Canisterapia

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Canisterapia

Poslaťod lulu939075 » Pia 21.02.2014 15:38

Baby co sa aspon malinko venujete canisterapii mozete prosim vyplnit doteznik pre kamosku do diplomky?
https://www.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fdocs.google.com%2Fforms%2Fd%2F1v78TmxvYsSjCDifdiEauHKdUHwkSJNcUr0vLg4YYZQM%2Fviewform&h=gAQFp8gVe
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Canisterapia

Poslaťod Lunna1000 » Pon 01.09.2014 13:42

Ospravedlnujem sa ak tu už bola takáto otázka :hi: ale chcem sa opýtať či nieje niečo zamerané na CS pri Nitre blízko lbo by som rada začala chodiť a samo že potom aj skúšky by boli ja mám pesula na to vhodného myslím on nemá s ničím problémy a postihnutých má rád, najradšej asi vozíčkarov lebo na tých sa ovalí a škrabkajte ma :lol:
Lunna1000
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Canisterapia

Poslaťod Crossa » Uto 02.09.2014 10:46

Lunna1000 píše:Ospravedlnujem sa ak tu už bola takáto otázka :hi: ale chcem sa opýtať či nieje niečo zamerané na CS pri Nitre blízko lbo by som rada začala chodiť a samo že potom aj skúšky by boli ja mám pesula na to vhodného myslím on nemá s ničím problémy a postihnutých má rád, najradšej asi vozíčkarov lebo na tých sa ovalí a škrabkajte ma :lol:

Mgr. Pavol Mázik , dával mi na seba vizitku, ale dakde sa stratila. Ale cez google ho vyhľadáš určite.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Canisterapia

Poslaťod Pati Kiki » Štv 11.12.2014 18:57

Ahojte. Ako zistím že je môj pes pre canisterapiu ten pravý???
ĎAkujem za odpoveď. :smile:
Pati Kiki
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Bydlisko: Kamenná Poruba

Re: Canisterapia

Poslaťod lucik » Pia 12.12.2014 11:04

v prvom rade musíš vedieť, či si na CT vhodná ty a teda čo tá CT obnáša, čo chceš robiť a potom už ľahko zistíš, či sa tvoj psík na CT hodí. úplným základom je dobrý vzťah TEBA a tvojho psíka, teba a ľudí, tvojho psíka a ľudí, výborná socializácia a vyrovnaná povaha (oboch :lol: ).. základná poslušnosť by mala byť samozrejmosťou a nejaké triky sú len a len plus..
ostatné schopnosti už záležia na cieľovej skupine ktorej sa v CT chcete venovať..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Canisterapia

Poslaťod Pati Kiki » Pia 12.12.2014 13:37

Ďakujem!! :lol:
Pati Kiki
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Bydlisko: Kamenná Poruba

Re: Canisterapia

Poslaťod SabLux » Sob 27.12.2014 18:08

Idem sa trochu pochváliť :smile: 29. 11. sme robili skúšky dopadli sme vynikajúco 97/100b a z teórie 28/30b :aaa:
SabLux
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Ruzinou -BA

Re: Canisterapia

Poslaťod zuzkabluzka » Str 17.02.2016 16:00

Čo sa myslí pod "nulová agresivita vo vzťahu voči psom"? Akým spôsobom sa skúša toto pri záujme o CT kurz?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Canisterapia

Poslaťod lucik » Str 17.02.2016 22:18

neviem, kde si to vyčítala, ale jednak v SR nie sú zjednotené testovacie poriadky a dvak, tá agresivita je tak veľmi individuálna, že asi len priamo u konkrétnych "testovačov" zistíš či a ako to testujú a akú dôležitosť tomu pripisujú..
za mňa, pes nesmie byť vznetlivý a bezdôvodne štartovať po psoch len čo ich uvidí na pár metrov, to by som na CT asi nedoporučila.. ak je schopný sústrediť sa na "prácu" a ľudí aj v prítomnosti iných psov v miestnosti, ale napríklad je ľahšie vyprovokovateľný pri priamom kontakte s iným psom, to by som nevidela ako problém, dá sa to ustriehnuť a kritickej situácii sa vyhnúť.. :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Canisterapia

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 21.02.2016 19:07

Čiže je viacero klubov, ktoré si robia kurz i skúšky podľa seba? A každý klub spolupracuje s nejakou konkrétnou inštitúciou (Detský domov, Domov dôchodcov, združenia pre ľudí so zdravotnými problémami...)? Môžeš mi v skratke povedať, čo obsahuje kurz CT? :poklona:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Canisterapia

Poslaťod Lindchen » Ned 21.02.2016 19:09

U koho ideš robiť? Len ma zaujíma, niežeby som chcela aj ja.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Canisterapia

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 21.02.2016 19:10

Ešte nikde. :smile: Len si zbieram info. Akurát Doggie teraz ide robiť nábor. Ešte som čo-to našla na nete, ale nikde nepíšu, že by otvárali kurzy. :nwm:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Canisterapia

Poslaťod lucik » Pon 22.02.2016 22:15

môj stručný názor - všade okrem Eurocanis Humenné je to o biznise.. rozmazávať to nechcem a nebudem..

kurzy neviem čo obsahujú, každý "kurz" je iný, každý skúšobák je iný, prípadne testujú bez akéhokoľvek skúšobáku, proste len tak.. aj bez kurzu.. jediný Eurocanisácky je schválený ministerstvom školstva, baby, ktoré to testujú, aktívne CT niekoľko rokov robia, kurz robia týždňový, kde majú semináre a vzdelávanie hlavne psovoda..

kým si vyberieš nejaký kurz, veľmi dobre si pozisťuj aké testované CT tímy odtiaľ vyšli predtým, či reálne CT robia a ideálne sa poinformovať u nich, ako kurz prebiehal, či sú spokojní.. ajtak väčšina ľudí si CT kurzy so psami robí len preto, aby mali psy označenie, úľavy, atď.. väčšina ani netuší (a možno je to u niektorých aj dobre), čo NAOZAJ taká reálna CT obnáša a aké sú nároky na CT tím (schválne nepíšem CT psa či človeka, pretože tam je ten tím naozaj dôležitý)..

napadol ma príklad z jedného CT kurzu: bez upozornenia majiteľov testovali reakciu psov (dokonca mladých!) na výbuch petardy tak, že ničnetušiaci majitelia so psami sedeli na zemi a diskutovali, pričom partner "výcvikárky" za chrbtami ľudí odpálil piráta.. bez upozornenia! keby sa mi také niečo stalo, tak ten psychoš to nerozchodí (bez ohľadu na to, že moje psice reakciu nemajú)..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Canisterapia

Poslaťod vrabcak » Ned 03.04.2016 12:55

rada by som upresnila info od lucik:
interaktívne tréningy podľa testovacieho poriadku EUROCANISu a samotné testovanie CT tímov sú súčasťou vzdelávacieho programu, akreditovaného ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. schválenie testovacieho poriadku nie je v kompetencii príslušného ministerstva. monika dančová
vrabcak
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Canisterapia

Poslaťod Lindchen » Uto 24.05.2016 18:00

Našla som aktuálne na FB:

Brigada pre canisterapeuticky tým
400 €
Bratislava, Slovakia
Hľadáme šikovný, certifikovany canisterapeuticky tým na pozíciu animátora do denného letného tábora pre deti V Bratislave. Bližšie info len do správy.

https://www.facebook.com/monika.dogtrai ... 8512035415
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy