Môže si to útulok dovoliť?

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Baarbora » Sob 21.06.2008 19:59

hmm,napadna podoba s nasim Hugolinom, zhodou okolnosti tiez pochadza z utulku PN. Aktualne foto, nejake stenacie su vo fotogalerii.
Obrázok
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Darma » Ned 22.06.2008 22:04

Ak sa este vratim k povodnej teme, teraz som si precitala celu diskusiu...

a uplne rozumiem o com pisala Inka...najprv som si pomyslela...hmm..mohli dat vediet ze je iny zaujemca a ci to teda naozaj myslis Vazne...ale ono islo o steniatko? Tak v takychto pripadoch som proti...pretoze steniatok je velmi vela a myslim, ze pre utulok je to prepych...vidis a uz mas ine steniatko..

do utulku v BS prisli super ludia zo Zv, starsi parik, ukazkovi, ako z katalogu. Povedali, ze maju vazny zaujem o Rikiho, nech ho podrzime a 10. maja si po neho pridu....boli sme nadseni, sanca, ze sa utulkaci dostanu k takymto ludom nie je velka...Riki je doteraz v utulku...
pred dvoma tyzdnami, dalsia mila rodinka ma zaujem o Dzinku a Dzonyho...male bytove psiky s perfektnou povahou....vsetci sa tesime a cakame, ale cakame zbytocne...uz sa viac neozvali...

pani z Brna ma zaujem o choreho ALexa, vola skoro kazdy den asi mesiac, vypytuje sa na zdravotny stav...Alexovi sa polepsi , chceme dohodnut prevoz a odovzdanie Alexa, rozmysli si to...az uplne prestane zdvihat telefony...Alex je doteraz v utulku, toto sa riesilo v marci..

mam pokracovat dalej? poucila som sa ako dobrovolnicka v utulku, a ak islo o steniatko, takychto podrzani na 100% je pri kazdej varke novych steniatok...zo zaciatku sme naivne steniatka drzali...ale po negativnych skusenostiach je to prepych, pri ktorom by sa mohlo stat, ze steniatko si nenajde tak skoro novy domov...v tomto pripade, sa podarilo zachranit steniatka dve, ktovie ci ten clovek ktory si vzal to tvoje, by si zobral aj ine...bohuzial, to nie je len o tom ako sa spravaju pracovnici utulku, ale aj o tom, co ich k tomu vedie...ale je jasne ze v mnohych utulkoch, mozno v kazdom sa vyskytuju aj ludia, ktori tam nemaju co robit...

avsak za nich nemoze cely utulok...
Darma
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Aris » Štv 10.07.2008 19:48

ty koki barbora fakt až na to, že Rony má trochu iný pysk, ale tie uši už dáva tak už mu moc nedržia dole.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Ell » Str 11.07.2012 12:41

može sa :lock: , nie?
Psovi je jedno či ste bohatí alebo chudobní, vzdelaní alebo nevzdelaní, múdri alebo hlúpi. Dajte mu svoje srdce a on vám dá svoje.
Ell
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 123

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Nanda » Pia 20.07.2012 11:48

Aj mne sa to stalo, ale v Dubnickom útulku. Mali sme vyhliadnutú aj s tatom jednu fenku kríženca, chodievala ku nám na týždeň a proste bola akoby naša. Už sme si ju chceli nechať no keď sme prišli do útulku aj s ňou ráno že ideme pracovať prišla jedna rodinka a zobrali ju na ruky že tak berieme si ju. Ja a tato sme sa len dívali ako sa s ňou maznajú ja už v slzách a ešte si hovorili ako ju oblečú do pyžamka a bla bla bla. :plac: Strašné to bolo. Odvtedy som sa už nenaviazala na žiadneho psa aj keď sa to 100% nedá. Nezaviazať sa na nejakého psa z útulku.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Domca » Uto 24.07.2012 17:00

Nanda a mali ste s utulkom nejaku dohodu? Bavili ste sa o adopcii, ze uvazujete zeby ste si fenku nechali natrvalo?
Pretoze ono z pohladu utulku je to komplikovanejsie....lebo je rozdiel rodinka ktora sa o psika zaujma, chodi ho vencit atd...ale nie je tam 100% istota adopcie a rodina ktora si moze psicka adoptovat hned a bude sa mat dobre :smile: Vtedy vacsina ludi nevaha a psika adoptuje :smile: Ak ste vsak boli vopred dohodnuti ze si po fenocku pridete a aj si ju adoptujete tak to nie je az tak celkom ok, pretoze aj podla toho sa da zistit serioznost toho ktoreho utulku...Lebo aj ked sa jedna o utulkacov, pri ktorych nam ide hlavne o to aby co najskor nasli skvely domov, treba jednat seriozne aby to ludi zbytocne neodradzalo...
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1878
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Nanda » Str 15.08.2012 20:39

Domca - No my sme ju mali doma každý každučičký deň. Aj sme im vraveli že si ju máme v pláne zobrať, no nevadí zmierila som sa s tým už dávno a som rada že si ju zobrali má aspoň dobrý domov a ja Mikyho. :no:

---------------------------------------------------------------------------------
Jedna pani zo Švédska mala záujem o pudla Kuba, chodievala ho venčiť a o týždeň si ho mala prísť zobrať a Kubo raz ušiel do mesta ( lebo ho tam predtým venčila v meste ) a on si našiel cestu domov. ( A nikdy za ten čas čo bol v útulku neušiel ) Tak jeho bývalí majiteľ volal že je tam Kubo tak šli pre neho, o pol hodinku prišli že chcú Kuba naspať lebo že decká revú. Tak sa tam pohádali s vedúcim no potom ho dal, a tak prišiel útulok aj o podporu ( teda myslím ), lebo vravela že ich bude aj finančne podporovať.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Borderka-Brita » Uto 28.08.2012 7:22

Ja som zažila niečo podobné. Chcela som sa ísť pozrieť do útulku akých majú psíkov a oni povedali že ak nechcem psa že tam nemám chodiť :au: Niektoré útulky sa nevedia chovať :prd:
Borderka-Brita
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73
Bydlisko: Trnava

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Domca » Uto 28.08.2012 10:28

Borderka-Brita a ktory utulok to bol?

Nechcem vyzerat ze sa zastavam vsetkych utulkov - to nie, lebo viem o takych v ktorych ti ludia co tam su nemaju absolutne co robit :nie: a je pravda ze nie vzdy sa k tym ludom chovaju uplne ukazkovo - ale treba sa na to vzdy pozriet aj z ich strany...Predstav si, ze mas na starost kopu psov, musis im denne cistit koterce, dat im zrat, vencit ich, k tomu sa starat aj o cely chod utulku, popripade riesit adopcie, liecit chore zvierata, plus nedostatok financii atd....Utulok ma plny stav a teraz im zavola 10 ludi ze by sa chceli prist na psiky LEN pozriet.....Nie vsetci maju cas a chut tam ludi sprevadzat nech sa popozeraju....Lebo su aj ludia co pridu do utulku sa ,,len pozriet,, rozbehnu sa ku kotercom, psy saleju samozrejme, vsetkych chcu hladkat a zrazu sa stane ze nejaky niekoho uhryzne a je pruser na svete....

Na druhej strane, nevravim ze to nie je uplne zly napad, ak by clovek psikom nieco doniesol, deky, pamlsky, zradlo atd....tto je uplne bezne :) pripadne sa s nimi pohral, vyhladkal ich....To je mozne u nas napriklad, lebo mame na to podmienky....Mame vybeh, ktory je oddeleny od kotercov takze sa mozu pustit bud vsetky psy alebo len tie ktore nemaju problem s ludmi....Vo vacsine utulkov takuto moznost nemaju.

Nevravim ze takyto pristup je spravny, urcite sa to da povedat aj inak alebo sa dohodnut, napriklad na venceni....Ale niekedy je taketo chovanie pochopitelne :no:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1878
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Borderka-Brita » Uto 28.08.2012 12:26

Bol to trnavský útulok a keď sme tam prišli tak cez bránu bolo vidno ako tam dve tetky sedia na lavičke a fajčia :au:
Nechcem nič zlé hovoriť ale vizerali ako cigánky :hmm: A o nikoľko dní sa tam bola pozreť moja 11 ročná kamoška že či nemôžu pomôcť z venčením psov ale oni povedali že : "Nie" :nie: A pritom majú na stránke napísané že im môžeme pomáhať s venčením môžme nosiť granule a tak :censored:
Borderka-Brita
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73
Bydlisko: Trnava

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod lucik » Uto 28.08.2012 12:39

1/ do útulkov chodia robiť v rámci verejnoprospešných prác nezamestnaní ľudia evidovaní na úrade práce, takže pokojne aj cigáni, ktorí si chcú privyrobiť..
2/ to, že si urobia fajčpauzu, je ok, pretože si anilen nevieš predstaviť ako od rána do večera tí ľudia kmitajú pri tých psoch a tiež ľuďoch - návštevníkoch
3/ 11-ročná baba nie je zodpovedná ani len sama za seba, nieto ešte za psa, ktorého by jej mali dať venčiť.. môže ísť s rodičom, ale nie sama. inak je venčenie zvyčajne povolené od 15tich rokov, opisuje sa občiansky preukaz a telefónne číslo na venčéra, prípadne niekde majú systém venčérskych preukazov
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Domca » Uto 28.08.2012 14:34

lucik píše:1/ do útulkov chodia robiť v rámci verejnoprospešných prác nezamestnaní ľudia evidovaní na úrade práce, takže pokojne aj cigáni, ktorí si chcú privyrobiť..
2/ to, že si urobia fajčpauzu, je ok, pretože si anilen nevieš predstaviť ako od rána do večera tí ľudia kmitajú pri tých psoch a tiež ľuďoch - návštevníkoch
3/ 11-ročná baba nie je zodpovedná ani len sama za seba, nieto ešte za psa, ktorého by jej mali dať venčiť.. môže ísť s rodičom, ale nie sama. inak je venčenie zvyčajne povolené od 15tich rokov, opisuje sa občiansky preukaz a telefónne číslo na venčéra, prípadne niekde majú systém venčérskych preukazov


:jop: :jop:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1878
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod Borderka-Brita » Uto 28.08.2012 17:16

lucik píše:1/ do útulkov chodia robiť v rámci verejnoprospešných prác nezamestnaní ľudia evidovaní na úrade práce, takže pokojne aj cigáni, ktorí si chcú privyrobiť..
2/ to, že si urobia fajčpauzu, je ok, pretože si anilen nevieš predstaviť ako od rána do večera tí ľudia kmitajú pri tých psoch a tiež ľuďoch - návštevníkoch
3/ 11-ročná baba nie je zodpovedná ani len sama za seba, nieto ešte za psa, ktorého by jej mali dať venčiť.. môže ísť s rodičom, ale nie sama. inak je venčenie zvyčajne povolené od 15tich rokov, opisuje sa občiansky preukaz a telefónne číslo na venčéra, prípadne niekde majú systém venčérskych preukazov


Asi máš pravdu ale aspoň som som sa s nimi mohla pohrať či :otaznik:
Borderka-Brita
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73
Bydlisko: Trnava

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod CraObs » Uto 28.08.2012 17:24

a kto si ťa vezme na zodpovednosť? :ach:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Môže si to útulok dovoliť?

Poslaťod lucik » Uto 28.08.2012 21:12

je to len na nich, či majú čas a vezmú si dieťa na zodpovednosť, alebo nemajú a týmpádom bez dozoru byť dieťa nemôže.. ja som si tak raz neprezieravo pustila 12-ročné dievča, po hodine som mala z nej hlavu jak melón čo sa jej ústa nezastavili, furt sa mi motala kdesi a stále chcela mojkať šteniatka.. nakoniec som ju ešte aj domov viezla (ešte aj bez sedačky), takže uff :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky