Aportovanie

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

aportuje váš hafan pravidelne??

áno
105
58%
vôbec
26
14%
podľa času a nálady
50
28%
 
Celkom hlasov : 181

Re: Aportovanie

Poslaťod Cathie » Štv 17.03.2011 16:28

Macush skuste, ked bude teplejsie, plavanie a dlhe, pomalsie tury. Luxacia, ale aj vseobecne problemy s klbmi, su citlive hlavne na aktivity, kde sa beha rychlo, brzdi sa, robia sa prudke zmeny smeru atd.. Jednak plavanie a tury su citlivejsie ku klbom, ale hlavne sa pri nich vytvori svalstvo - ktore potom lepsie drzi klby. Cim osvalenejsi je pes, tym menej sa mu pri pohybe namahaju a nicia klby.

Teda vencenie stylom ideme von - aportujeme - ideme domov je absolutne nevhodne..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Aportovanie

Poslaťod Bellss » Ned 03.04.2011 15:28

Naša Steffanie nedokáže byť bez aportu ani deň :pac: :lol: Každá rpechádzka je o tom aké veľké drevo nájde a celú aj hodinovú prechádzku sa s ním bude trápiť a po každých 20m ho hodí na zem a uprie na mňa prosebný pohľad, že jej ho mám hodiť.. :heh: Kebyže to nemám okolo 5kg tak hádžeme :pac: :lol: Roky to tiež miluje.. Naučil sa to od Steff.. Ale on má ešte radšej, keď sa s ním preťahujeme a on vyhráva :heh:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Aportovanie

Poslaťod MontyTheDog » Sob 21.04.2012 15:48

Taká menšia otázka: môžem aj s čivavou aportovať? Ak hej, musím ju to nejak učiť?
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Aportovanie

Poslaťod Juraj1 » Pon 23.04.2012 18:56

Včera som vyskúšal na posekanej tráve na aport toto: http://hracky-pro-psy.heureka.cz/katapu ... m/galerie/ moja sa išla po tom zblázniť :lol: :jop: (hádže sa to na stojato s miernym odrazom zo zeme, je to fantasticky vidieť ako sa to kotúľa a dá sa to používať i v noci (fosforuje po nasvietení) i vo vode...lepšie ako napr. tenisák a za tmy používame i túto loptičku (fosforuje po nasvietení): http://fifty.sk/chovatelske-potreby/176 ... --5cm.html :jop:
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Aportovanie

Poslaťod miusiatko » Sob 21.07.2012 10:35

mam na starosti vasniveho aportera. A mam pocit, ze je na case naucit ho chovat sa trosku "normalnejsie" :ach:
Prechadzka vyzera tak, ze na prvej trave okamzite vykona vsetky potreby a potom je pohladom aj telom zaveseny na mne a caka na lopticku.
Nevadi mi hadzat mu loptu, aportuje rad a bavi ho to. Ale imho je to uz extrem. Jednak nema ani rok a zataz na klby je to paradna a druhak on nic ine vonku nerobi. Ziadny zaujem o psov, o nuchanie v trave, o beznu vychadzku. Ak aport nevezmem so sebou, tak mi aj tak visi okolo bokov a caka, kedy co vytiahnem z vacku.
Da sa vobec takemu dilinkovi "vygumovat" z hlavy lopticka?
(ak to ma byt v inej teme, ospravedlnujem sa, "hladat" som pouzila)
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Aportovanie

Poslaťod domin » Sob 21.07.2012 11:11

miusiatko píše:Ziadny zaujem o psov


niektorí by sme toto ocenili :joint:
domin
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Hlohovec

Re: Aportovanie

Poslaťod wer » Sob 21.07.2012 11:30

miusiatko a co to je za psa..? a je to teda tvoj pes...?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aportovanie

Poslaťod miusiatko » Sob 21.07.2012 16:30

nie je to moj pes, je to mamin pes a ja ho mam teraz 2 tyzdne na starosti. Kazdopadne ak sa mi podari vyhnat tu lopticku z jeho hlavy, mama sa bude drzat postupu. :smile:
Je to stredne velky krizenec, pred mesiacom adoptovany. Neviem, na co bol uceny predtym ale nemyslim, ze aport by mal byt zmyslom jeho zivota
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Aportovanie

Poslaťod wer » Sob 21.07.2012 21:48

tak to staci vyrazne obmedzit, postupne to vyhasne. plus mu najst inu zmysluplnu (z vasho pohladu :joint: ) cinnost.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aportovanie

Poslaťod miusiatko » Sob 21.07.2012 22:52

na 4tej vychadzke bez aportu mi 3/4 casu stale chodil za zadkom (inak je strasne smiesny, hlavne ked je tma, moji psi vpredu a zrazu sa mi zboku vynori ta usata hlava so sialene smutnym pohladom, smiala som sa na nom ako dilino), potom si dvakrat cuchol k trave, doniesol mi par opadanych jablk a paliciek, ked som teda lopticku doma zabudla :lol: uspesne som ho odignorovala. Poslednych 10minut vychadzky dosiel na to, ze sa da blaznit aj s Ilicou a celkom sa mu to pacilo :smile: tak sme snad na dobrej ceste.
Aj tak ma teraz rozbitu nohu (nevydalo brzdenie v piatok rano...) a na par dni je aport tabu uplne
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Aportovanie

Poslaťod domin » Ned 22.07.2012 8:03

ja sa tu snažím "donútiť" moju RR aby sa za tou loptičkou aspoň rozbehla (okrem toho že ju chytá vo vzduchu a aportuje len uzol a to len preto, aby som sa s ňou preťahovala na to :kak: :ha: ), a ty opačne, nechápem čo je také hrozné na tom, že peso je závislák na loptičke :nwm:
domin
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Hlohovec

Re: Aportovanie

Poslaťod miusiatko » Ned 22.07.2012 8:58

mam psa, ktory neaportuje takmer vobec, bavi ju to len vo velmi vynimocnych situaciach. A je to podla mna daleko lepsie ako pes, co ma v hlave len lopticku a stale o nu otravuje, az do zblbnutia.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Aportovanie

Poslaťod domin » Ned 22.07.2012 9:18

aj moj koker je taký (možno trochu miernejší) a je to lepšie ako moja RR, ale tak každému iné vyhovuje :jop:
domin
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Hlohovec

Re: Aportovanie

Poslaťod CraObs » Ned 22.07.2012 9:35

vášnivý aportér je v pohode, ale otravný aportér je niečo iné :nie:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Aportovanie

Poslaťod Haleth » Ned 22.07.2012 13:37

CraObs píše:vášnivý aportér je v pohode, ale otravný aportér je niečo iné :nie:

Presneeeeee tak :yes:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy