Dog food analysis

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Dog food analysis

Poslaťod windy » Pon 08.09.2008 12:10

Najnovsie cislo casopisu Svet Psu je z velkej casti venovane krmivam (granulovanym ale aj BARF). Mna zaujala hlavne zmienka o Dog Food Analysis a vdaka ujovi Googlovi som vygooglila toto:
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/index.php

Jedna sa o anglicky pisanu stanku, kde sa hodnotia granulovane krmiva a konzervy a delia sa na skupiny podla "hviezdiciek".
Myslim, ze celkom zaujimave pocitanicko (hlavne teda pre tych, co vedia aspon trochu anglicky). Pri kazdom krmive je uvedeny obsah surovin a niekde je napisanych aj par teplych slov od editora (teda plusy a minusy ktore krmivo obsahuje). Povacsinou sa jedna o krmiva, ktore u nas asi nezozeniete, ale su tam aj recenzie na u nas bezne dostupne krmiva (Orijen, Acana, Nutra Nugget, First Mate, ANF, Holistic, Eagle Pack, Arden Grande....), staci sa v tom trochu pohrabat. Inak Royal Canin, Pro Plan, Eukanuba a ostatne "klasiky" su uz zaradene v Archive - treba pozerat tam.
Jo a v Svet Psu odporucaju krmit krmivami, ktore v hodnoteni Dog Food Analysis dosiahli minimalne 4 hviezdicky.
Co vy na to?
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Dog food analysis

Poslaťod Marco Varhol » Pon 08.09.2008 13:29

Este stale sa zabavaju na krmivach. Uz som si myslel, ze ich to preslo. Zvlast, ked im niektori vyrobcovia odpovedali co si o tom myslia.
V prvom rade je to hodnotenie jednotlivcov, ktori si postavili svoj hodnotiaci rebricek na zaklade niektorych bodoch. A ked nahodou sa objavi v krmive napr. canola oil hned to obhajuju, ze kvalitu aj tak riesi salmon or fish oil. :lol:
Podobne je to s rybacou muckou. Niekde sa ohanaju, ze moze byt konzervovana ethoxyquinom a inde je to ok.
Takze Made in Canada je vsetko ok len Firstmate nemaju moc v laske, tak ho zaradili z dvomi hviezdickami na dost biedne miesto.

Myslim, ze nad urovnou komentarov no comment...

Corn oil is the major fat source in the food. Although a single source oil, not all agree that this is good quality. Dolezite je pre sudruhov z Kanady, ze Canola oil je v 6.hviezdickovom produkte. :haha:

Dalej uz ani nie co citat i ked su my sympaticki v tom, ako postavili hodnotiace body z analyzy. Ziadny animal fat, poultry meal ci by product... Skoda len, ze pre nedostatok informacii je cely tento rebricek prinajmensom velmi zavadzajuci.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Dog food analysis

Poslaťod unicorn » Pon 08.09.2008 13:54

na tu stranku som narazil pri googleni uz davnejsie. jedine co som si zapametal bolo, ze tie najdrahsie a najlepsie krmiva, ktore dostat na slovensku tam maju len 1 hviezdicku. teda first mate ma hviezdicky 2. to je jedina "svetla" vynimka :) takze neviem co to hovori o vypovednej hodnote toho prieskumu...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Dog food analysis

Poslaťod Puk » Pon 08.09.2008 13:58

Napríklad nový súčasný hit sú paradajky. Krmivo, ktoré nemá rajčiny je "shit". :heh: Ja sa v tomto "hodnotení" pripájam k Marcovmu názoru v plnej miere.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Dog food analysis

Poslaťod windy » Pon 08.09.2008 14:06

Mna tiez prekvapilo, ake hodnotenie si "zasluzili" poniektore krmiva. Prave preto som chcela vediet vas nazor. :ahoj:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Dog food analysis

Poslaťod Marco Varhol » Pon 08.09.2008 14:21

Takze rebricek:
Arion - 1 hviezdicka velmo slabe
Eukanuba - podla jednotl.druhov 1 klasika -2 hviezdicky rada wild teda velmi slabe
Roal Canin - horsia rada bez hviezdicky veterinarna a naturalna rada 2 hviezdicky opat slabe
Proplan - totalny prepadak s 1hviezdickou
Belcando - 2 hviezdicky
Exclusion - 3 hviezdicky
Firstmate - 2 a 3
Eagle pack - 2
Trainer Fitness - s 3 hviezdickami
ANF - 3
Acana - hmm vysoko so 4 hviezdickami
Canidae - 5
Orijen - 6 hviezdiciek

Made In Canada :aaa:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Dog food analysis

Poslaťod Silwuska » Pon 08.09.2008 14:22

Offtopic:
Puk píše:Napríklad nový súčasný hit sú paradajky. Krmivo, ktoré nemá rajčiny je "shit". :heh: Ja sa v tomto "hodnotení" pripájam k Marcovmu názoru v plnej miere.


Sranda...a len zato ze tam tie paradajky su, uzaj to stupa o nejaku tu "premiu" hore, a das zato o 500 viac :ach: pritom ked na rinku kupis rajciny, popucis a pridas do granul tak ta to vyde na 5 korun :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Dog food analysis

Poslaťod Marco Varhol » Pon 08.09.2008 15:34

Lenze vyrobca ked napise Lycopene C40H56 tak 90% nebude vediet co to je. Ale ked napise Tomato vedia snad vsetci. Nejedna sa totiz o rajciny ako take.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Dog food analysis

Poslaťod Puk » Pon 08.09.2008 17:24

Práve preto som napísal rajčiny. :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Dog food analysis

Poslaťod moth » Str 17.09.2008 18:37

myslim si, ze kazde hodnotenie treba brat s rezervou, je vhodne to chapat ako nazor, na ktory ma kazdy pravo a uz len na druhej strane (citatelovi) zostava, co si vyberie a comu uveri :no: momentalne sice nekrmim Acanou, no mam skusenost viac negativnu ako pozitivnu, a vobec nechcem obhajovat taku alebo onaku znacku granul, ak uz niekto krmi granulami, ale mam pocit, ze na danom webe hodnotia ine (nove) zlozenie, ktore do nasej z pohladu urovne granulovanej stravy pre psov - zaostalej krajiny, este "nova Acana" nedorazila! v kazdom pripade clovek, ktory ma aky-taky prehlad o vhodnosti zlozenia granulovanych krmiv pre psov, ma veeelky problem kupit skutocne kvalitne a organizmus minimalne negativne zatazujuce granule na SK, samozrejme v pripade ak nema zaujem podporovat biznis dodavatelov, ktori si narazia na vrece nehorazne prirazky, tym chcem napisat, ze je tu zopar znaciek ako safranu, ktore stoja za to, ale ... tak asi tolko :smile:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Test suchých krmiv v roku 2009

Poslaťod MisheliQ » Str 17.06.2009 16:20

Nechce sa mi kvôli tomu zakladať novú tému, keďže podobná tu už je, takže pridám niečo, čo som našla:
Světově nejuznávanější psí časopis Whole Dog Journal (http://www.whole-dog-journal.com) dělá každý rok test suchých krmiv pro psy. Hlavním kritériem je složení jednotlivých značek. Mezi suroviny, které by měly suchá krmiva dle WDJ obsahovat jsou:
- živočišné bílkoviny na horních místech seznamu surovin
- celozrnné obiloviny, celé ovoce a zeleninu
- přírodní suroviny.

Mezi suroviny, které by suché krmivo nemělo obsahovat zařidili:
- vedlejší produkty masa a drůbeže
- přidaný cukr
- chemické konzervanty jako jsou BHA, BHT a Ethoxyquin.

Níže uvádíme 33 značek, která splňují všechna tato kritéria. U těchto značek si můžete být jisti perfektní kvalitou a 100% bezpečností pro Vašeho mazlíčka. Tyto značky své zákazníky nebelhávají tak, jako většina komerčních značek. Zde dostáváte za své peníze to, co očekáváte. Buďte si jisti, že Vy i Váš mazlíček kvalitu těchto značek poznáte.
Hlavní rozdíl, jak uvádí WDJ je v obsahu masa. Běžné superprémiové značky obsahují běžně 5% sušeného masa nebo masové moučky. Krmiva na seznamu níže obsahují běžně 30 - 46% sušeného masa nebo kvalitní masové moučky.
Krmiva jsou seřazena dle abecedy. Nejedná se tedy o žebříček.

Najdete na tomto seznamu i Vaše krmivo?

Addiction Foods - addictionfoods.com
Artemis Pet Food - artemiscompany.com
Back to Basics - backtobasicspetfood.com
Bench & Field Pet Foods - benchandfield.com
Breeder's Choice Pet Foods - breeders-choice.com
By Nature - bynaturepetfood.com
Burns Pet Nutrition - bpn4u.com
Canidae Corp. - canidae.com
Canine Caviar Pet Foods - caninecaviar.com
Castor & Pollux Pet Works - castorpolluxpet.com
Della Natura Commodities - dellanaturapet.com
Dick Van Patten's - naturalbalance.net
Diamond Pet Product - professionalpetfood.com
Dogswell - dogswell.com
Drs.Foster & Smith - drsfostersmith.com
Evangers Dog & Cat Food - evangersdogfood.com
Fromm Family Foods - frommfamily.com
KLN Enterprises/Tuffy's Pet Foods - nutrisourcedogfood.com
Life4K9 Pet Food Corp. - life4k9.com
Lincoln Biotech - lincolnbiotech.com
Merrick Pet Care - merrickpetcare.com
Natura Pet Products - naturapet.com
Nature's Variety - naturesvyriety.com
Perfect Health Diet Products - phdproducts.com
Pet Chef Express - petchefexpress.ca
Petcurean Pet Nutrition - petcurean.com
Peton Distributors - performatriultra.com
Precise Pet Products - precisepet.com
Smartpak - smartpak.com
Solid Gold Health Products For Pets - solidgoldhealth.com
Taplow Feeds - firstmate.com
Wellpet - wellpet.com
Verus Pet Foods - veruspetfoods.com

http://www.ichovatelskepotreby.cz/clane ... e-2009.htm

Vyzerá to tak, že robili test na americké značky...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Dog food analysis

Poslaťod michaelak » Str 17.06.2009 16:53

Offtopic: ee, vyzerá to tak, že p. Pučálkovi sa náramne tento rebrík hodil . No veď kto by sa nepotešil Artemisu s obrovským kvantom mäsa v zozname, alebo Canine Caviar s chutnučkým lacákom Canola Oil (Řepkový olej, Repkový olej) v zložení, že? Absentujú základné informácie o mieste testov, kto ich prevádzal (Hádam len nie samotný nezávislý časopis WDJ ?) , kritériá... Vypovedacia hodnota tohoto reklamného článku je žiaľ nulová. Poznám aj test, kde vyhralo krmivo z LIDL-a - Nič nieje nemožné :money:

Osobne nerozumiem, prečo taký znalec najlepších krmív na svete predáva aj také krmivo, ako je napr. Darling - žeby pre jeho vysokú kvalitu a obľúbenosť? Purina Darling (od Nestlé) je nekomerčné krmivo ? :oo: Tak toto som fakt netušila :bum: Musím sa ja ešte veľmi veľa učiť, mamička :heh: A ktoré sú potom tie akože komerčné? :hi: :ha:

V našem internetovém obchodě naleznete krmivo pro psy a pro kočky pouze té nejvyšší kvality. :hi: :money: Granule pro psy a granule pro kočky jsou vždy zaručeně čerstvé.
Naším cílem je dodávat na český trh pouze kvalitní nekomerční krmiva, která mají garantované složení a která svým složením skutečně poskytují komplexní výživu pro vašeho miláčka. Našim cílem je Vám odborně poradit při výběru toho nejlepšího krmiva pro Vaše psy a kočky.
V našem obchodě tedy naleznete krmiva pro psy a kočky těchto značek:
ACANA, EAGLE PACK, EAGLE PACK HOLISTIC, EUKANUBA, FIRSTMATE, HILLS, NUTRO CHOICE, PURINA DARLING, PURINA DOG CHOW, PURINA PRO PLAN, ROYAL CANIN

Zdroj: http://www.ichovatelskepotreby.cz/Krmivo-pro-psy/

:ahoj:
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Dog food analysis

Poslaťod Marco Varhol » Str 17.06.2009 18:57

Světově nejuznávanější psí časopis Whole Dog Journal (http://www.whole-dog-journal.com) dělá každý rok test suchých krmiv pro psy...

Takze uvediem na pravu mieru aby ste to raz a navzdy pochopili. Casopis Whole Dog Journal nerobi ziadne testy krmiv to za prve. Ak vsak niekto pochybuje a uveri blabolu tak tu mate priblizne ceny testov klasickych krmiv.
Ceny sa odvijaju od toho co sa testuje. Pokial zavadzate nove krmivo tak si vyberiete certifikovanu skusobnu a zaplatite priemerne 50000eur a trva to od 6-9mesiacov. Pokial certifikujete veterinarne krmivo tak tam ste niekde okolo 100000eur a test trva aj 1rok. Tak napr. Royal Canin testuje vo Svajciarsku a vo France. Su to ich vlastne skusobne. Vzdy sa vyberaju dve certifikovane pracoviska.

Podla mojho nazoru dalsie blaboly pod krmivami su nepresne a zavadzajuce.

Hned prve krmivo v zozname so 6-hviezdickami Artemis ma vytknute len toto: The only caution we would make on this food is that the high protein content may make it suitable for adult dogs only, particularly in the case of large breeds.

A teraz polozme si otazku ako soudruzi vedi aku maju tieto N latky stravitelnost. Vedia velky prd. Podobne slova ako mozeme sa domnievat, ze krmivo ma dostatok masa. A ako na to prisli ze mucka je na prvom mieste. :lol:

Potom blabol, ze na stvrtom mieste je cerstve maso i ked ma 80% vody? Niekde budu mat tito zurnalisti problem, ze by medzi PC a stolickou. Myslim, ze priemerne inteligentnemu cloveku napadne ze asi tazko z porazky miesaju kurence a pozabudnu, ze kazde kura ide do vakuovanych komor na podchladenie. Potom idu na pomletie na jemnu kasu kde nam vlhkost neustale uteka a pred vstupom ma niekde okolo 50-60% vlhkost.

Mozeme si mysliet ze krmivo ma dostatok masa a co ked si niekdo mysli ze tomu tak nie je. :joint:

Osobne si nemyslim, ze takto ma vyzerat odborny test a je mi divne, ze tomuto aj niekto uveri. na druhej strane su sympaticki tym, ze sa pokusaju vysvetlovat to, co tu tlacim do hlavy chovatelom od zaciatku tohoto fora.

Chicken meat a nie poultry meal. Dve slovicka ale vyrazne odlisne v kvalite.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Hodnotenie jednotlivych znaciek

Poslaťod AL75 » Štv 03.05.2012 20:14

Co poviete na tento rebricek vyrobcov granul ?
http://www.dogfoodscoop.com/dog-food-comparison.html

Popripade ak ste nasli nejaky iny pridajte.
AL75
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38


Späť na Granule a konzervy