Pasenie

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Pasenie

Poslaťod Sezen » Str 22.07.2009 10:00

ahoj. No to záleží od teba aké psy sa ti páčia, ale pokiaľ si spokojná s AOP tak bude asi najlepším riešením toto plemeno.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Pasenie

Poslaťod Paris » Str 22.07.2009 10:13

Nejde ani tak o to, aké sa páčia mne, skôr o to, aké by vyhovovalo povahe mojej AOP. :smile:
Paris
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nemecko

Re: Pasenie

Poslaťod Sezen » Str 22.07.2009 10:25

Nniektorí chovatelia čo majú AOP, chovajú aj BOC alebo ACD.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Pasenie

Poslaťod Paris » Str 22.07.2009 10:29

Nad BOC som tiež rozmýšľala, stále som viaz za kólie alebo AOP, ako niečo veľké (typu čuvač, atď.)
Paris
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nemecko

Re: Pasenie

Poslaťod Jannka » Str 22.07.2009 12:03

Paris píše:Nejde ani tak o to, aké sa páčia mne, skôr o to, aké by vyhovovalo povahe mojej AOP. :smile:

Podla mna ak mas AOP a si s ich pracou spokojna, dokup dalsiu AOP. To bude podla mna aj najviac vyhohovovat tvojej fenecke - jednak velkostne a s velkou pravdepodobnostou aj povahovo a temperamentne :jop: :ahoj:
Alebo mam pre teba typ - co tak kratkosrsta kolia? :ahoj:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Pasenie

Poslaťod Paris » Str 22.07.2009 15:31

Vďaka za nápad, musím priznať, že nad týmto som neuvažovala, ale určite sa na toto plemeno bližšie pozriem, a obtelefonujem nejaké CHS :no:
Paris
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nemecko

Re: Pasenie

Poslaťod Jannka » Str 22.07.2009 16:28

Paris píše:Vďaka za nápad, musím priznať, že nad týmto som neuvažovala, ale určite sa na toto plemeno bližšie pozriem, a obtelefonujem nejaké CHS :no:


Kratkosrsta kolia sa mi zda rovnocenny partner pre AO , jednak velkostne a aj temperamentom. Nie su taky hyperaktivny ako borderky (co beriem ako plus), ale su to taky blazonkovia do roboty, stale vesely, odolny a ochotny pracovat. No a velmi dobre sa znasaju aj s inymi zvieratkami, preto sa podla mna skvelo hodia na farmu a na robotu okolo nej. a podla mna aj styl pasenia budu mat rovnaky ako AOP. Tak sa urcite skuste poobzerat, ved za pokus to stoji :jop:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Pasenie

Poslaťod Paris » Str 22.07.2009 19:31

Jannka, tak opäť vyhral AOP, aj po zváženiach všetkých možností, najmä preto, že povahu tohoto plemena už ako tak poznáme, aj prácu s ním :no:
Paris
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nemecko

Re: Pasenie

Poslaťod Jannka » Str 22.07.2009 22:19

Paris píše:Jannka, tak opäť vyhral AOP, aj po zváženiach všetkých možností, najmä preto, že povahu tohoto plemena už ako tak poznáme, aj prácu s ním :no:


:ahoj: :jupi: super. zavidim!!!! mne sa AOP strasne pacia a tajne ich obdivujem. ak by som si mala kupit ine plemeno, okrem dlhosrstej kolie, ktoru vlastnim, tak by to bolo jedine AOP.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Pasenie

Poslaťod Basha » Pon 27.07.2009 11:33

Tak my sme isli vyskusat spolu s janajkou a silvuch pasenie aj druhykrat a musim povedat, ze to stalo zato :no: Naozaj po prvej navsteve sa to neda definitivne povedat. Minule sa Ballad aj Gaia otocili ovciam zadkami a teraz sice u Ballada to nebolo ziadne super, ani vlastne nepasol - ale nasiel sa v nom zaujem o ovce - daco v style vyvreskovania a az tak, ze chcel prekusnut plot kosiara, takze ovce navolno pri Balladovi sa radcej ani neskusali. Ale este dakedy vyskusame, aj ked s nicim super neratam. A Gaiu tiez zacali bavit ovecky, pekne obiehala okolo kosiara, celkom jej isiel balans narozdiel od Ballada :lol: a ked ich mala vypustene, tak sa jej pacili este viac - a to minule tiez vyzerala, ze o ovce ani nezavadi :lol:
Par foteciek Baryho - 12 tyzdnov :smile: pacili sa mu indicke bezce, uz taky maly zalahaval, na ovecky bol este mimino, tak snad neskor
Obrázok
Obrázok
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Pasenie

Poslaťod JanoS11 » Štv 06.08.2009 9:59

Ja mam stena Boc 3mesacne po pastiersky aktivnych rodicoch. Psika som nekupoval so zamerom ze jeho ulohou bude pasenie. Len ono sa to tak v nom ako si inštiktivne prebudilo. Boli sme sa prejst okolo rieky kde je aj cyklo draha. V tom čase tam bolo pomerne malo ludi a este menej cyklistov. Psik bol na volno, kedze ako stena je fixovane na mna a kde idem ja ide aj on. Preleteli okolo nas cyklisti, dvaja. Prva reakcia bola ze zbystrel bez vahania vystartoval a predbehol ich, postavil sa im v tvarov v tvar a snazil sa ich otocit. Vtedy som vedel ze z neho nieco asi bude. Nedalo mi a chcel som vyskusat ako sa bude chovat pri zvieratach kedze bycikel nie je ovca. Zobral som ho na salas a najskor to az take ruzove nebolo. Akonahle zbadal ovcu rozutekal sa na druhu stranu. A ze vraj ´´ovčiarsky pes´´ :lol: Nechal som mu trochu casu vosiel som do ovcinca do ohrady medzi jahnata a prechadzal sa pomedzi nich po desiatich min. tam vosiel aj on obzrel si ovce a fakt ho zaujali. Potom sme mu ukazali ako pracuju ine psy aby pochopil na co tie ovce vlastne su. Na druhy krat to bolo o nieco lepsie na pasi jahniatka iba usmernoval, a zbludile vodil ku ostatnym. Ma vynikajuci instikt, ktory uz len teraz treba usmernit, no zatial sme stale v tej faze natisku (tiskam psikovy do hlavy ze ovca je korist, kroru on ma priviest ku mne, nie ktoru treba ustvat rychlym behom). Zatial to jeho bavi mna tiez, uvidime co bude dalej.ObrázokObrázokNo a toto je jeho kamos baran ktory je vyškou zatial rovnaky ako on mozno aj preto si tak sadli. To mu nespravi nic maximalne zacne okolo neho poskakovat a caka ze sa baran bude jasit s nim :ahoj:
JanoS11
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bardejov

Re: Pasenie

Poslaťod Basha » Štv 06.08.2009 20:15

JanoS11 to je super, ze maly sa tak pekne chyta uz v troch mesiacoch a priamo na ovce :smile: budeme drzat palce. Mozem poprosit fotos sem inak nahodit? Bo vidim len maleho papulku.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Pasenie

Poslaťod Betka » Štv 06.08.2009 21:11

Offtopic: Basha klikni na fotku pravým tlačítkom a daj zobraziť obrázok :-)
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Pasenie

Poslaťod JanoS11 » Pia 07.08.2009 15:49

dik moc. Ale to sú len zaciatky tak dufam, ze ho to neprestane bavit lebo mna to zacalo. A neviete niekto ci sa bude konat tohto roku nejaka sutaz v paseni alebo nejaky seminar? Chcel by som sa zucastnit no nikde sa mi nepodarilo nic najst. V cechach je toho dost. Ale cestovat do česka so šteniatkom no neviem? neviem? Na to by som sa nahovorit nedal. :zz:
JanoS11
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bardejov

Re: Pasenie

Poslaťod Basha » Sob 08.08.2009 1:09

JanoS11 cestovat so steniatkom dakde do ciech, napr ako sme boli vo Velkom Bore u Vanourka, odporucam, ale skusky a sutaze urcite nie su myslene pre male stena niekolkomesacne....na to si treba pockat. Predsalen stena-dospelak je rozdiel, aj ked si myslim, ze tvoj krpec ak sa chytil teraz a budes ho v tom rozumne viest tak mu to ostane minimalne na vlohy ako to tu opisujes, ako pekne obehne stado a privedie....moj sa zatial chytil len na ten zaujem a obiehanie....ale taky balanc zatial ee, ale kamoskyna borderka hned akosi pochopila co je to balans, takze je to individualne :ahoj:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy