Plávanie a vodná záchranárčina

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod rouba » Str 27.08.2008 10:38

chcel by som sa opýtať mám psíka retrívra, kedže bývam pri vode pláve od steniatka, denne prepláve aj dva tri km, je nesmierne rýchly plavec. existuje nejaký pretek alebo nejaká športová disciplína?
Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley
rouba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 205
Bydlisko: Humenné, Bratislava a niekde medzi tým

Re: plávanie

Poslaťod Baarbora » Štv 28.08.2008 15:00

dva-tri km??to je teda pekne vela,asi nejaky rambopes :nwm:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: plávanie

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 28.08.2008 15:03

heh také niečo by som aj ja brala s mojím plavcom retrieverským..čo tak WT? plávanie spojené s aportom to je ok nie? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: plávanie

Poslaťod kikula22 » Štv 28.08.2008 16:33

Mohli by byt dačo ako psie zavody v plavani. Dobre nie?? :ha:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: plávanie

Poslaťod pigie » Štv 28.08.2008 17:13

Baarbora píše:dva-tri km??to je teda pekne vela,asi nejaky rambopes :nwm:

To je pre vodneho psa v kondicii normalna "taxa" :no:

Moj by mohol len na vytrvalostku, neplava totiz rychlo, len vytrvalo :lol:

Inak, kedysi sa robili v Cechach, ale uz som o tom dva roky nic nepocula :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: plávanie

Poslaťod Baarbora » Štv 28.08.2008 17:22

hmm, ja mam sice tiez vodneho psa, ale dva-tri kilometre sa mi naozaj zdaju hodne vela. Mozno je to tym, ze my plavame v rieke, kde je prud, to ma po 10-15minutach dost a nepreplaval ani 1km :smile:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: plávanie

Poslaťod pigie » Štv 28.08.2008 17:38

Tak samozrejme, prud si vezme svoje. Ja tie km beriem v stojatej vode :no: Okrem toho, na jeden zatah preplava zhruba kilometer, kilometer a pol. Viac asi uz len keby musel. Takto plava z radosti a pozitku :lol:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: plávanie

Poslaťod kikula22 » Pia 29.08.2008 9:05

Aj moj rád pláva. Ale vydrží vo vode asi 3-4 minuty. Potom vyjde von, otrasie sa, ponucha po brehu a znova šup do vody. Ale ešte som to neskušala tak že som bola vo vode aj ja. No raz asi po kolena :lol: a so psami sa tam rád šantí. Aj keď dokopy poriadne plaval dva tyzdne lebo nemame moc kde chodit. :ua:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: plávanie

Poslaťod MisheliQ » Pia 29.08.2008 11:18

aj môj pes rád pláva, povedala by som, že až priveľmi rád...vo vode pláva vždy ale len chviľku, nakoľko je to krpec a nepúšťam ho veľmi ďaleko od brehu. Už sme skúšali aj aport do vody a mal z toho hroznu zábavu. Je to vodný živel.

A mne sa to hrozne páči keď sa pes teší z vody, keď aportuje do vody, keď si vodu užíva, keď pláva. Milujem to. Veľmi ma kvôli tomu zaujali vodní španieli. Bolo by fajn vymyslieť niečo na ďalšie leto ako výlet, ale taký ten plavecký výlet. Usporiadať vlastnú súťaž, stanovačskú párty. Viem síce, že do leta ďaleko, ale pri takýchto akciach to treba riešiť dopredu :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: plávanie

Poslaťod kikula22 » Pia 29.08.2008 11:25

MisheliQ píše: Bolo by fajn vymyslieť niečo na ďalšie leto ako výlet, ale taký ten plavecký výlet. Usporiadať vlastnú súťaž, stanovačskú párty. Viem síce, že do leta ďaleko, ale pri takýchto akciach to treba riešiť dopredu :smile:


Uplne suhlasim, bolo by to super :jop:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: plávanie

Poslaťod Amaguk » Pia 29.08.2008 11:40

"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: plávanie

Poslaťod kikula22 » Pia 29.08.2008 12:23

Jéeejda to vam zavidim. No u nas sa kupat moc nedá. Je tu rieka -Hron ale neviem na ktorych miestach sa dá kúpať. Potom je tu také jazierko no tam sa asi ludia moc nekupaju :ua:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: plávanie

Poslaťod rouba » Pon 01.09.2008 20:41

nevravím že to prepláva tak že vojde do vody a pláve 3km myslím počas dňa a je to na domaši v stojatej vode...
ten pretek by bol super. ináč on ako náhle vidí vodu úplne sa zmení je strašne pokojný ale akonáhle vidí vodu je ako sialeny...
minule som bol na masáži ramena a bral som lieky, lebo mi ho uaportoval... a ked sme odchádzali stál na brehu a pozeral to už je všetko? :lol:
Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley
rouba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 205
Bydlisko: Humenné, Bratislava a niekde medzi tým

Re: plávanie

Poslaťod pigie » Uto 02.09.2008 7:35

MisheliQ píše:Bolo by fajn vymyslieť niečo na ďalšie leto ako výlet, ale taký ten plavecký výlet. Usporiadať vlastnú súťaž, stanovačskú párty. Viem síce, že do leta ďaleko, ale pri takýchto akciach to treba riešiť dopredu :smile:


Preco az v lete? Ved psi su schopni a ochotni (na rozdiel od nas) plavat po cely rok. My plavame aj v treskucej zime a vadi to len okoloiducim :lol:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: plávanie

Poslaťod Oxie » Uto 02.09.2008 14:22

moja ochi skocila do vody ako troj mesacna a na 1s sa uplne potopila a potom priplavala na spat
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Oxie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Iné Športy