Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Offca » Sob 07.07.2012 13:41

lucik píše:.. a beauceronka sa naBARFovala polovicou chleba, 4x 50g šunkové peny v takom tom črevku umelom ako bambino býva, 500g! cherry paradajok a taký asi 100g plátok nejakej údenej ryby

Pobavila som sa :haha: :haha: :aplause: Lubim Arietku :king:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lucik » Sob 07.07.2012 13:55

Offca píše:Čo robí a nerobí psovi dobre, je pri BARFe ťažšie si odsledovať, ako napr.u granulí. Ale zas nie je to nič nemožné.


tak s týmto nesúhlasím.. bo ak niečo v granuliach robí psovi zle, nezistíš to nijakovsky inak ako obmieňaním celých granúl a aj tak na to nemusíš prísť.. v BARFe vieme čo dávame, tak je oveľa ľahšie prísť na to, čo a v akých množstvách pes znesie a čo už je veľa..

tie obaly z paštét asi nevyšli ešte všetky, objavili sme len jedno.. ale je zas pravda, že za riťou jej stále nechodím, takže možno to už niekde vyprdla :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Offca » Sob 07.07.2012 14:12

Suhlas. Myslela som to tak, že v BARFe kombinuješ, sleduješ druhy, množstvá, farby, proste všetko. Kdežto granule bud vyhovujú alebo nevyhovujú a meníš ich celé.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod janka janica » Sob 07.07.2012 15:32

Offca dakujem za analizu :lol: tak ostanem na granulach a raz do tyzdna max dva razy dostane stehno alebo bravcovinku alebo hovedzinku to bravcove a hovedzie skusim opatrne aby ho nechytila hnacka a s kostami radsej tiez opatrne.tu zeleninu a ovocie mozem bachnut hocikedy pocas dna ked mam nie???snad sa uz nic nestane :pac: ja si myslim ze moj psik ma citlive travenie jemu clovek niemoze hocico dat ako inemu psikovy minule jeden pan dal dagovy spekacku asi dva kusky si vravim no sak hadam sa mu nic nestane a na druhy den hnackoval cely den a aj doma ma cakalo nemile prekvapenie :ua: od toho dna kazdemu hovorim nic mu nedavajte vsetko musim vidiet co mu chcu dat chodim ako policajt :fizel: najlebsie na tom je ked pride niekto s tanierom a povie mozem mu to dat??ja ze nie ze ma citlive travenie a navise kuracie ostre kosti nemoze tak sa na mna divaju jak keby som spadla z inej planety :pac: mozno oni maju psika co mu mozu dat aj pokazene desat dnove maso a nic mu nieje dag by uz asi umrel :smile: mi psickari sa niekedy starame viac o tych nasich chlpacov ako sami o seba hlavna vec ze dag ma oriejen granule a ja chodim do roboty peso aby som usetrila :heh:
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod zuzka:) » Sob 07.07.2012 17:46

lucik píše:tie obaly z paštét asi nevyšli ešte všetky, objavili sme len jedno..

možno to ani nebude tak vidno. denč raz zjedol obal z polky kilovej psej salámy v celku. po 4 dňoch, ked som už bola za vetkou a tá ma už posielala na chiru na RTG som ešte jedno hovienko pozrela a keby nepozrem z blízka, tak to ani nie je vidno, úplne pomačkané a obalené v :kak: len som zazrela písmenka, tak som pošprtala paličkou :lol:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Exor » Štv 12.07.2012 8:56

Ahojky. Dúfam, že nevyvolám megaškandál prípadným zlým umiestnením svojej otázky. Zaujíma ma, ak by som začal barfovať dospelého psa, stačí mu jedna dávka denne? Resp., netreba to deliť na dve? Predsalen mám pocit, že oproti granuliam je barfová strava objemnejšia.
Ak sa tu už táto otázka vyskytla, ospravedlňujem sa vopred, ale nikde som odpoveď nenašiel. Vďaka. :no:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lucik » Štv 12.07.2012 9:08

v skratke - práve kvôli objemu a riziku torzie je lepšie dávku rozdeliť na dve :yes:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod katkariinka » Štv 12.07.2012 9:09

Megaskandal :heh:

Myslim, ze vacsina Barfistov krmi dvakrat denne, aj mudre knizky to tak myslim odporcaju, napr. kvoli torzii.
Ja davam 2krat denne, rano davam masko so zeleninou/ovocim a na veceru uz len masove kosti.

EDIT: Bola som predbehnuta.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Exor » Štv 12.07.2012 9:16

Offtopic: Ja som práveže rád, že ste mi to napísali dve, aspoň to mám potvrdené a tiež som rád, že som sa do doho nepustil bezhlavo, lebo to, čo ste mi napísali, mi hovorila aj logika. Dík baby :no:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Mackie » Štv 12.07.2012 9:47

ja krmim raz
odkedy mi pes dospel a odmietal jest rano uz som sa k tomu nevratila
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Offca » Štv 12.07.2012 9:52

Ja krmim tiež raz. Naprace do seba vyše kila žradla (jeden zo psov). Ale potom spať.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod miusiatko » Štv 12.07.2012 11:56

tiez len raz denne, zvycajne v noci po poslednej vychadzke
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Štv 12.07.2012 12:02

V lete taky tak, v zime v sezóne, keď psi žerú za troch, tak dávam dva krát denne, na jeden šup sa mi to zdá hrozne moc.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lenka_1705 » Štv 12.07.2012 13:18

ja 2x denne a ked potrebujem vykrmit tak aj 3x.. aj tak je vecne hladny a ak by som davala len 1x tak mi grca kyselinu
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod fiore » Štv 12.07.2012 17:37

Ja 1x denne. Dopadli sme presne ako Mackie a ja som už príliš lenivá skúšať to aj ráno.
Let’s agree to disagree.
fiore
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Ba, Dúbravka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava