Staroba alebo choroba?

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod straka17 » Sob 13.02.2021 14:01

No, ten kašel čo som spomínala vyššie sa nakoniec podarilo zmenežovat antibiotikami.
Posledné dni sa mi nezdal, tak reku že mu dám zas spraviť krv. Bum, zápal jak víno. Nejak na začiatku zimy mal koterčák, s najväčšou pravdepodobnosťou sa s nami vlečie ešte furt lebo prvé atb mal nasadené krátko.
Teraz má atb tretí deň a od rána zvláča hračky, šmotká sa pod nohami... :)
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod lucik » Str 12.01.2022 12:54

Prosím, viete niekto poradiť dávkovanie CBD oleja 10% pre psa s nádorom na slezine v akútnom štádiu?

Nádor tlačí na vnútorné orgány, navyše je v brušku tekutina. SDMA ukázalo zníženú funkciu obličiek, trochu zvýšený pečeňový ALT parameter. Má nasadené ATB, nesteroidy, dávam jej Alavis Sanicell, CBD olej som len začala 2 kvapkami večer, teraz dostala 3 ráno. Viem, že jej už veľa času nezostáva (operáciu nechcem, má 13 rokov), ale náladu má fajn, pohyblivá je na svoj vek veľmi dobre, žravá až až, tak jej chcem ten zostávajúci čas pomôcť, aby ju netrápili bolesti. Vlastne jediné, kedy ukazuje nepohodlie, je také zamrmlanie pri ľahaní, občasný nekľud a občasné dychčanie.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod hriva » Str 12.01.2022 18:34

To Candy? :plac:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Aris » Str 12.01.2022 20:01

Lucik, záleží okrem % aj koľko máš mg. Každopádne je to silno individuálne, pretože aj u ľudí sa odporúča postupne začínať od jednej kvapky a sledovať sa :ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod lucik » Str 12.01.2022 21:16

hrivuš, áno, Tekvi :plac:

Zuzka, no práve, že ok, človek si to odsleduje, ale ako to odsledovať u psa? preto som sa pýtala na nejaké odskúšané dávkovanie (mg/kg/deň/diagnóza), aby sa dalo od niečoho odraziť.. no nič, asi to zatiaľ nechám na 3+2, resp. asi bude lepšie 2+3.. po včerajších večerných dvoch kvapkách (dala som aj jej aj sebe) sme obe prespali noc takmer celú. :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Sunny » Str 12.04.2023 22:57

Som myslela, že staroba, ale nakoniec sa z toho vyklubala choroba. Tešila som sa, akému fyzickému zdraviu sa Gili na svoj vek teší, a ono začalo odchádzať to psychické. Pripisovala som to najprv postupnej strate sluchu a čiastočne asi aj zraku, že sa postavila pri dverách k blbému rohu, potom že z chodníka netrafila správnu odbočku domov... nadávala, keď sa vysr... na chodbe kým sme si obúvali boty. A zrazu v priebehu pár mesiacov máme psa, ktorý bezcieľne chodí po byte, nereaguje na žiadne povely, na prechádzky nechce chodiť, ani jej milované opalovanie na slnku už nefunguje, pustím ju na dvor a ona do zblbnutia chodí hore dole. Jediné, čo ešte funguje, je žrádlo, na to sa stále teší. Tá rýchlosť postupu ma úplne desí :plac:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod hriva » Štv 13.04.2023 21:24

Ma demenciu ako Bria. Ta už neznáša jazdu autom, keď si mysli že sa prešvihol čas podávania liekov vrieska hodiny, ale zas keď vidí slnko pýta sa von opaľovať a po tej porážke sa tak zrovnala, že po rovine kľudne prejde 10 km, aj si pobehne. Tým že bolo robené to MRI aspoň viem že je to fakt len demencia a nie nejaký nádor na mozgu
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Monii » Pia 26.05.2023 20:10

Ahojte, je tu niekto prosím kto by vedel vysvetliť výsledok biochemie a hematologie u mačky?
Totižto, odišiel nám do mačacieho nebicka kocúr, o 2 mesiace by mal 14 rokov. Zo dňa na deň sa mu zhoršil stav a diagnóza je neurčitá.
Kocúrika mi to nevráti len by som rada vedela ci mal uz svoj vek alebo naozaj bol chorý.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Predchádzajúci

Späť na Choroby