Obiehanie kužela

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod wer » Sob 15.09.2018 16:30

wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod elfinka » Sob 15.09.2018 18:30

som si vravela, ze ale ty snad ucis s ukazanim kam ma bezat :lol:
Fidovi trvalo prave par mesiacov nez pochopil z tohto stavu potom to, ze sa neukazuje kam ma bezat.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod wer » Sob 15.09.2018 18:36

No on beha bez ruky prave :haha: Jemu staci, ze zbada tycku :heh: Tu ruku si pridavam ja, lebo chcem smery ucit. A nerobim OB, len v IPO nie je tato tema :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Shel-chan » Sob 15.09.2018 18:53

to učíš na vysielačku do nikam?

Offtopic: odkiaľ máš kavalety? čo na nich cvičíš?
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod wer » Sob 15.09.2018 18:58

Neviem, ci vyuzijem aj na vysielacku, mam to ako pomocny cvik - napr na ucenie prekazky alebo predpriprava na plenty

Hento mam z dakeho sportoveho obchodu futbaloveho, kupovala som kvoli paxovi a teraz s tym ucim cuvanie. Plus parkrat si cez to skocil.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Elis » Sob 15.09.2018 20:22

Dobry :jop:
maly je sikovny :yes:

Offtopic: ty kavalety mají třeba v decathlonu
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Shel-chan » Sob 15.09.2018 20:30

Offtopic: elis díky :jop: to ma nenapadlo :pac:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod vavrena » Ned 16.09.2018 7:34

wer píše:No on beha bez ruky prave :haha: Jemu staci, ze zbada tycku :heh: Tu ruku si pridavam ja, lebo chcem smery ucit. A nerobim OB, len v IPO nie je tato tema :ha:


Veď aj v OBčku sú ruky - na určenie smerov. dopredu sa beží na konkrétny povel. Ja už začnem učiť Yasku smery, čiastočne ich už má, musíme to docvičiť. A keď je pretočená, nepočúva povel, ale urobí cvik, ktorý má aktuálne pred sebou - ak je cestou ku kužeľu činka, zdvihne ju, ak je cestou target, postaví sa naň, takže robím takéto rušivky... Inokedy chcem ,aby sa pozerala, čo pôjde, a to neee, ona sa ani bohovi nepozrie. Niekedy ani pri aporte, a potom nevie, kam ho má ísť zdvihnúť :ach: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod pigie » Pon 17.09.2018 5:25

Velmo sikovny, ale pri tom behu mi srdco strislo.
Niekedy ani pri aporte, a potom nevie, kam ho má ísť zdvihnúť :ach: .

Jo poznam, ale sebavedomo vystreli akoby presne vedel kam, v polke zastane, hlada ocami a potom bezi dalej. Efektne, co je pravda :pac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod elfinka » Štv 25.10.2018 11:23

Trenujete s kuzelom rozlisovacku?
Ide ma porazit z toho :lol:

  • Ked je nieco (ine nez prekazka a aport) blizsie nez kuzel ci uz vpravo alebo vlavo, obehne nieco a nie kuzel
  • Ked je kuzel moc blizko, obehne kuzel a este nieco dalsie co je za nim
  • Ked je vlavo od jeho trasy aport, donesie aport. Cize ak je vlavo medzi mnou a kuzelom, vezme hned, ak je vpravo tak vezme po obehnuti kuzela :heh:
  • Ked je vlavo od neho prekazka, tak ju skoci

Teraz do jedniciek sa hlavne bojim, ze mi miesto kuzelu obehne nejaku metu alebo minikuzel urceny k inemu cviku.
Predpokladam, ze sa to bezne stava, ze medzi mnou a kuzelom bude nejaky iny maly kuzel vsak?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod kellee » Štv 25.10.2018 11:28

ked som bola prvy krat na OB treningu, Alex mi tam poobiehal v ramci jedneho povelu vsetko v dosahu, okrem toho kuzelu :haha:

odvtedy si davam bacha a davam ku kuzelu aj rusivky
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod clupko » Štv 25.10.2018 11:52

medzi tebou a kuzelom by nemalo byt nic, ale niekde po stranach moze.
moje zlaticko - krasne s nadsenim obehol kuzel, stocil sa na mna, ale v tej otocke zbadal dalsie kuzele 5m od neho. tak mu prislo, ze to je malo, jeden kuzel na taku malu vzdialenost, a podho obehnut aj cosi dalsie :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Lindchen » Štv 25.10.2018 11:57

Medzi tebou a kužeľom nebude nikdy nič. V jednotkách sa dbá aj na to, aby nebolo nič iné blízko ani po stranách.
Druhá vec, vie si vyhľadať sám kužeľ, bez váhania, keď nič okolo nie je alebo mu ho ukazuješ a hecuješ naň?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod elfinka » Štv 25.10.2018 12:11

Neukazujem, ked nikde nic neni tak vybehne dopredu a po chvili si vsimne co mal obehnut.
Na tych 10m to snad bude vidiet hned, ja som si myslela ze je to 15m a to uz ma problem ze je to moc daleko a snazi sa najst nieco blizsie.

Prave ma problem aj s vecami po stranach, kludne obehne nieco co je 45 stupnov vedla, pokial je to blizsie nez kuzel.

Ono to asi chce len cas nech si to sadne. Ale som zacala trenovat trojkovu rozlisovacku (cize kuzel medzi 2 prekazkami) a som si trosku rozbila cely kuzel, ma z neho teraz nerv ci robi dobre.

A to ani nehovorim, ze ked to uspesne obehne, tak do mna vrazi tak ze letim meter dozadu :haha:
V OB sa clovek nikdy nenudi.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Lindchen » Štv 25.10.2018 12:20

Začala si skoro. Ten kužeľ musí byť poriadne upevnený. Skús sa ťahať/hrať so psom, povieš povel, pes si nájde kužeľ (okolo ktorého nič nie je), obehne a ťaháte sa znovu. A takto postupne približuješ veci po stranách, po metroch. Podľa mňa on presne nechápe, čo je kužeľ. Ako vidí tam jednu vec, ok, obehne bez problémov, vidí dve veci, obehne iné alebo obe veci.

Uvažovala by som aj nad tým, prečo si trebárs vyberie inú vec ako kužeľ? Kde to začalo, čo to spôsobilo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience