Epilepsia

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Epilepsia

Poslaťod clupko » Štv 30.01.2020 12:44

ano, bola na mri aj inych vysetreniach.
nepotrebujem predvidat zachvat, len rozmyslam ako to zariadit, aby som o kazdom jej zachvate vedela, aj ked nie som doma. v noci predpokladam, ze by nas pes zobudil, ale pocas dna je sama v izbe.
tiez mi to pride ako scifi, ale co ja viem - nemam prehlad, tak za opytanie nic nedam.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Epilepsia

Poslaťod Mackie » Uto 02.06.2020 14:55

Vitam v klube.. a neviem ako sa spravne spytat.. kedy este skusat a cakat, a kedy to uz vzdat? Na zaklade coho ste sa rozhodovali vy, a podla toho, co nasledovalo, rozhodli by ste sa znova tak isto? Ak je stale moznost, ze liecba zaberie, no nejaka skoda uz nastala a uz to nie je ten pes co predtym.. a mozno sa nieco este opravi, alebo naopak pride nieco este horsie..
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Epilepsia

Poslaťod stano269 » Uto 02.06.2020 21:18

ja som čakal do poslednej chvíle, aj keď viac dní ležal a mal vyše 50 záchvatov za dva dni...(nebola to sebeckosť ale necítil som to že by ešte chcel odísť) prvý krát keď mi napadla eutanázia (dva dni pred odchodom) som zavolal veta že už stačilo, nech príde, prišiel a pes sa schoval za terária kde v živote nebol a podotknem bol na tak silných liekoch už pól roka že ledva vnímal a vôbec nepociťoval strach, ani pri kričaní či podnetoch od ktorých sa kedysi bál... vtedy som povedal že
wow, je čas sa zamyslieť nad vnímaním zvierat našimi očami :) a nie ešte neprišiel čas... dva dni na to, som zažil prvý krát v jeho očiach niečo čo som dovtedy nevidel, bezmocnosť a obrovský pokoj.. aj keď ho klepalo každých pár minút držal sa... vtedy to prišlo, vtedy to dal najavo.. a dlho som si to vyčítal ale doteraz mám pocit že lepší moment by nikdy nenastal

drž sa
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Epilepsia

Poslaťod Lindchen » Str 03.06.2020 7:27

Čaute, ľudia, že v takejto téme sa objavíte... :ahoj:

Mackie, a koho máš s epi?
Nemám osobnú skúsenosť, ale v bíglej skupine bolo žiaľ prípadov viac. Mnohí neuspávali, lebo si mysleli, že sa to zlepší, aj keď sa pes "zmenil", ale prišlo to samo v podobe posledného záchvatu. :plac: Ťažká situácia, drž sa.
Ja som vždy názoru, napr. čo sa týka Arisa, držať pri živote do poslednej chvíle, ale ťažko povedať, čo to vlastne znamená a či je to správne...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Epilepsia

Poslaťod Sunny » Str 03.06.2020 13:14

Síce som to riešila pri niečom inom než epilepsii, ale presne ako písal Stano - poznáš to. Niekedy je to aj otázka jedného dňa navyše, ale viem, že to bolo v správny čas. A aj ten pes to tak cítil, zaspávala úplne v kľude, vyrovnane.
To čakanie je ale príšerné. Drž sa :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Epilepsia

Poslaťod wer » Str 03.06.2020 13:37

napodobne som bola na tom...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Epilepsia

Poslaťod Slausa » Str 03.06.2020 13:53

Tiez sa pridavam. Bolo to na nom vidiet a aj ked som si to ako velmi nechcela pripustit, ze sa to deje, on si sam lahol a proste zaspal, az mi prislo ze to tak chcel

(zase revem)
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Epilepsia

Poslaťod Ulf » Pia 05.06.2020 18:12

Nikto ti nepovie ako a kedy, ale to, ze uz pes nechce zit spoznas, bud si ista.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Epilepsia

Poslaťod Mackie » Str 08.07.2020 13:55

Islo o Draka. Dnes by som vela veci spravila inac, uz je to jedno, no mozno to pomoze niekomu inemu. Prvy zachvat mal v septembri, co sa tyka intenzity a trvania, asi bol najhorsi a najdlhsi, ale mozno sa to tak zda len mne, lebo bol prvy a nemala som sajnu co sa deje, myslela som, ze sa dusi, pobudila som celu domacnost, vytocila niekolko cisel, a stale to trvalo. Je super frustrujuce, ked vam na pohotovostnom telefone povie chlapik, ze on je len osetrovatel, a on vlastne nic nevie, a je na vas, ci chcete prist, lebo on nevie ani ci sa nieco da v tej chvili robit, alebo staci riesit to rano. Vivat UVL.
Dva dni na to zacal tazko dychat, nasadene atb, kontrolny RTG ukazal jednu stranu pluc zapalenu, pokracovanie liecby, testy na chlamydie (kedze sa prave u nas vyskytovali) - negativne, nejak sa z toho dostal, ale obcasne problemy s dychanim sa s nim uz viezli. Vtedy mu aj vyskocil tlak, zacal na to brat lieky, cize to mohlo byt aj z toho.
Dalsi zachvat o mesiac, dalsie dva to iste, ako hodinky, oktober, november, december. Vtedy sa vet spamatal, aha on neberie lieky, tak skusime. Dalsich zachvat, aha, zistime hladinu fenobarbitalu. Nizka, zvyste davky. Medzitym dalsi zachvat o 2 tyzdne. Potom si uz nepamatam, asi standardne jeden zachvat za mesiac, marec, april, niekde uprostred toho dva za vecer ci vikend.. zachvaty boli cca rovnake, vzdy prisli v noci v spanku, cize sme boli pri vsetkych, uz sme vedeli co a ako, ale ta doba regeneracie bola dlhsia a dlhsia. Najhorsie (ci ani nie) bolo, ze mimo toho ten pes fungoval uplne normalne, troska ho utlmili lieky, troska menej vladal, ale to uz dlhsiu dobu, inac mu nic nebolo. A potom sa vsetko posralo za jeden vikend, 4 zachvaty za noc, nasadeny Libromid, zase 4 zachvaty za noc, potom sa konecne vyspal, ale uz bolo neskoro. Ze sa nieco posahalo v hlavke, to by sme zrejme zvladli, po 2 dnoch som to sice chcela vzdat, akoby nas nepoznal, nereagoval na meno, na povely, nechapal, mal take trasy a vypadky, akoby nim prebehla elektrina, a ked trvali viac ako sekundu, dve, tak stracal rovnovahu, alebo s nim rovno zuchlo na zem, ale snazil sa, fungoval, jedol, vencil sa, behal.. no posahalo sa uz nieco aj fyzicky, dali sme infuzky, upokojilo sa to, prisiel dalsi vikend, a ako nadejne to zacalo vyzerat s hlavkou, tak to padlo kolmo dole so zvyskom. Uz len lezal a fucal, ked na chvilu zaspal, tak to bol uspech. Nakoniec mal posledne slovo on. Mozno to este rozpisem v inej teme, raz, ked zvladnem napisat viac ako jednu vetu za 5 minut.

A co by som riesila inac? U mladsieho psa urcite neurologicke vysetrenie, u starsieho nasadit lieky co najskor, vo vyssej davke, ak nezaberu, pridat druhe tiez co najskor. Ak sa nenajde ina pricina. Nic viac nic menej. On mal krvny obraz a rozne ine testy aj v najhorsich stavoch ukazkove, proste zdravy pes, nebyt toho, ze zomrel.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Epilepsia

Poslaťod wer » Str 08.07.2020 14:25

:plac: :plac: :plac: :plac:
to je mi velmi luto. strasne nieco.
ale hlavne si nic nevycitaj... na take sa neda pripravit, tazko vediet dopredu, co bude, co pomoze, co poskodi...
drz sa
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Epilepsia

Poslaťod pigie » Str 08.07.2020 14:33

:plac: Drz sa. Keby sme vedeli dopredu, co dane rozhodnutie spravi, bolo by to jednoduchsie... Ale bohuzial :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Epilepsia

Poslaťod Sunny » Str 08.07.2020 14:35

Je mi to ľúto, drž sa Mackie :ua:
Epi je hrozne zradná, na niektoré veci je aj medicína krátka a pomocť sa nedá.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Epilepsia

Poslaťod Elis » Str 08.07.2020 16:22

Tohle se i tezce cte :plac:
Drzte se!
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Epilepsia

Poslaťod Lindchen » Štv 09.07.2020 6:36

Mackie, je mi to veľmi ľúto, Drako sa držal statočne v takej ťažkej situácii.
Čo píšeš, je veľmi racionálne, ale nikdy nevieš, čo a či by pomohlo, ak by bolo inak. Netráp sa tým, čo si mohla keby, urobila si, čo sa dalo a aké boli možnosti a okolnosti. Nie si vet. Ďakujeme ale, že si to napísala...

Nech to najhoršie prebolí čoskoro, myslím na teba.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Epilepsia

Poslaťod Vikiki22 » Štv 09.07.2020 7:08

Je mi to ľúto, Mackie... Ako som to čítala, videla som pre sebou Diesela... :ua:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby