Plávanie a vodná záchranárčina

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod Cathie » Str 20.06.2012 6:39

A v com myslis, ze to je? :smile: Ja som ako decko prave naopak stretla viacero psov, ktori vodu nemuseli, maximalne tak do nej vosli labami, aby strasili labute :lol:
Ja ale nehovorim, o tom ci pes, ktory chodi do vody vie/nevie plavat. Ale ci to nie je tym, ze ten pes, ktory vztah k vode nema (a mozno "nevie" plavat), tak by ho v minulosti mozno nikto do vody ani netlacil. A mne to pripada, ze v minulosti by to nikto neriesil, maximalne by tak psa hodil do vody a plavaj. A ja verim, ze zoci voci tomu, ze musia, by plavat zacali. Akurat neviem, ci radi = co je zamerom ludi teraz, ked riesia plavanie, vytvorit dobry vztah k nemu.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod CraObs » Str 20.06.2012 8:31

plávete niekto aj spolu so psom?
ako ste mu vysvetlili aby sa po vás nesápal? utopiť ma neutopí ale pár škrabancov sa podarí vždy :nwm:
normálne na pri chodzi ani behu po mne neskáče ani sa nepletie pod nohy ..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod hruska » Str 20.06.2012 8:37

dnes idem prvykrat, predpokladam, ze budem dorypana cela :pac:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod pigie » Str 20.06.2012 8:38

Jasne :heh: Ale uz to mam zlozitejsie odkedy je pes "zachranar" prilis ma zavracia ako ovcu k brehu, takze musim povelovat, alebo to vzdam a chytim a ho a necham sa tahat :heh: . Da sa to naucit jednoducho, ak ta nasleduje ale respektuje tvoju zonu - napr. vystries ruku, pes ju vidi a oboplava ju - mas vyhrane. Ak nie, musis na to ist cez povel. Trebars vpred a skusat to hlavne vo vode, kde dociahnes ty a nedociahne pes. Proste ho ucis chodzu pri nohe vo vode, ak sa na teba bude sapat vyjadris nesuhlas a navedies ho rovno - ci rukou, ci hrackou, chvalis okamzite ako sa prestane sapat.
Ja mam psa nauceneho na tu "zonu" proste vidi ruku - ide v nej hladat aport, ked nenajde oboplava. Od mala bol uceny neist na telo, ale dodrziavat tuto zonu - lebo skrabanec od fundla je hnusny (a ak ma hlavu pri ruke tak len tak tak nedociahne prednymi na moje telo pri zabere) a vacsinou priatel ma s nim skusenosti, kedze pes ho moc nerespektuje a kludne ho pouzije ako odrazovy mostik - keby sa snazil na mna liezt - som utopena, kedze nie som dobry plavec :heh:
Najlepsie je byt pripraveny a to lezenie nikdy nedovolit, potlacit to uz v zarodku a presmerovat na ine a podporovat, ked plava vedla teda. A niektorych to ani ucit netreba. Kamaratka a jej fundlica prvy krat plavali spolu a takto...
Obrázok
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod vavrena » Str 20.06.2012 8:54

Ja som to učila tak ako Pigie píše - proste ohriaknuť psa, keď to robí, neľutovať. Pokúšali sa o to najmä, keď nevideli, kam plávajú, cestou na breh s tým problém nebýva, to mám problém držať tempo s pudlíkom :heh: . Inak chodíme
často s nafukovačkou, na tej sa plavia úplne najradšej :pac: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod CraObs » Str 20.06.2012 8:55

no ona drbka sa aj rozpláva smerom kam ju pošlem ale po 2-3 metroch sa otočí a ide zas na mňa :pac: jediná možnosť je plávať predňou, ak už je príliš blízko nemám problém ju udržať od tela, podoprem ju na hrudníku a som v pohode len to nerieši dlhodobejšie pohodlné plávanie..
aj keď možno je len natešená moc, lebo zatial sme moc spolu nenaplávali :haha:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod pigie » Str 20.06.2012 9:07

V tom pripade by ti nemalo robit problem co hovorim. Daj prednu dlan, tak by si sa dotkol dlanou jej nufaka a zavel vpred - mala by sa automaticky stocit od teba, zaco ju pochval. A chval ked plava vedla teba, nie za tebou ani pred. Proste s nou rozpravaj. Ja Huga skor musim ukludnovat a zahriakovat, lebo ma tendencie ma fakt zavracat ako ovcu - co je pre mna tiez neziaduce. A je pritom fakt hlucny - piska tak, ze ludia pozeraju, ci sa netopim. Akonahle sa ho chytim, toto ustane. Takze radsej plavam tak, ze sa ho drzim, potom som spokojna ja, ze nemusim davat pozor na psa a pes je spokojny, ze ma citi a ze sa mi teda nic nestane :heh: Symbioza :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod hruska » Str 20.06.2012 17:35

takze, prve spoluplavanie za nami, celkom v pohode, rvala sa vzdy za mnou, ale dala si povedat. Len som ju nesmela nechat za chrbtom :pac:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod CraObs » Str 20.06.2012 18:20

ja som ju dnes donútil plávať predomnou (ma predbiehala :haha: ) a ešte ju musím naučiť plávať rovno lebo robí esíčka predomnou :heh:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod hruska » Str 20.06.2012 18:22

ked mi zavadzala, neparala som sa s nou, normalne som ju potlacila za zadok a letela dopredu :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod CraObs » Str 20.06.2012 18:30

ona je predomnou :lol: akurát sa toči a zavadzia.. budeme museť asi viac trénovať plávanie rovno :heh:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod hruska » Str 20.06.2012 18:33

ale ved prave ked je pred tebou, chyt rit a posun ju dopredu, hned ziskas tak dva metre. A mozes opakovat zasa, ked ju doplaves :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod CraObs » Str 20.06.2012 18:41

to sa otáča že čo chcem.. z brehu to v podstate ide ale v hlbokej vode má väčšie zrýchlenie tak sa dostane predomňa, preplávem ju kraulom ale to zas je trocha problém s jej korekciou ak sa blíži.. nejak to už vyladíme :jazyk:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod Cathie » Str 20.06.2012 19:37

To mne robi Story tiez, ale absolutne neriesim - ona sa vzdy trochu stoci, dostane sa odo mna na druhu stranu, zase sa stoci predo mnou a spravi klucku do druhej strany.. Nevracia sa nastastie ku mne (tiez som ju vkuse posuvala prec), takze si takto aspon viac zaplava nez ja :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Plávanie a vodná záchranárčina

Poslaťod pigie » Str 20.06.2012 19:39

Mate problemy - ja svojho psa nepredbehnem vo vode - len na suchu :heh: Ale to je len mnou, som zly plavec. Ale cim dlhsie plavame spolu bok po boku, tym menej sa ma snazi zdrziavat, takze CraObs, vyber si nejaku dlhu trasu, mozno ti to pomoze :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy