Operácia kĺbov

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Operácia kĺbov

Poslaťod pigie » Štv 24.03.2022 17:55

Asi ta nepotesim, ale pretoze Hugo mal zodratu chrupavku a celkovo klb mal uz v nie dobrom stave, ulavilo sa mu, zazrak to vsak nebol. Ulomok sa vybral a ofrezoval sa klb (mal FCP) a rekonvalescencia u neho bola podobna ako u tvojho. Nemusela som ho zatvarat ani nic, lebo on s jeho povahou proste lezal a robil len to najnutnejsie. Kedze som bola na byte, von siel 3x denne na vencenie, kde urobil to najpotrebnejsie.
Neviem kolko ma tvoj, ale moj bol na operacii ako 3 rocny, cca 2 roky potom, bol celkom fajn (uz si nepamatam presne kedy prestal krivat po operacii, ale do tych 2 mesiacov urcite). Nekrival v beznom mode, ale stacilo o malinko viac a krival. Alebo pocasie a tak. Operacia isto pomohla, lebo iste obdobie dlho nekrival, minimalne nie vyrazne, ale zazrak vdaka tomu, ze sa dlho nevedelo co vlastne operovat, to nebol :ua: Ked som ho neskor dala robit RTG, niekedy v osmych rokoch, tak ma sokovalo, ked ortoped povedal, ze druhy klb ma vlastne v rovnakom stave, ani tam uz nema korunny vybezok a kam sa stratil, bohvie, lebo ten sa nevyberal a isto tam bol, ked bol mlady... Napriek tomu ovela horsia bola az do konca zivota ta operovana noha, ktora robila problemy vlastne od zaciatku zivota.
Edit: Prepac, ze az tak neskoro, ale vobec som si nevsimla tvoj prispevok predtym
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Operácia kĺbov

Poslaťod LuciaD » Pia 25.03.2022 15:12

Dakujem Clupko za odpoved a som rada za Vas pozitivny vysledok. Drzim palce dalej
LuciaD
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Operácia kĺbov

Poslaťod clupko » Pia 25.03.2022 16:29

este doplnim, ze operovany bol, ked mal asi 5 rokov, a aktualne ma 9.
DLK bola zistena na zaklade preventivneho rtg v 1,5 roku, az do tych 5tich nemal vobec ziadne problemy. potom z jednej prechadzky prisiel krivajuc, a krival vzdy po troche behania, az do operacie 3 mesiace neskor.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Predchádzajúci

Späť na Choroby