom sme zas zacitili ten puch a som spozorovala vo vani kvapku krvi, isli sme veterinarovi a ma zapal analnych zliaz a plno krvi vytlacili. Dostal na 4 dni antibiotika a potierame mu zadocek repikovym odvarom. Bohuzial ziadne naznaky neboli, sem tam len ten puch ( a to moj byvaly psik - to bol Bisonik, maval tiez s tym problem, museli mu vytlacat pravidelne - tam naznaky boli tak sme vedeli ) ale u Biglika nie. Tak by som mozno zasla to dat skontrolovat. Radsej ako by mal mat potom zapal ako nas :(
Viki24
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod fajkyso » Uto 10.10.2023 13:16

Dobrý deň/Ahojte, som tu nový a chcem sa spýtať či máte skúsenosť niekto konkrétne že sa Vašej fenke počas hárania a aj počas falošnej gravidity/gravidity sa jej nadmerne produkuje sekrét v Análnych žľazách ,čím sa jej nestíha ani sám vytláčať počas vylučovania stolice a tým sa jej v tom tvorí opakovane zápal aj po nasadení antibiotík.
Boli sme už veľa krát u doktora za posledné 2 hárania. Akurát u našej prebieha falošná gravidita. Sme objednaný na 16.10 na zákrok pričom jej budú priamo do vačkou vpichovať antibiotika nech sa jej to poriadne prelieči od bakterií (pretože po výsledkoch to tam mala dosť pestré, a to sa nasadili tabletky na 10 dní ale aj tak sa jej to vrátilo). Padol aj návrh od veterinára, že sa môžu tie vačky vyoperovať len by sa to veľmi ťažko hojilo keďže by sa jej to stále zapalovalo kvôli vylučovaniu a tak. Ale padol ešte aj ďalší návrh a to sterilizácia( keďže tu ide asi o hormóny) . Chcel by som sa spýtať či mal niekto s takýmto skúsenosť a dali ste fenku sterilizovať. Prestalo sa to vašej fenke nadmerne produkovať a zároveň zapalovať ?
Ďakujem za odpovede
fajkyso
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Mackie » Str 18.10.2023 15:32

Az takto daleko to u nas nedoslo. No mam otazku, ked sa naplnaju a nevyprazdnuju, chodite ich davat vytlacat, resp. robite to doma? Lebo ak je problem len to naplnanie a zvysok je nasledok, toto by mohlo cely problem vyriesit.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod gaidheal » Str 18.10.2023 18:20

Mackie píše:Az takto daleko to u nas nedoslo. No mam otazku, ked sa naplnaju a nevyprazdnuju, chodite ich davat vytlacat, resp. robite to doma? Lebo ak je problem len to naplnanie a zvysok je nasledok, toto by mohlo cely problem vyriesit.

Ja som chodila tak raz do mesiaca s "Malým čiernym" k vetkovi na vytláčanie, sama som to nezvládla ( aj ho držať aj vytláčať)
Kamarát chodil s vlkodavkou, aj jej to vyplachovali a stále sa to zhoršovalo, až ju operovali.
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Mackie » Str 18.10.2023 20:05

No ved to, tiez som si tym presla, v istej faze to tiez nevyzeralo dobre, vkuse zapalene a len co dobrala jedne atb mohla znova zacat, tak som sa to ucila robit doma a to bolo aj kazdych par dni zo zaciatku. Postupne som to predlzovala podla potreby a po dlhom case sa to nejako ustalilo nastastie. A mala to od stenata, cely zivot sa to tahalo. Druhy pes co prisiel, priznaky som uz poznala, dala som vytlacit zlazy a vodopady. Neviem, ci to bolo uplne ok, ale uz som to robila preventivne, a odvtedy ziaden problem nebol. A ano, zhorsovalo sa to po harani, ale tam to bolo spojene aj s alergiami, tak uz tazko povedat, ci to bolo spojene s hormonmi a vsetkym okolo toho.
Terajsi pes zial kvoli strave tiez ma problem, tiez mu treba pomahat, ale to staci cca raz za mesiac a zatial sa drzi, ziadne zapaly, len sa to holt plni.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Slausa » Štv 19.10.2023 6:01

Sur (kastrovana, dospela) sa plnili dosť často a tiež to moc samé von nešlo. Párkrát sa to vytlacilo v hodine dvanástej pred zápalom, ale tiež sa to postupne ustalilo (tipujem že pomohlo zmeniť žrádlo + je sezónny alergik, takže tiež to môže súvisieť). Navyše ich má vraj blbo umiestnené v zadnici

Preplach atb ale robili predchádzajúcemu psovi (samec, v tej dobe už dedo, nekastrát), ktorému sa opakovane zapalovali. Zákrok to 2x príjemný určite nie je, ale raz a navždy to stačilo, odvtedy bol s vačkami pokoj
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Odin » Sob 04.11.2023 14:29

Dobry den, mam 9r.psa Huskyho, pred 2 r. Bol operovany na analnom otvore mal nador ktory mu vyoperovali, poslali na hystologiu, nastastie nezhubne, chodili smena kontroly poctivo, vsetko ok, jednu analnu zlazu ma ok, druhu mal zapalenu, zjazvenu, vetos dal na preliecenie antibiotika, teraz som bola na kontrole aj analne zlazy vytlacit, jednu ma ok druhu nie ako mu vetos prehmatal analny otvor, nasiel mu tam daky novotvar.. Pouzil aj sono.. Ma to 3cm a je to za analnou zlazou,dal mu antibiotika, a o 14 dni mam ist s nim na kontrolu ci sa to zmensilo alebo narastlo, povedal ze aj keby to vyoperoval moze sa stat ze pes neudrzi stolicu a bude sa pokadievat. Mal s tym niekto skusenost prosim? Velmi sa bojim onho s chcem mu pomôcť
Odin
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Ucphate analne žlazy, okusovanie chvosta

Poslaťod TonkyTong » Štv 01.02.2024 21:50

Ahoj,
maltezský psík, pes, 3 mesiace.

Krmeny na Royal Canin Puppy, po 2 mesiacoch presiel postupne bez problemov (stolica, spravanie alergie?, zdalo sa byt ok) na Brit Care Puppy Grain free - Salmon teda losos a zemiaky.

2 tyzdne dozadu si zacal viac a viac okusovat chvost. Neslo o sankovanie. Stolica pevna. Hnedo cierna, tvrda. Pravidelna. Nemal problem s vykakanim. Az prisla chvila kedy nahananie za chvostom a jeho okusovanie bolo otravne, doslova cukanie zubami a vytrhal si chlpy z chvosta.

Navstivena veterina. Vytlacene analne zlazy. Nasadeny golier a kupanie chvosta v sampone Pyoderm. Po 5 dnoch od pohladu nastalo zlepsenie. Chvost ma chlpky ktory dorastaju. SKusili sme dat dole "paruku hanby", chvost si nehryzie, ale ma tendenciu ku nemu hryzt no omnoho omnoho menej. Ked ideme von, bez "parochne" tak ani nevie, ze ma nejaky chvost. Ked je doma, bez "parochne", tak ho prichytime ako si znovu obkuskava chvost ale je to o poznanie menej. Dnes sme ho nechali dlhsie bez parochne, a prislo nam, ze si ten chvost obcas akoby uhryzne, ze tam ostane nejaka ranka po uhryznuti ale nema taku tendenciu si vykusavat chvost ako kedysi. Nasadili sme znovu "paruku hanby".

Teraz nevieme, co s tym dalej. Na veterinu ideme v pondelok na tretie ockovanie. Moze byt, ze stale ma plne tie zlazy? Moze byt problem strava, konkretne Brit?

Objednal som a posledne 3 dni mu davam Grandex, pol "zuvačky". Mal by byt super na analne zlazy.....
TonkyTong
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Sunny » Pon 12.02.2024 8:24

Nemusia to byt len analky, moze byt aj alergia na nieco v strave. Skusila by som na nejaku dobu nasadit hypoalergenne granule a sledovat, ci to neprestane.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Predchádzajúci

Späť na Choroby