Cyklotúry s vozíkom pre psov

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Cyklotúry s vozíkom pre psov

Poslaťod Jolana » Str 27.04.2011 19:14

Nájde sa okrem nás ešte niekto, kto robí dlhšie túry a výlety, takže musí občas psov voziť? Prijali by sme parťákov! :jop: Ale zatiaľ sme nenašli rovnako postihnutých majiteľov psov. :nwm: Jednu cyklo dovolenku sme absolvovali len s Ginou- okolo 400 km za týždeň, ale na výlety okolo Blavy brávame aj Taru. Malá ukážka z dovolenky s oboma psami: http://bubenko.rajce.idnes.cz/Vylet_Kvacianka/.
Ak som náhodou otvorila tému, ktorá už bola založená, tak sa ospravedlňujem, ale nenašla som nič podobné. :hi:
Jolana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 747
Bydlisko: Bratislava

Re: Cyklotúry s vozíkom pre psov

Poslaťod ZdenulkaM » Str 27.04.2011 19:18

no my nema vozik..ale vpredu mam tasku na mojho :no: nosnost je do 5 kg ..a nemozem povedat na to krive slovo :no: ale ked je nerovny teren..tak je taky vyhrkotany :ach:
takuto http://www.zoofast.sk/trixie-front-tran ... 13394.html :jop:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Cyklotúry s vozíkom pre psov

Poslaťod Jolana » Str 27.04.2011 19:37

To je jedno, kde psíka vezieš. Nám sa do košíka ani jedna nezmestí. :nie: Len, či dokážeš ísť aspoň 20- 50km. Napríklad z Blavy do Čunova. My ich nechávame v určitých úsekoch vybehať. Momentálne môjho muža veľmi láka trasa cez Devín smerom do Vysokej nad Moravou. Inak pekný výlet je aj cyklotrasou do Hainburgu. Bola by som rada, keby sa nás nazbieralo viac. Len sa obávam, aby sme neviezli ešte aj prasa :nono:
Jolana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 747
Bydlisko: Bratislava

Re: Cyklotúry s vozíkom pre psov

Poslaťod Silvuch » Str 27.04.2011 19:50

Jolana, ja som byvaly cyklista a nad tym vozikom stale uvazujem.. Vzala by som Bariaka na cestu okolo sveta. :smile:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Cyklotúry s vozíkom pre psov

Poslaťod Jannka » Str 27.04.2011 19:57

Presne nad tym som uvazovala aj ja! Aku to ma nosnost? a co sa tyka pohodlnosti - neni z toho psik velmi vyhrkotany? Ja som uvazovala, je to vhodne na dlhe cyklotury, najma ak treba prekonat usek popri ceste, tak psik by mohol ist vo voziku a potom v lese nech si beha navolno pri bicykli :yes:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Cyklotúry s vozíkom pre psov

Poslaťod Jolana » Str 27.04.2011 20:20

My máme dva vozíky. Jeden je len na Ginu a menších psov- Croozer mini a váži len 7,5 kg. Tejto značky je vozík aj na väčších psov, ale je ťažší. Druhý váži 14,5 a zvládne psa okolo 4o kg. Je to nápor hlavne na cyklistu. V tom väčšom ich vozíme obe. Majú dobrú stabilitu aj keď sa nám v extrémnych podmienkach podarilo prevrátiť oba. Ale vtedy boli prázdne, lebo kde sa dá, tak psy behajú po svojich.
Silvuch, mohla by si si ten väčší vozík vyskúšať. Sme plne k dispozícii. Niekedy sú psi nervózni. Napríklad Gina šteká, keď ideme pomaly a to hlavne medzi autami hore kopcom po 70 km.
Viac ľudí mi hovorilo, že načo vozík, keď môže pes behať pri bicykli, ale keď prejdeme niekedy aj cez 100 km, tak by som povedala, že psa ťažko týram. A to nehovorí o tých našich krpatých.
Jolana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 747
Bydlisko: Bratislava

Re: Cyklotúry s vozíkom pre psov

Poslaťod janas » Str 27.04.2011 20:31

Jolana, škoda preškoda, že nemám takú výdrž ako Vy dvaja. Ja sa stále "učím" na požičanom bicykli :pac: (od koho :heh: ), hneď by som s Vami šla :lol:
Silvuch je pre Vás dobrá partia :jop:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Cyklotúry s vozíkom pre psov

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 27.04.2011 21:02

juuu, čaf "rovnako postihnutá" :ahoj: :aaa: . My taky máme taký vozík, vozíme v ňom borderu aj ovčandu. No neviem si ho vynachváliť. Fakt je, že ten nápor na cyklistu je neuveriteľný, ale kondička pracuje :ha: . Obe babuly sa naučili naskakovať a vystupovať počas jazdy, čiže ak terén v pohode, majú otvorené dvierka, ale sáčkuju sa tam samé, radšej ako behať popri bicykli. Rozmýšľam, že začnem chodiť radšej na bicykli, pretože pred týždňom som šla na korčuliach od Auparku až k cvičáku (tam ako je Ister) a pes si zodral vankúšiky x/, ale keď sme šli týždeň pred tým, tak bol v pohode :nwm: . A jak som si hovorila, že sa hýbeme obe :pac: , ale nič nedala najavo, až na druhý deň, keď jej tie pluzgiere praskli, čiže na korčule sa tak skoro so psom nechystám... :ua:

Pes mi väčne začne zavíjať, keď stojíme na červenej :prd: , a potom sa ľudia obzerajú, že chudák pes... no a o tom, že mi nadáva, keď idem pomaly sa radšej ani nevyjadrujem :ha:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Cyklotúry s vozíkom pre psov

Poslaťod Jolana » Pia 29.04.2011 16:38

Ja nemám výdrž! :rip: Ja mám chlapa, ktorý to ťahá. :jop: :haha: :haha: :haha:
Jolana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 747
Bydlisko: Bratislava

Re: Cyklotúry s vozíkom pre psov

Poslaťod janas » Pia 29.04.2011 19:48

Neviem či je to lepšie, alebo horšie :heh: pre Teba lepšie, pre mňa :nie: by som bola už dávno :rip: Ako sa vraví, každý čo si zaslúžime :heh: :no:
Možno sa niekedy dopracujem aj k takému niečomu, ako je "dlhá" jazda na bicykli :lol: Keby mi niekto pred 2 rokmi tvrdil, že prejdem 45 km vkuse a ešte k tomu v nejakej súťaži, tak dotyčnému poklepem po hlave a pošlem ho na patričné miesto :heh:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Cyklotúry s vozíkom pre psov

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 29.04.2011 20:23

waw, no klobúk dole. zrovna dnes sme sa o tom bavili, takto jazdili v UK, ale s deťmi. našich si tam veru neviem moc predstaviť, ale veru je to dobrý nápad.
ja som skôr rozmýšľala, že by som si kúpila ten košík, ale na obe isto taký nezoženiem. chcela som to len na prevoz cez most na cvičák. Adri môže aj na voľno podľa môjho, len Nelly nie je až taká poslušná.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Cyklotúry s vozíkom pre psov

Poslaťod Kala Kajča » Ned 29.01.2012 9:26

Geniálne knižočka http://www.kosmas.cz/knihy/152158/z-utulku-az-k-mori/. Boli sme aj na besedi s týmito dvoma cyklistami no bol tam bohužial iba Michal Jon pretože lucia a ernest neprišli :ua: beseda bola veľmi zaujímv a pre začinajúcich cyklo-psích turistov vrelo odporu čam :jop: :lol:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
http://crazylucky.weebly.com/ http://www.mkatatry.estranky.sk/
Kala Kajča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 420

Re: Cyklotúry s vozíkom pre psov

Poslaťod naty.sykorova » Pon 30.01.2012 16:00

na toto by som som sa z radostou dal, nakolko cyklistiku milujem :hi: ale čo stojí ten vozík ?
Obrázok
naty.sykorova
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1264
Bydlisko: Večná zima

Re: Cyklotúry s vozíkom pre psov

Poslaťod Sim » Pon 30.01.2012 19:47

bože, jak to, že ja čo som pretekala, o tomto neviem :oo: veď kvôli psovi som prestala jazdiť :heh:
kde sa dá nájsť taký vozík? :smile:

Offtopic: Edit: no čo pozerám na nete, tak asi s toho nič nebude,tie ceny.. :plac:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Cyklotúry s vozíkom pre psov

Poslaťod Jolana » Ned 19.02.2012 8:46

Vozíky sú dostať v niektorých obchodoch s bicyklami a aj v internetových obchodoch. Ale treba vyberať tie naozaj psie, lebo sú aj pre deti a tie bývajú drahšie. Neviem koľko teraz taký vozík stojí ale myslým, že do 200 eur. Záleží aj od veľkosti. Vyberajte si čo najľahšie, aby ste sa tak nenadreli. :yes:
Jolana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 747
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Iné Športy