Posilňovanie s Fit loptou - balance

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Posilňovanie s Fit loptou - balance

Poslaťod Barbor » Pia 02.01.2015 17:11

Co kúpiť labroške na začiatok???? Neviem co mam vybrať :ach:
Inak pozerala som aj tu sibru. Dá sa tam ísť na nejaké cvičenie??? Kde mi úkazu postup atd? A potom môžeme cvičiť aj doma?
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Posilňovanie s Fit loptou - balance

Poslaťod merri » Pia 02.01.2015 17:26

Za mna naj, nie len na zaciatok ale vseobecne na cvicenie, je "peanut ball", teda taka ta dvojlopta, dostatocne velka. Na velkeho psa je to uz drahsia zalezitost, ale oplati sa urcite. (mne sa podarilo velky arasid kupit do 10 eur, v insportline, mali vystaveny posledny na predajni, nevedeli co to je za velkost, tak mi ho predali ako maly a este som si ukecala zlavu za vystaveny kus. :angel: )
A co sa cvicenia tyka, bola som na paradnom seminari na brnenskych psich dnech, ak by si chcela, mozem ti zosumarizovat nejaky ten odporucany postup do ss. Trenerka, ktora viedla seminar, to robi inak ako Urbaskove alebo v sibre, ona necvici na konkretne partie, ale jeden "program" na cele telo, pri ktorom sa prave vedia vykompenzovat nedostatky a nerovnovaha medzi jednotlivymi sval. skupinami.
Ona myslim mava seminare aj v Psom parku v Brne, to by som odporucala urcite, da to ozaj vela. Dozvie sa clovek aj teoriu, na co treba davat pozor, aky to ma mat vlastne vsetko princip a zmysel, atd.

edit: bude robit seminar aj teraz v januari: http://psipark.cz/kalendar/2015-01-24/seminar-dogfitness
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Posilňovanie s Fit loptou - balance

Poslaťod Lindchen » Pia 02.01.2015 17:30

A nejaké konkrítnejšie info môžeš napísať? O koho ide a na akom cvičisku, resp. pod záštitou koho/čoho robí semináre? Zaujíma :hi: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Posilňovanie s Fit loptou - balance

Poslaťod Barbor » Pia 02.01.2015 17:34

Dikes merri. Presne po tej lopte kukam, zdá sa mi najlepšia. Ešte aj tu bosu som kukala ale to sa mi zdá všetko malé. Ty máš ľudskú? Lebo tu všade píšu ze treba špeci aby nepraskla. Bože chlap ma zabije ked to dotrepem domov...
Práve preto chcem ísť do sibry ze niečo sa naučiť, nech mi vysvetlia. Lebo netuším kde mam začať, tak nech jej neublížim. Len neviem ako to tam chodí, ci možem dôjsť na jednu hodinu alebo co. Nikde v BA som to nenašla. :nwm:
Ten seminár vyzerá fajn. Ale dovtedy dáme nejaky venč a vysvetlíš mi, nech nemusíš toľko písať Oki? :yes:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Posilňovanie s Fit loptou - balance

Poslaťod zuzkabluzka » Pia 02.01.2015 18:00

Merri, myslis, ze ten seminar sa oplati, aj ked som uz bola na Urbaskovych? Ty si absolvovala aj aj?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Posilňovanie s Fit loptou - balance

Poslaťod merri » Pia 02.01.2015 18:02

Jj, ludsku mam, teda dve, mensiu a vacsiu. Ono vacsina z tych, co aj v psich hratkach predavaju, nie su specialne pre psy. Cvicim na tom casto, a nema tomu pes ako ublizit, neexist ze by ju praskol, aj ked sa zapiera pazurmi, spravi maximalne tak povrchovy "skrabanec", ktory aj zotries handrou. Nejaka tesco lopta by to mozno neprezila, to je mozne, ale tieto zo sportovych obchodov nemaju problem.
Info o trenerke je v tom linku na psom parku. Myslim, ze nie je v ziadnej organizacii alebo klube. Konci veterinu, robi dornovku, psie sporty, hlavne frisbee, ma za sebou nejaky kurz rehabilitacnych cviceni pre psy alebo daco take, nepamatam si uz. Na mna spravila veelmi dobry dojem, ma to vsetko teoreticky aj prakticky spracovane odpredu dozadu do detailov, naozaj sa tomu rozumie a za tych 6 hodin ci kolko, sme ani nestihli uplne vsetko prejst.
Barbor, jasne kludne niekedy vysvetlim nazivo. :yes:

Inak ja som zacala teraz intenzivne fitloptovat s malou, svaly na nozke su este dost atrofovane, no a beznym pohybom ju zatazuje dost "neorganizovane" by som to nazvala, bud ju nosi v lufte, alebo na nu skace ze sa jej az do stran vytaca. :pac: Takze fitlopta bude pre nu teraz alfa omega, nech ma ten spravny pohyb, teraz sa mi najviac zide to co som sa na seminari naucila. A snad to dame rychlo dokopy.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Posilňovanie s Fit loptou - balance

Poslaťod merri » Pia 02.01.2015 18:15

Zuzka, u Urbaskovych som nebola, ale citala som od nich clanky a aj na tom seminari sme to preberali, ake vlastne sposoby cvicenia na lopte su. A oni cvicia stylom tzv. "kompenzacnych" cviceni - tj cviky na zadne nohy, predne nohy, atd. Ked sa ale posilnuje jedna svalova skupina, buduju sa svaly "izolovane", bez kontextu so zvyskom tela, a automaticky sa opacnym sposobom zapaja aj protichodna svalova skupina, a osvalenie sa tym padom buduje nerovnomerne. A, tie svaly, ktore su na povrchu, tzv. fazicke svaly, cize bicepsy tricepsy atd.- tie kt. su zodpovedne za vykon, tie je sice tiez dolezite budovat, ale zmyslom balancnych cviceni ma byt prave posilnovanie tych zakladnych svalov, tonickych, ktore drzia pokope kostru a su zakladom pre tie svaly fazicke, maju za ulohu prave udrziavanie balansu a pevnosti kostry. A tie cvikmi ako panackovanie na lopte alebo podavanie paciek nespevnis, alebo spevnis nerovnomerne. Takze toto je take gro rozdielu medzi jej sposobom a tym, co ucia napr Urbaskove. Takze u nej sa naucis dost odlisne veci, nez to co u nich.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Posilňovanie s Fit loptou - balance

Poslaťod zuzkabluzka » Pia 02.01.2015 18:40

To znie dobre. Mam rada veci v systemoch, ktore davaju logiku. :jop:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Posilňovanie s Fit loptou - balance

Poslaťod Barbor » Pia 02.01.2015 18:42

Merri a zatial nejake dobre linky na članky pre začiatočnikov? :angel:
Tie psie hratky som pozerala, pockam na spoločnu objednavku potom :yes:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Posilňovanie s Fit loptou - balance

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 01.05.2015 17:51

10.5. sa bude konať seminár dogfitness s Veronikou Gesierichovou. Náplňou bude práca s fitloptami, ako vybudovať kondičku, ako udržiavať psa v dobrej kondícií, ako správne posilňovať svaly, ako na rozcvičku a strečing a zostavovanie tréningových plánov :no:
Všetko sa to udeje v psej hale v Pezinku.
viac na evente: https://www.facebook.com/events/370824713128482/
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Posilňovanie s Fit loptou - balance

Poslaťod Vikiki22 » Str 16.11.2016 14:02

Sme sa k tomu dostali aj my. :smile:


Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Predchádzajúci

Späť na Iné Športy