Kondička vašich psíkov

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Bellss » Pon 04.04.2011 18:51

Cathie: vďaka za radu. Dávali sme im aj varenú stravu.. Väčšinou cestoviny s konzervou. Alebo iba so smotanou..To im aj chutilo. Tie triky skúsim, lebo Steff je dosť ctižiadostivá a viem, že jej nedá aby niečo neurobila :yes: A aké napr triky robíte vy? Také na začiatok jednoduchšie?

Ulfheiðr: Ano dajú sa mu nahmatať. Aj slabiny nemá široké. Len som si všimla že na hrudi je dosť široký a teraz čo trochu pribral tak aj v bruchu. Keď sme mu dávali menšie dávku a Steff sme dávali viac bol chudší. Ale keď sme zvýšili dávku, lebo sa nám zdalo, že je hladný tak ihneď pribral. V útulku mu dávali 1krát denne jesť a mi dávame 2x a tak mu delím dennú dávku napoly. A zase mu ju znížim, lebo vidím ako mu už teraz je horúco a určite potrebuje trošku schudnúť.

A akú varenú stravu dávate? Jeden čas sme dávali Steffanie surové mäso, ktoré sme kúpili do veterinára také kocky pomleté.. No a to sme dávali s cestovinami, ryžou a aj granulami.. Vtedy ona bola taká akurát. Lebo teraz je trošku chudšia no dosť schudla oproti tomu čo bola iba v byte a pri jej lietaní to ťažko naberie späť.

No na srdiečko mu musím dávať pozor a aj na kĺby, ale čo ma prekvapuje nato aký je veľký tak ľahučko vyskakuje do výšky napr za hračkou. Nemá s tým problém. :heh: A aj ako dosť maká a behá na prechádzke, keď má energiu.


My sme Steff kŕmili granulami ale mala purinu, pre šteňatá väčších psov. No a dávali sme jej dennú dávku a bola celkom aj váhovo..

Ešte pridávam fotky Steff a Roka..

Obrázok

Obrázok
Toto je náplň každej prechádzky :heh:

Obrázok
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Bobi555 » Str 06.04.2011 19:32

Môj psík Bodrík je staručký 11 ročný ale chuť do života má ako také 8 mesačné šteniatko :winner: Na to že je taký starý podľa mňa :angel:
Bobi555
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod lucik » Štv 07.04.2011 7:16

Bellss, biela je náááádhernáááá :love:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 07.04.2011 9:04

Bells, krásne fotky :jop:
Tak to je potom super, ako píšeš, lebo najprv to vyznelo horšie. :yes: Uvidíš, aj tým že je ešte mladý, tak môže byť v podstate taký bábovkáč. Keď bude mať dva-tri roky, bude z neho pevný chlap. Ale aj tak striehni, kvôli tej kastrácií.

Tú varenú stravu... dávam kuratá bez kože, ryby, z ostatného taktiež orezávam sádlo, poprípade to nechám v hrnci schladnúť a stužený tuk pozbieram a tak.
No a plus je presné dávkovanie. Vo varenej viem presne koľko a nedávam ani o gram naviac. Lebo na granuliach je dávkovanie, to je jasné, ale on má 20kg :plac: (mali sme 17) a na vreci je vždy že 15-25gk pes, čiže to dávkovanie si odhadujem len. A druhá vec, ale to už je môj problém, furt mám tendenciu mu do toho voľačo cpať naviac, lebo chudáčik tak málo ziedol :plac: :pac: Inak sme mali proplan senior, teraz máme light, len sa bohužiaľ objavili lupiny, takže hľadáme ďalej.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod hruska » Štv 07.04.2011 9:58

Bells, ja ked som si moju doniesla domov, tiez kondicka 0 bodov, pobehla trocha a uz lezala, lebo nevladala. Po 10 mesiacoch je to o dost lepsie, ale este je co zlepsovat. Roko tiez nemal moznost na kondicke pracovat, bol v utulku, potom kdesi na dvore ak si dobre spominam, takze myslim, ze to chce cas a zlepsi sa to. My sa tiez nepustime do maratonu po mesiaci treningu :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Bellss » Ned 10.04.2011 15:56

lucik píše:Bellss, biela je náááádhernáááá :love:


Ďakujem :yes:


Ulfheiðr píše:Bells, krásne fotky :jop:
Tak to je potom super, ako píšeš, lebo najprv to vyznelo horšie. :yes: Uvidíš, aj tým že je ešte mladý, tak môže byť v podstate taký bábovkáč. Keď bude mať dva-tri roky, bude z neho pevný chlap. Ale aj tak striehni, kvôli tej kastrácií.

Tú varenú stravu... dávam kuratá bez kože, ryby, z ostatného taktiež orezávam sádlo, poprípade to nechám v hrnci schladnúť a stužený tuk pozbieram a tak.
No a plus je presné dávkovanie. Vo varenej viem presne koľko a nedávam ani o gram naviac. Lebo na granuliach je dávkovanie, to je jasné, ale on má 20kg :plac: (mali sme 17) a na vreci je vždy že 15-25gk pes, čiže to dávkovanie si odhadujem len. A druhá vec, ale to už je môj problém, furt mám tendenciu mu do toho voľačo cpať naviac, lebo chudáčik tak málo ziedol :plac: :pac: Inak sme mali proplan senior, teraz máme light, len sa bohužiaľ objavili lupiny, takže hľadáme ďalej.


Vďaka :smile:
Včera sme zistili, že mu nerobí problém preskočiť jeden pôtočik, na jeho dĺžku asi je.. A bavilo ho to asi 10 minút :D Stále chcel len preskakovať :yes: Budem dávať naňho pozor. Lebo jedlo miluje :heh: Ale všimla som si že Steff schudla a dosť. Vidím a aj cítim jej chrbticu a pritom dostáva dosť žrať. Musím jej kúpiť odčervovačku. :ach: :ua:

No presne.. Mne sa zdá ta miska prázdna :heh: a Steffina taká plná tak ešte trošku pridám :pac: :heh: No mi sme dávali Eminentky a Purinu Steff, keď bola menšia veľmi dobré sú. Nemala lupiny a ni nič, len trochu žltejšiu srsť lebo v Purine je viac toho betakarotenu.


hruska píše:Bells, ja ked som si moju doniesla domov, tiez kondicka 0 bodov, pobehla trocha a uz lezala, lebo nevladala. Po 10 mesiacoch je to o dost lepsie, ale este je co zlepsovat. Roko tiez nemal moznost na kondicke pracovat, bol v utulku, potom kdesi na dvore ak si dobre spominam, takze myslim, ze to chce cas a zlepsi sa to. My sa tiez nepustime do maratonu po mesiaci treningu :)


A ako ste jej zvyšovali kondičku? Všimla som si na Rokovi, že prechádzky každý deň a aj hranie doma ešte mi prospievajú a nemá problém sa potom so Steff naháňať po lúke aj 10 minút a potom príde celý hotový a že hladkaj ma ja nevládzem :pac: :heh:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Basha » Ned 10.04.2011 16:12

Minule ma aj vlastny pes presvedcil, ze jeho kondicka nie je na zahodenie...
Piatok: doobeda 3 hodiny v lese, poobede 3 hodiny pobehovanie so svorkou psov za palickami a podobne
Sobota: cca 17km zapriahnuty
Nedela: 5-hodinove vencenie alá neustale pobehovanie a aportovanie skoro bez prestavky, myslela som, ze vypusti dusu.
To by bolo vsetko ok. Vtipne, ale uz bolo, ked som mala referencie, ze nasledujuce dni vobec nebol unaveny :heh:

Zato teplo nie je nase....teraz sme sli rychlejsou chodzou az pomalym behom vychadzku 8km s miernym stupanim sme dali za hodinu a tvari sa mierne skapato :ua: potrebujeme trocha chladu :lol:

Bellss - pekne fotky :jop:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Cathie » Pon 11.04.2011 8:43

Bellss k tym trikom - inspiraciu urcite najdes v casti Aktivity - Dogdancing, tam je toho az az. Zacala by som takymi zakladmi ako su podavanie labiek (rozoznavanie jednej a druhej), tocky na obe strany, slalom pomedzi nohy, obiehanie teba aj inych veci (napr stromov), prosenie, uklon, cuvanie, skoky cez prekazky (zvalene stromy, nizsie ploty, ruky, nohy, kruh..).. ak nevies ako ucit - kuk tu cast Dogdancing, tam najdes navody alebo sa pytaj tam :no: skus si na fore precitat aj temu "kliker" a cosi o shapingu a learningu, to by ju mohlo bavit, keby ste zacali pouzivat kliker :jop:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Bellss » Uto 12.04.2011 16:19

Basha: To dostal vážne zabrať, kde sa v ňom berie toľká energia? :heh:
ďakujem :yes:

Cathie: vďaka pozriem. To minule sme skúšali to obiehanie okolo stromu, alebo skrývanie a hľadanie hračky a tiež aj podliezanie mojich nôh alebo preskakovanie :yes: A Steff po takej polhoďke začala skučať, že už nie už nevládzem :heh:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Cathie » Pon 18.04.2011 14:29

Bellss viem si predstavit :heh: Casom zistis, kedy sa jej chce pracovat a este vladze a kedy sice chce, ale psychicky uz nevladze.. pes ako je ona (podla toho co pises) malokedy odide, ked sa cvici, nech je hocijako unaveny - preto to musis byt ty, kto povie, kedy uz staci :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Bellss » Uto 19.04.2011 19:35

Cathie: :yes: ona je vážne neúnavná :D Mamka s ňou dnes bola 4 hoďky a že cvičili a išla ako hodinky, ale potom utiekla. doma z dvora. V poslednej dobe to robí často a teraz nevieme či sa nudí..Ale po dnešku to už asi neviem z čoho robí. A nemá sa ešte hárať.. až o 2 mesiace.. Či sa nudí? Alebo je málo vyťažená? Veď s Rokym sa stále hrajú behajú a potom si ona zmyslí a už jej niet..
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Kondička vašich psíkov

Poslaťod Nanda » Sob 21.01.2012 23:31

Ja a Miky sme chodili na bicykel a na korčule. Len teraz je sneh a bicyklovať sa nedá, a korčule sú pokazené. Na prechádzky také dlhšie alebo na sánkovačky chodíme. On sa aj na sánkovačke poriadne vybehá lebo naháňa sánky. :smile: Ale že by sa hral s inými psami, tak to nehrozí. Na neho čo i len pes položí packu, hneď po ňom vyletí. Tak sa hráme sami. :pac: Teraz mu tá kondička trošíčku klesla, ale cez letu ju dáme zasa do poriadku. Budeme plávať, behať, chodiť na turistiku a podobne.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Predchádzajúci

Späť na Iné Športy