Chodza dozadu

Chodza dozadu

Poslaťod pigie » Pon 25.02.2019 10:31

Som nikde nezazrela. Bavili sme sa o tom tu uz vobec?
Vypada niekomu pes pritom akoby mal prave epilepticky zachvat? :haha: Neviem co robim zle, ale vypada to zle :heh: Ucili ste niekto? Nejake dobre rady?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chodza dozadu

Poslaťod wer » Pon 25.02.2019 10:33

ako cuvanie? ja ucim. a asi dobre, lebo v sobotu mi vycuval asi 5 metrov po fakt strmom brehu :heh:
vsak daj video
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chodza dozadu

Poslaťod Lindchen » Pon 25.02.2019 10:35

Ja som učila separátne ovládanie zadných nôh a cúvanie, ale chôdza do zadu je vlastne o dokonalom pochopení chôdze pri nohe. Pes má nasledovať ľavú novu, nech sa noha pohne kamkoľvek. Niektorým psom vyhovuje metodika rovnaká, ako učenie chôdze pred.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chodza dozadu

Poslaťod pigie » Pon 25.02.2019 10:36

Cuvanie pri nohe a nedam video, bo zas budem lyncovana, ze tyram psa :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chodza dozadu

Poslaťod pigie » Pon 25.02.2019 10:37

Lindchen píše:Ja som učila separátne ovládanie zadných nôh a cúvanie, ale chôdza do zadu je vlastne o dokonalom pochopení chôdze pri nohe. Pes má nasledovať ľavú novu, nech sa noha pohne kamkoľvek. Niektorým psom vyhovuje metodika rovnaká, ako učenie chôdze pred.

Lindchen, presneeee ... To ovladanie zadnych sa mi nepaci. On sa drzi nohy, on chape, co znamena k nohe, ale so zadnymi robi ja neviem co, ale vypada to ako epilepticky zachvat, on sa hybe skor ako had na 4 nohach :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chodza dozadu

Poslaťod Lindchen » Pon 25.02.2019 10:38

Nese* sa a pošli. :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chodza dozadu

Poslaťod Shel-chan » Pon 25.02.2019 10:48

dobre pigie, tak ja dam prva :heh:

sheimi to vedel, ale chodil zasadne krivo. zasa on to uz mal naucene samostatne kvoli dogdancingu - lenze sme to naucili v piatich mesiacoch a odvtedy sa to moc nezlepsilo :heh: ale aha aky bol zlatyyyyyy!!!!!!!!!



tak takto to neucte :heh: (hlavne ze to decko ucim zasa podobne :au: )

cuvanie pri nohe je "jednoduche" - ako linda hovori, pes len musi ovladat zakladnu poziciu a nasledne sa vzdy "steluje" k lavej nohe bez ohladu na to, ako sa pohnes.

mna by skor zaujimalo, ako naucit psa cuvat rovno, ked cuva do volneho priestoru a ja som pred nim. vavrenaaaaa kde si!!! :heh:

lebo myslim ze je prospesne, ked pes ovlada nie len ako sa dostelovat k lavej nohe, ale aj uvedomovat si zadne nohy a hlavne realne cuvat pred tebou - nech si zvykne najprv sam, ako si ukladat nohy aby dobre bolo, a potom to moze riesit pri nohe.

no a teraz uz chcem vidiet frya. inak kesa tiez pri tom vyzera ako keby stupla na osu :heh:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Chodza dozadu

Poslaťod wer » Pon 25.02.2019 10:49

tak ho nauc zvlast pracu zadnymi - cuvanie pred tebou. ja napr aj priradenie k nohe ucievam najskor cez tocky pred psovodom... proste ten princip naucit cez nieco pomocne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chodza dozadu

Poslaťod elfinka » Pon 25.02.2019 10:50

Ja si to mozno viem predstavit, teda videla som pri cuvani psy rozne sa snazit drzat rameno tam kde ma byt zatial co zadne nohy ostavali na mieste a tak potom nejak podivne poskakovali a furt sa napravali nazad a nebola to chodza naozaj.

Ja som niekde videla, ze zaklad je aby si pes uvedomil, ze sa ma zadnymi nohami postavit smerom dozadu ked sa zacina.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chodza dozadu

Poslaťod clupko » Pon 25.02.2019 10:50

avery sa staca do jeho pravej strany, aj pri cuvani pri nohe (takze na neho skoro stupim) aj pri cuvani do volneho priestoru alebo na target. pracujeme na tom tak, ze cuva pri stene alebo davam len kratke cuvanie, takze sa nestihne stocit. ako robime viac target na zadne tak sa to aj zlepsuje.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Chodza dozadu

Poslaťod pigie » Pon 25.02.2019 10:51

elfinka píše:Ja si to mozno viem predstavit, teda videla som pri cuvani psy rozne sa snazit drzat rameno tam kde ma byt zatial co zadne nohy ostavali na mieste a tak potom nejak podivne poskakovali a furt sa napravali nazad a nebola to chodza naozaj.

Aj ty si to presne opisala :heh:

Wer, on to robi aj vtedy, ked cuva predo mnou, proste divne preklada zadne, on sa dostane kam chcem, ale divoko :heh:
Cuva pomerne rovno, ale proste zle :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chodza dozadu

Poslaťod Lindchen » Pon 25.02.2019 11:15

Chudáka Arisa nútim cúvať cez kavalety v úzkom priestore, chôdza dozadu sa zlepšila, ide oveľa krajšie rovno, uvedomuje si totiž postupne každý krok vzad.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chodza dozadu

Poslaťod vavrena » Pon 25.02.2019 11:41

Shel-chan píše:mna by skor zaujimalo, ako naucit psa cuvat rovno, ked cuva do volneho priestoru a ja som pred nim. vavrenaaaaa kde si!!!

:lol:
Keď ty ideš proti nemu, alebo cúva do kriva do preč, keď ty stojíš?

Keď len klasicky, že ty ideš, a pes pred tebou cúva do kriva, tak rázne vykroč tou nohou, kam smeruje jeho zadok a došliapni až na úroveň trupu psa zo dva-trikrát za sebou, pes si cúvanie narovná. V podstate ho akoby "keruješ," ako keby si držala pred sebou bicykel, ktorý sa snažíš zacúvať do priestoru a držíš ho za "kormáň."
Fyzické pomôcky sú, že pes sa nacúvava pomedzi uličku z nejakých zábran, ale väčšinou toto základné krivo-cúvanie pominie s tým, keď sa pes naučí klásť zadné nohy v rovnakej vzdialenosti od seba, resp. držať správnu pozíciu pred psovodom. Čiže častým cvičením :lol: . Proste sa pes musí len vycúvať, zvyknúť si na ten rovnaký pohyb zadných nôh a udržiavať si pozíciu pred psovodom - veľmi pomáha, keď sa pes vie prehadzovať z pozície do pozície (kumne-knohe-pravá). Vtedy sa vie sám vedome narovnať aj v cúvaní pred psovodom, aj v cúvaní popri nohe.

Krivé cúvanie do preč, keď handler stojí na mieste - často pes bočí len do jednej strany a veľmi mu pomôže cúvať paralelne pri stene alebo pri nejakej línii, ktorá vôbec nemusí byť tesne pri ňom, stačí pár metrov, ale na podvedomé udržiavanie tej istej vzdialenosti to pes potrebuje. Ďaleké odcúvanie do voľného priestoru - napríklad krížom cez ihrisko sa často vykriví, lebo pes si nevie držať líniu - rovnako ako keby sme cúvali my krížom cez ihrisko (skúste si to, fakt). Preto je lepšie učiť cúvať psa len na šírku alebo len na dĺžku ihriska, popri nejakej línii, chcieť voľné odcúvanie až neskôr, a nie príliš často, vykrivenie môže prísť aj časom ako inovácia cviku :lol: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Chodza dozadu

Poslaťod Slausa » Pon 25.02.2019 11:43

Ja som začala učiť cuvanie (ale len také obyčajné) asi pred pol rokom. Zatiaľ zvláda predo mnou, ale len keď idem a v domčeku. A na počudovanie ide celkom rovno. Akurát si občas sadá, to musím nejak úplne odstrániť.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Chodza dozadu

Poslaťod Shel-chan » Pon 25.02.2019 13:38

vavrena diky :poklona:

joj strasne ma mrzi, ze uz nemam toho psa, aby som sa s tym pohrala.
ale hej, do volneho priestoru mal problem... a ucila som ho to povodne v uzkej chodbe, ale akurat sa naucil ze si nemusi davat pozor, lebo sa proste napravi ked do niecoho vrazi :joint: nebyvali sme tam dost dlho, aby sa vytvorila svalova pamat :heh:
ked bol predo mnou tak som ho este nejak vykerovala (presne, dala som mu "ku mne"), aj pri nohe, aj pri nohe ked bol otoceny hlavou za mna.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Ďalší

Späť na Obedience