Skušobný poriadok Obedience

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Uto 20.03.2018 16:26

no ale ved sa tu vecne riesi, ze co najviac ludi prilakat... ze, preboha, len nedikvalifikovat za to, ked odide z odlozenia... ale skor treba zvysit uroven... dat tomu daku hodnotu. mna osobne nizka uroven doslova demotivuje (preto som sa nezucastnovala "dedinskych" pretekov). nemam chut sa porovnavat (o tom by mali byt preteky) s horsimi... neposuva to.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod elfinka » Uto 20.03.2018 16:31

wer - vsak ale v OB sa mozes porovnavat s najlepsimi. Nie na SK, ale to aspon znamena ze hop sup do trojok a mas skoro volnu cestu na MS - a tam sa uz je s kym porovnavat :angel:
To je zasadny rozdiel oproti tomu narodaku - aj pokial uroven doma neni valna, vies ist na preteky kde ta uroven je vysoka.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Uto 20.03.2018 16:35

No to je pravda.
Ak ta nedisknu za prechod medzi tou kopou volne pohodenych psov :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod elfinka » Uto 20.03.2018 16:42

A tak nejde len o volne pohodene.
Taky nastup na hromadne odlozenie je napriklad na Z uplny masaker. Odlozenie trva 30 sekund, ide sa po styroch (alebo siestich), znamena ze mas v malinkom priestore naskladanych tak 12-18 psov (ti co odchadzaju, ti co idu na plac za nimi, dalsia skupina co pojde o dalsiu ledva minutu). Clovek v jednej ruke voditko, v hale -5 stupnov tak ruka s voditkom pomaly odmrza, pamlsky tak aby sli na poslednu chvilu odlozit ale este nimi psa krmit, nervy jak svina :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Uto 20.03.2018 16:48

Pokial mi psa nekontaktuju, neprovokuju, tak ok, to patri k tomu. A to uz hlavne cvici
Ono niektorym ludom by sa asi ale zisla osobna skusenost s dakym echt samcom, mozno by boli tolerantnejsi...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod elfinka » Uto 20.03.2018 18:49

wer píše:Pokial mi psa nekontaktuju, neprovokuju, tak ok, to patri k tomu. A to uz hlavne cvici
Ono niektorym ludom by sa asi ale zisla osobna skusenost s dakym echt samcom, mozno by boli tolerantnejsi...

A co nastupy hromadne? Tam ti pes tiez uz cvici, ci to proste neriesi?
Ja sa priznam bez mucenia, situacie v ktorych je miliarda psov naokolo proste nezvladame. Este zopar ktori su rozumne daleko a nepozeraju okolo okej, ale 10 na malom priestore, to uz je pruser.
Na tom nastupe (a vyhodnoteni) aspon mozem mat vrecka plne maskrt, lebo je potom dost casu ich vybrat a odlozit nez pojde na plac. Ale tesne pred prichodom na plac ked sme v klbku psov a vo vreckach uz nemoze byt nic lebo neni cas to potom vyberat som uplne bezradna.
Kralovstvo za psa ktory ma zaujem o lopticku, tu by mohol mat v papuli a len mu ju vyberiem pred prichodom na plac z huby, ale s pamlskovym psom som v koncoch :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Uto 20.03.2018 20:23

tak moj pes bol kamienkovy a ked si myslel, ze mam kamen pri sebe, prestal existovat svet okolo. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Uto 20.03.2018 23:30

wer píše:Ono niektorym ludom by sa asi ale zisla osobna skusenost s dakym echt samcom, mozno by boli tolerantnejsi...


mam velmi podobny pocit :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Uto 20.03.2018 23:33

elfinka píše: A co nastupy hromadne? Tam ti pes tiez uz cvici, ci to proste neriesi?


elfi - ty videa z vyssich soutezi mluvi jednoznacne. ti psi jsou pod povelem. zadne volno nebo premlouvani. povinnost chovat se slusne.

Offtopic: A on ti uplne normalne zere v te situaci, jo ? :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Str 21.03.2018 7:45

Nástup sa trénuje ako samostaný "cvik", resp. ako súčasť odloženia a potom aj nástup na individuáne cviky sa cvičí v podstate ako prvá tranzícia - prechod medzi "som voľne do idem pracovať".

Inak to Ztko a nestrannosť, ja tak neznášam ten cvik :aaa: . Môjho ďalšieho psa do Z ani nenastúpim, jedine, ak by som mohla nestrannosť odmietnuť (čo šípim, že sa nebude dať).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod vavrena » Str 21.03.2018 8:38

Tak napríklad Robin tiež nemusí kontakt s inými psami, na tréningu odkladačky ho tiež zmiatli ostatné pobehujúce šteňatá, a naprávala som to, lebo už sa cítil nesvoj, trikrát pobehujúce psy ustál, štvrtý krát už bol taký, že on tam nechce ležať medzi nimi. A išla som na skúšku s tým, že snáď k nemu nikto nedobehne, lebo teraz sa určite postaví, ale uležal to. A nestrannosť sme dali napriamo na skúške, jemne sa odsunul, keď som podávala ruku, lebo to nepoznal, zrážka 0,5 boda. Ale podľa mňa je to zbytočný cvik, ktorý tým mladým psom akurát rozhadzuje chôdzu pri nohe.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Str 21.03.2018 8:54

mne to pride ako SOPka :ha: pre buducu karieru v OB z mojho pohladu zbytocne uplne...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Str 21.03.2018 9:00

Na jednej strane to svojou jednoduchosťou priláka (ale aj oklame), ale možno ak by sa začínalo jednotkou, ľudia by to vzali vážnejšie. Ale tak problém je hlavne v tom, že je veľa cvičákov pre sídliskáčov alebo potom agility a zrejme aj na športovku je dosť možností, ale obedience "nie je" kde trénovať - tých možností nie je tak veľa ani v BA, čo ešte inde.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Str 21.03.2018 9:05

a to akoze preto sa robi ob pre absolventov kurzov? :oo: to sa mi zda vrcholne pritiahnute za vlasy. naco niekoho "nasilu" tlacit do skusok a pretekov, ked nemaju vyssie ambicie? a to len my mame take divne Z, nie?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod elfinka » Str 21.03.2018 9:08

Aj madari tam maju tu nestrannost.

U nas nastastie neni, inak by som si skocila spravit OB1 na SK kde Z neni povinne a az potom naskocila na OB tu :haha:
Inak mne sa ceska OBZ paci, fakt je to trosku zlahcena verzia OB1, ziadne blbosti navyse :jop:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience