Posilovanie - záťažový postroj

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Posilovanie - záťažový postroj

Poslaťod Ulfheiðr » Str 23.04.2008 7:22

Ten postroj bude pre nás teraz aktuálny, lebo skončila sa sezóna, teraz ide na operáciu no a potom už bude teplo, takže behanie neprichádza do úvahu. Tak to vidím ako dobrý nástroj na udržiavanie svalstva aj v lete, že sa s tým na hodinku prejdeme. Lebo nechcem, aby v lete len ležal a nič a potom na jeseň zase začať od nuly.
p.s. olovka nafabím, to je najmenej.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Posilovanie - záťažový postroj

Poslaťod johny5 » Štv 05.02.2009 23:19

co uz vy nevymyslite :aaa:
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Posilovanie - záťažový postroj

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 06.02.2009 15:01

:otaznik:

Ten postroj sme nešte na sebe nemali, tak by ma možno zaujímali aj nejaké argumenty. :aaa:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Posilovanie - záťažový postroj

Poslaťod Krystal » Str 25.02.2009 12:39

ja len tak že raz som natrafila na taku stranku :) je sice poľská tak ktovie kolko bude stat dovoz ale maju tam aj dačo take,ako ste tu spomínali http://www.pitman.pl/sprzet_treningowy
Obrázok
Krystal
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 215
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Posilovanie - záťažový postroj

Poslaťod Jano21 » Štv 05.03.2009 16:40

Ja by som skúsil normálny postroj na ťahanie (používa sa hlavne na psie záprahy pre severské plemená, ale je to vpodstate jedno akému psovi ho dáš, akurát najmenšie sa robia tuším na Huskyho). Za taký postroj môžeš zapnúť čo chceš, podľa svojho uváženia. Je toho veľa druhov a značiek a sú pomerne lacné, aj keď niekedy ťažšie zohnateľné... ja mám doma tieto: http://www.k9.sk/postroje/pracovne-vycv ... -snow.html používam ich na sane, ale dajú sa na hocičo.
Prosím reagujte na moje príspevky vecne. Na vyložené sprostosti, útoky a záhradky emotikonov neodpovedám.
Jano21
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Posilovanie - záťažový postroj

Poslaťod Jano21 » Štv 05.03.2009 16:47

eventuelne, ak chceš na závažia a nie na ťahanie, tak potom napríklad: http://www.k9.sk/postroje/pracovne-vycv ... ehund.html
do vakov dáš v zásade čokoľvek, akékoľvek závažie, vieš si odregulovať váhu, a pritom je to aj trochu všeobecnejšie použíteľný postroj, keď už nechceš závažia. Môže byť napríklad aj na turistiku, ja mám také podobné (v SK sa nepredávajú, ale vyzerajú veľmi podobne) a psy si v nich na turistike nosia pekne vodu a všetko.
Prosím reagujte na moje príspevky vecne. Na vyložené sprostosti, útoky a záhradky emotikonov neodpovedám.
Jano21
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Posilovanie - záťažový postroj

Poslaťod Amaguk » Štv 05.03.2009 17:47

najmenšie sa robia tuším na Huskyho

najmensie sa robia na zakazku na akehokolvek psa :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Posilovanie - záťažový postroj

Poslaťod Offca » Štv 05.03.2009 18:00

Jednak najmenšie na zákazku aj pre ratlíka,
ale hlavne - Janči, tu nie je reč o zaprahovom/záťažovom postroji, ale o postroji s priamo "zabudovanou" záťažou. Nie na ťahanie záťaže, ale na nosenie záťaže.
(Alebo mám blbú predstavivosť, alebo sa olovká (o ktorých je tu reč) nedajú ťahať) :pac:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Posilovanie - záťažový postroj

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 05.03.2009 19:27

http://www.k9.sk/postroje/pracovne-vycv ... ehund.html

tak toto je velmi zaujímavá varianta záťažového postroja. ovela viac sa mi páči ako ten klasický "guard" s olovkami. ale už námje to aj tak na figu, ale snáď niekomu pomôže.



p.s. ano, téma je o záťažových postrojoch, nie ťažných. myslím, že tu má asi vačšina ludí dosť jasno ktorý je ktorý a načo.
Bye.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Posilovanie - záťažový postroj

Poslaťod calwen » Štv 05.03.2009 20:34

Ulfi mne sa ten s kapsickami moc nezda...podla mna moc tlaci na chrbticu ... ja skor zvazujem ten "guard" s olovkami az budu evrace :money:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Posilovanie - záťažový postroj

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 06.03.2009 9:29

No toto má veľkú plochu na chrbáte, na rozdiel od guardu, ten má len popruh. Preto sa mi to zdá z hladiska rozloženia váhy práve na chrbáte lepšie. Ale neviem, mne fyzika nikdy nešla, tak sa možno pletiem :lol:

Skôr by mohol byť problém, že by pod tým mohlo byť psovi teplo.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Posilovanie - záťažový postroj

Poslaťod zebo » Sob 07.03.2009 20:58

Ulf - ak ces ja ti poziciam, ale budes sklamana - postroj je podla mna kravina, ale nato prides az kez vyskusas :no: :lol:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: Posilovanie - záťažový postroj

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 08.03.2009 20:49

Nie, nemusíš mi to požičiavať, ako som písala, už nám to netreba.

Ale sranda. Ja som zas čítala kopu kladných reakcií na tento postroj, najmä od majitelov APTB, ktorí videli na svojom psovi reálne výsledky. Mne sa skôr vidí blbosť záťažový obojok. Pravda je však taká, že aj tak najlepšia formovačka postavy je ťah závažia a šprinty (aporty, coursing a podobne).
No pre niekoho komu sa nechce babrať s navliekaním pulingového postroja, hladaním vhodnej dráhy na ťah závažia a tak ďalej, môže byť záťažový postroj zaujímavá varianta.

A aké sú tvoje skúsenosti, prečo je to podľa teba odveci?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Posilovanie - záťažový postroj

Poslaťod zebo » Ned 08.03.2009 21:06

mozno niekto s tym svaly urobit dokaze, ale ja nepotrebujem kulturistu :lol: potrebujem 10bojara :no: tahat psom davam len v zime sanky, aby sa naucili spravnu techniku. nedavam tahat ani napr pneu(kazia si pri tom techniku) :ach: postroj pouzivam ozaj minimalne v suvislosti so skakanim do vysky. :ach: tiez sa mi viac lubi prirodzena cesta - sprint, na hrudnik sprint do kopca, plavanie, skakanie (to nase radi) ...... :no:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: Posilovanie - záťažový postroj

Poslaťod Amaguk » Ned 08.03.2009 21:07

a preco sa pri tahani pneu kazi technika?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy