Ako pomôcť?

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Ako pomôcť?

Poslaťod miusiatko » Pon 20.08.2012 23:30

skús Majme Srdce http://www.majmesrdce.sk/ :smile: pomáhajú aj KS Zohor a Malacky, takže granule sa pravdepodobne veľmi rýchlo minú.
Alebo ešte ZOPZ http://www.oz-zopz.sk/index-sk.htm
SZ by som ja osobne nedala nič.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako pomôcť?

Poslaťod Ildikó » Pia 07.09.2012 17:31

no takže skúsila som sa opýtať v miestnom útulku, že či nepotrebujú dobrovoľníkov, a tam mi povedali, že nepotrebujú lebo tam pracujú dvaja zamestnanci a oni to vraj stíhajú...
I ♥ dogs.
Ildikó
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Prievidza

Re: Ako pomôcť?

Poslaťod Nadinka » Pon 10.09.2012 18:34

my sme boli tento vikend v PSOVI V NUDZI, nakupili sme veeeeeela zuvacich kosti, bravcovych uch a podobne....ked su psiky v kotercoch nech maju apson trosku zabavy, ono granule nie je moc dobre menit a utulky to zvacsa beru vo velkom...potrebuju najme financie na veterinarne potreby...jaaaaj keby clovek vedel pomoct viac a viac :(
Nadinka
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Ako pomôcť?

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 10.09.2012 18:40

Niky, zistila si niečo? Lebo aj ja by som venovala nejaké granule, ale určite nie štýlom, že otravujem...
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Ako pomôcť?

Poslaťod helenus » Štv 13.09.2012 19:10

Domca píše:Viem ze v zime kocky z karantenky v LM zhanali deky z Ikey....neviem ci su to rovnake alebo podobne materialom... :nwm: Teda ak nemyslis tie pre psy po eure ci po kolko su.....Najlepsie je tam zavolat a opytat sa :no:

Nakonie som kúpila deky v JYSKU. Boli drahšie ako z Ikey, ale aj trochu hrubšie (môj subjektívny dojem :lol: ), večer som ich rýchlo oprala, aby do druhého dňa uschli (uschli do rána, flees schne rýchlo), lebo sme mali ísť do útulku... a odvoz musel ísť do práce. Tak sme to presunuli na zajtra... a odvoz musí ísť do práce :pac: Tak toto sa môže stať fakt len mne :hmm: Ďalší termín je na budúci týždeň. Keď to nevyjde, do konca sveta nejaký ten pátek ešte zostáva :ha:
helenus
Junior
 
Príspevky: 205

Re: Ako pomôcť?

Poslaťod sarach » Pia 23.11.2012 14:25

Ahojte! Vy, čo ste zbehlí v útulkoch, a čo-to o nich viete, ako sa Vám pozdávajú tieto? ...

Majme srdce
Centrum nájdených zvierat
Pes v núdzi
Útulok šťastný psík
U psej matere (mla by to byť Pezinok, no našla som tu len Korňa)
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
Útulok pre opustených psov v Nových Zámkoch
Združenie na ochranu zvierat
Útulok v údolí - Dubnica nad Váhom
Regionálne OZ Zvierací domov SOS
Sloboda zvierat

... viem, že Sloboda zvierat je taká najznámejšia, a Centrum nájdených zvierat je to, kde patrí aj Domca (ak sa nemýlim :smile:)
Ide mi o to, že by som chcela pri najbližšom vyúčtovaní dane znova prispieť 2% (a už nielen mojimi, ale dám aj ostatných pracovníkov, nakoľko im vykonávam RZ, a mnohí túto možnosť 2% nevyužívajú), ale neviem sa rozhodnúť. Viem, že to nieje veľká suma, ale chcem, aby tie peniažky boli využité na to, na čo majú byť. Naposledy som venovala Združeniu na ochranu zvierat v TT, ale napr. Majme srdce ma viac chytilo za srdiečko ... Poradíte??? Čo sa mne pozdáva: Majme srdce, Centrum nájdených zvierat, Pes v núdzi (vraj nebola rezistrovaná pre rok 2012), Útulok šťastný psík. Prečítala som si o nich aj tu na DF, ale ak máte nejaké aktuálne info, o priebehu, spolupráci s dobrovoľníkmi, a celkovo s ich starostlivosťou, vítam Vaše názory. Alebo aspoň poradiť, či ma srdco neklame, a môžem ostať pri tom Majme srdce. :no: Ďakujem!
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Ako pomôcť?

Poslaťod hruska » Pia 23.11.2012 14:30

Sarach, ak mozem odporucit, skus porozmyslat aj nad utulkom v Kezmarku :)
Minule mi ale na fb vybehlo, ze tie 2% sa maju rusit? Tusim Domca to tam mala, mozno bude vediet viac.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ako pomôcť?

Poslaťod sarach » Pia 23.11.2012 15:41

hruska píše:Sarach, ak mozem odporucit, skus porozmyslat aj nad utulkom v Kezmarku :)
Minule mi ale na fb vybehlo, ze tie 2% sa maju rusit? Tusim Domca to tam mala, mozno bude vediet viac.


Cože??? Sa to má zrušiť? No akože super. Nenažranci si zasa všetko nechajú??? No aspoň viem, čo budem večer hľadať. Nech ma neštvú ... :ua:
--
20:36
No neviem, o tom zrušení 2% som nič nenašla ... :nwm:
A vyhľadala som si ten kežmarský útulok. Booožinku ... aj tu na fóre som si o ňom prečítala. Tie potopy sú hnusné. Ale tomu asi nezabránime. :plac: Ďakujem za oboznámenie!
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Ako pomôcť?

Poslaťod Ell » Pia 23.11.2012 22:13

ja by som ani Korni nič nedala ..
a hej, pred par dnami to začalo kolovať,s tym zrušenim,to su naozaj strašne drbli, hrozny štat :ua:
Psovi je jedno či ste bohatí alebo chudobní, vzdelaní alebo nevzdelaní, múdri alebo hlúpi. Dajte mu svoje srdce a on vám dá svoje.
Ell
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 123

Re: Ako pomôcť?

Poslaťod Domca » Sob 24.11.2012 19:15

Ohladom tych 2%, je to zatial len navrh.....ale na Slovensku clovek nikdy nevie a ak by preslo to ze ich naozaj zrusia, tak to mozu vsetky OZ-tka rovno zabalit :ua: :hmm:

ano CNZ to sme my :yes: no a rozhodne Majme srdce.... :jop: ale aj Pes v nudzi, ja by som tam pridala aj Psiu dusu, pripadne OZ Hafkaci z PB :yes: :no: , ale aj ZOPZ napriklad....Zachranny Korab....
Korna rozhodne nie a tak isto ani utulok v Novych Zamkoch....
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Ako pomôcť?

Poslaťod helenus » Ned 25.11.2012 18:28

Sarach, Útulok v údolí - Dubnica nad Váhom - pozri si na stránke Psej duše, čo sa tam dialo - neodporúčam.

Ell píše:ja by som ani Korni nič nedala ..
a hej, pred par dnami to začalo kolovať,s tym zrušenim,to su naozaj strašne drbli, hrozny štat :ua:

Drblí boli už tí, ktorí zrušil možnosť odpočtu daru z daňového základu.
helenus
Junior
 
Príspevky: 205

Re: Ako pomôcť?

Poslaťod hruska » Ned 25.11.2012 18:57

hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ako pomôcť?

Poslaťod sarach » Ned 25.11.2012 21:21

:oo: :oo: :oo: A to už akože kde sme? Aj na Slobodu zvierat som čítala práve, že tiež záhadne zmizli psíky. Hamba im! To akože na jednej ruke vieme zrátať seriózne útulky??? No pekne ... tak možno ani nebude problém vybrať len jeden. Fuj, je mi z toho zle ... :hmm:
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Ako pomôcť?

Poslaťod helenus » Pon 26.11.2012 7:39

O Slobode zvierat sa toho negatívneho dá nájsť dosť a z rôznych zdrojov, od rôznych ľudí. No nájdeš to negatívne aj len od jedného človeka, ako sa stalo napr. Útulku Nádej Nové Mesto nad Váhom - http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace ... stenu.html Toto sú reakcie ľudí, ktorí útulok poznajú http://m.tvnoviny.sk/bin/mobile/index.p ... nts_page=2 Mňa táto správa od ich podpory neodradila, lebo som tam bola, videla som útulok, rozprávala som sa s pracovníčkou. No ľudia, ktorí tam nikdy neboli, sa môžu dať takýmito vymyslenými obvineniami odradiť od podpory. Takže nie každá negatívna správa je aj pravdivá a znamená, že útulok je zlý.

sarach píše:Ide mi o to, že by som chcela pri najbližšom vyúčtovaní dane znova prispieť 2% (a už nielen mojimi, ale dám aj ostatných pracovníkov, nakoľko im vykonávam RZ, a mnohí túto možnosť 2% nevyužívajú), ale neviem sa rozhodnúť.

Dobrý nápad :jop: Tiež som už párkrát "vyžobrala" 2 % pre neziskovky. Minimálne polovica ľudí nevie o možnosti darovať 2 % z dane - alebo im to je jedno, a čím si tieto peniaze "zaslúži" štát?
helenus
Junior
 
Príspevky: 205

Re: Ako pomôcť?

Poslaťod sarach » Pon 26.11.2012 8:33

Veď práve. U nás v práci možno len 7 ľudí využíva možnosť darovania 2%. Ostatným je to jedno, pretože sú to starší ľudia, ktorí s tým nechcú mať žiadne vybavovačky. Preto som sa rozhodla, že každý, kto nebude mať konkrétnu organizáciu na darovanie, resp. nebude chcieť darovať tie 2%, tak ich predsa len daruje, ale ja to všetko za nich vybavím. A všetci dáme na jeden útulok. Suma nebude extra veľká, ale tak aspoň niečo. Určite sa za to bude dať nejaké to krmivo, alebo teplé deky nakúpiť. Alebo niečo opraviť, alebo teda čo bude treba...
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky