OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Re: OB verzia "Čo sa vám dnes podarilo / nepodarilo?"

Poslaťod wer » Uto 28.05.2024 8:38

Velka ako velka - ta vzdialenost je hlavne ovela vacsia... a to je prave ta pointa - pes ma bezat do smeru a az potom hladat, kam bol poslany... v tom ob mi skor chyba ta ruka, to mi viac postrada logiku :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod dasken » Uto 28.05.2024 8:53

vzdialenosť je asi trochu väčšia ale plenta má 2,5 metra :ach: kužel má 10 cm a pes vybieha na vzdialenosť cca 25m, tak ten nepomer je dosť zjavný
obehnúť plentu je ťažký cvik v tom, že to tam komplikuje figurant, ktorý ho láka, nie že by bolo ťažké naučiť psa obiehať plentu
a to že tam nie je tá ruka, je práve to ťažké a preto sa to aj ináč učí, nie je to cvik že vybehni a čakaj na povel, takmer každý to učí na target v tom štvorci
dasken
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 28.05.2024 9:08

2,5 metra nema :heh:
A pointa je ta, ze to tiez nevidno a tiez to splyva s prostredim. Vybiehacie cviky su samoodmenovacie, takze v tomto to narocne nie je.. problem.maju s orientaciou... :no:

Osobne by som psa ucila behat rovno, ak tam nie su ruky... :nwm: tam, kde stojim celom.. kuzelky okolo seba v 4 smeroch, rozne farby - splyvajuce, kriciace... asi takto by som mu to vysvetlovala... ja osobne suhlasim.s tym, ze treba ratat so vsetkym. Stastie praje pripravenym...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Str 29.05.2024 13:00

wer píše:Vybiehacie cviky su samoodmenovacie

Vaclav vzkazuje ze to neplati pro kazdeho psa ( i proto ten target moc dobre chapu) a vovcack mu prikyvuje :joint: :ha:

a k veci -
dasken píše: že sa to robí aj naschvál, že proste treba na to psa trénovať

me to neprijde jako umyslne ztezovani - vsak to podporuje podstatu cviku. Ty to vidis. A pes posloucha tebe :nwm:
jo -proste i tohle psa naucit.
A je proste dobre vedet, ze zrak psa je limitovany a podle toho trenovat :jop:

s maketama bych to teda nesrovnavala a ne kvuli velikosti :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Obedience