Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod JANULIK2008 » Pia 07.12.2012 19:32

Tak naša bude na chodbe. :) Alebo do chodbičky medzi veľkou chodbou a kuchyňou. Len budem musieť poschovávať všetky nebezpečné veci, lebo ráno ich nájdem na franforce :D Vzala by som ju aj do obývačky len neviem či by to Kitty a Lily prežili. Spýtam sa mamy, či ju nepustíme dnu. Mne je len ľúto keď ju vidím vonku v tej zime a ja som vnútri v teplúčku.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek.
Obrázok
JANULIK2008
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Košice-Šaca :)

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod DiamonD » Pia 07.12.2012 19:54

Mne sa zdá -5 pre psa z hladkou srsťou dosť chladno....Ja tiež teraz neviem ako bude znášat tie rozdiely lebo len večer može byt dnu cez deň musí byt von tak neviem...
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod alekan » Pia 07.12.2012 20:08

Veď presne Daimond aj moja býva vonku, kým som v práci ale pri týchto mrazoch to určite nebudem riskovať a radšej risknem, že niečo poničí v pivnici ako jej má byť zima :lol: :yes: . Ty svoju obliekaš, keď s ňou teraz ideš von?
alekan
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod DiamonD » Sob 08.12.2012 8:11

Ano má taký prehoz len (ako dostihový kôn) ale vždy jej to oblečiem. Predsa len aspoň trochu to zahreje...
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod alekan » Sob 08.12.2012 8:14

Si s ním spokojná? Ako sa čistí, dá sa dobre zapnúť, kde si ho zohnala a koľko stál? Nemôžeš hodiť aj foto? :hi: :lol: dúfam, že si sa nezľakla toľkých mojich otázok
alekan
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Bad » Sob 08.12.2012 9:33

Podle různých zdrojů by teplota v boudě neměla klesnout pod + 5 st.C
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod ariel » Sob 08.12.2012 9:50

nasim som merala teplotu predvcerom v bude, mali 20,9 st., znizovat im to nebudem, kedze do toho tepla sa mozu sami zasit, kedy chcu....teplotny rozdiel im nic nerobi, je to v pohode, malu Lindu som aj obliekla 2 x, no zakazdym jej svetrik Cezar vyzliekol :ach:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod DiamonD » Sob 08.12.2012 10:38

alekan píše:Si s ním spokojná? Ako sa čistí, dá sa dobre zapnúť, kde si ho zohnala a koľko stál? Nemôžeš hodiť aj foto? :hi: :lol: dúfam, že si sa nezľakla toľkých mojich otázok

Jasné odfotím a potom pridám foto :)
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod JANULIK2008 » Ned 09.12.2012 10:32

Tak, Tammi dnes "prežije" prvú noc v dome. Som zvedavá ako to dopadne. Teraz je tiež vnútri okolo obeda pôjde von sa vyvetrať a o šiestej už bude vnútri. Taká je šťastná že je vnútri. :) Rozmýšľam, že jej tam dám aj hračku aby sa mala s čím hrať len či neprídem o sluch :D
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek.
Obrázok
JANULIK2008
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Košice-Šaca :)

Kedy môže štena von??

Poslaťod Robin_1 » Štv 03.01.2013 9:05

Dobrý deň.
Chcem sa poradiť kedy je možné nechať štena vonku na noc. Máme 3 mesačného hafana Maďaraskej vyžli menom Charlie, doteraz bol snami v dome. Vystaval som mu murovanú zateplenú búdu v závetrí zo šúpacími dverami aby mu tam nefúkalo. V dome robi v noci cirkus, tak neviem či môže už ostať v noci teraz vonku aby sa mu niečo nestalo. Časom bude samozrejme vonku stále kedže máme velký dvor. Ďakujem za pomoc .... :ha:
Robin_1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Trnava

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod ariel » Štv 03.01.2013 17:34

Madarska vyzla nie je vhodne plemeno na drzanie vonku, nie to este steniatko, mozno tak v lete, v zime by som ho vonku nedavala, ani dospeleho
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Robin_1 » Štv 03.01.2013 19:07

nieje vhodný? Chovatel čo vychoval už viace vyžiel, medzi inými aj nejakého šampióna má vyžli vonku a bez problemov. Snad vie asi čo robíí. Je to iba o tom ako si psík zvykne. Krátko srsté plemeno si zvykne vonku v pohode... Myslím teraz na dospelých psov. Aspom tolko čo viem od odborníkov, ale z tým šteniatkom to uznavam, určite počkáme do jari kým bude na noc voku.
Robin_1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Trnava

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod ariel » Štv 03.01.2013 20:36

Ja mam weimara, ma hrubsiu srst, to vyzla je oproti nemu hola a jemu je vonku zima, mame ho v koterci, no ma kurenie v bude urobene, alebo je v predsieni, tu nejde o to, co pes vydrzi, o prezitie predsa....tiez mi chovatel povedal, ze moze byt vonku, aj on ich choval...ale tie podmienky nebudem radsej komentovat, mnoho chovatelov ti povie opak, vsak sam uvidis, ako pobyt vonku bude znasat, keby som o tom rozhodovala ja doma, tak je s nami vnutri, aj jeho partacka :no:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod hriva » Uto 08.01.2013 14:18

Závisí asi aj od psa...náš weimar ten pobyt vonku znáša dosť zle. Fenka čo som ju mala predtým, tiež kratkosrsta bola úplne v pohode, tu som nevidela ani žeby sa niekedy triasla no a Bria vonku vyslovene trpela
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Dana D » Uto 08.01.2013 15:35

Hrivush, a ako tá Ugova inkontinencia? Nezlepšilo sa to?
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť