Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Dana D » Pon 11.06.2012 7:16

Určite nedávaj hneď od začiatku 50 percent kŕmnej dávky mäsových kostí. Ak písala Mairi, najprv si to pomaly odsleduj. Čiže začni napríklad 20 percentami, ak do 24 hodín bude stolica ok, tak pridaj ďalšie percentá a uvidíš časom na akom podiele sa zastavíte.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod majjuna25 » Uto 12.06.2012 22:36

lucik píše:vápnikom sa síce predávkovať nedá, ale práveže nadbytok vápnika spôsobí opačnú reakciu - odvápňovanie.. takže ten pomer Ca:P je preto dôležitý, lebo samotný vápnik bez fosforu organizmus nezúžitkuje, ale potom spôsobuje kadejaké nežiadúce problémy, keď sa začne usádzať tam, kde by nemal, alebo teda spôsobí to odvápnenie..


:ua: Nechala som sa zviesť informáciou z knihy od S.Reinerth:, citujem: "dospělý pes vylučuje nadbytečný vápnik, který nepotřebuhe, To funguje ale jen s přirozenými formami vápniku (kosti, vaj.skořápky, citran vápenatý)."
Lucik, vďaka za upozornenie, už som si to naštudovala i z iných zdrojov :poklona:

Len som zmätená, ktorých zdrojov sa držať, keď všade sa píše a odporúča niečo iné a to nielen čo sa nadbytku vápnika týka :prd:

Dana D píše:Určite nedávaj hneď od začiatku 50 percent kŕmnej dávky mäsových kostí. Ak písala Mairi, najprv si to pomaly odsleduj. Čiže začni napríklad 20 percentami, ak do 24 hodín bude stolica ok, tak pridaj ďalšie percentá a uvidíš časom na akom podiele sa zastavíte


:yes: Spravím tak. Len stále neviem, ako to odhadnúť tak, aby Ruby nemala vápniku nadbytok :prd:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Dana D » Str 13.06.2012 7:10

Nerob si starosti s vápnikom, pes už nie je šteňa, nie je veľkého plemena, tak naozaj nemusíš tak úzkostlivo dohliadať na kŕmne dávky.
Pes si z pestrej stravy bohatej na vyššie uvedený prírodný vápnik zoberie presne toľko, koľko jeho telo potrebuje. Ak sa ti bude zdať, že mu to neprospieva, že zle chodí (vykrivuje nohy) alebo má iné ťažko spojené s nedostatkom/prebytkom vápnika tak potom to rieš. Preventívne môžeš po niekoľkých mesiacoch dať vyšetriť krv na pomer vápnika a fosforu, ale ani to lekári nepovažujú za presné, nakoľko meraní by malo byť viac za sebou.
Záver - riaď sa :kak: :lol: :lol: :lol:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lindulak » Pia 15.06.2012 13:26

ahojte :ahoj: , čítam a uvažujem nejaký čas o Barfe pre môjho pesa. Mám ju len dva mesiace, je to asi 2ročná kríženka, zatiaľ na granuliach. Zatiaľ sa mi nepodarilo presvedčiť drahého, že to bude lepšie, vidí za tým viac práce a peňazí, čo chápem. Tiež mám pochybnosti ešte a navyše máme malý mrazák a slúži celej rodinke, tak asi by som mäso musela zatiaľ kupovať mrazené... Btw. dá sa mrazené mäso v pohode naporcovať na menšie bez toho aby som ho musela rozmraziť? sorry, ak dávam hlúpe otázky. Ja sama mäso nejem a nevarím skoro vôbec :heh:

No a k mojej otázke - môžem dávať Barf popri granuliach? Lebo sa píše - že keď sa psík kŕmi surovým mäsom, má také kyslé prostredie, že v pohode strávi kosti a tiež kyselina zabije prípadné parazity a baktérie... Čo keď sa pes kŕmi aj granulami /nie v jednej dávke samozrejme/ a má barf napr. 4 x v týždni na večeru? Je to pre neho tiež bezpečné? či je aj takýto kompromis lepší ako čisto granule? Či keď to mäso prejde mrazom, netreba sa už "vôbec" báť?

idem si objednať knihu, tak potom už budem múdrejšia. dostať teraz ešte nejakú okrem Novosádkovej? V SJ alebo ČJ. ďakujem za rady :poklona:
lindulak
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Monii » Štv 21.06.2012 19:09

Idem si po radu. Na 5 dní ide psica na stráženie. Môže byť celých 5 dní na konzervách? Dotyčná osoba totižto nemá priestor v mrazáku na Barf-ové balíčky a granule čo sme skúšali pred tým, ako sme prešli na BARF, nesadli vôbec.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lavyrle » Štv 21.06.2012 19:35

Podľa mna môže - žiadny problém :no:

Ja som dnes dala Akimovi celého pstruha - schrúmal za chvíľku. To je v pohode, však?
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Mackie » Štv 21.06.2012 19:39

podla toho ake.. Drako chudak je 10 dni na Falco konzervach, a vraj vsetko v pohode (hlavne :kak: ma zaujimalo, ostatne na 10 dni nema vyznam riesit)

pstruhov som tiez davala celych, vsetko bolo ok
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Monii » Štv 21.06.2012 20:47

Konkrétne na týchto:
http://www.sokolfalco.com/sokolfalco/es ... -MASA-855g
Ono, bude tam od pondelka do piatku, ale v piatok už bude jesť doma, takže 4 večere by mala konzervové. Treba potom nejak dať viac kostí, či tie 4 dni z dlhodobého hľadiska nie sú až taká veda?
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Mackie » Štv 21.06.2012 21:50

moj mal tiez tieto max konzervy, cele kura, kridla, a nejaku hovadziu, a vraj vsetko bolo ok
kosti by som riesila, jedine ak by mal riedke, co nemal
4 dni su v pohode, a na prvy den mu kludne mozes vziat nejake masove kosti, to sa akurat roztopi do vecera :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Monii » Štv 21.06.2012 22:08

To mi nenapadlo :smile: Akurát na pondelok vychádza kostná dávka. Hentie MAX konzervy má strašne rada. Nerada dávam mleté konzervy či mleté salámy, ale aj to občas dostane. No za MAXáckymi sa ide zadrhnúť. :heh: Tak dúfam, že :kak: bude v pohode :smile:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod CraObs » Sob 23.06.2012 13:48

BARFujete niekto krmnými hotovými zmesami alebo všetko patláte sami? zachvílu máme rok, doberieme granule a ideme morbidnieť aj my.. často ale cestujeme hore dole na 2-3 dni, tak uvažujem riešiť to týmito zmesami s prepravou v autochladničke..
zvažujem tými zmesami vlastne aj čiastočne začínať, kým sa nám domáce kuchtenie zautomatizuje..
zatial čítam literatúru, ktorá začína tým že to nieje zložité (čo sa mi nezdá zatial) a mám pocit že pes bude jesť zdravšie než ja :haha:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Mackie » Sob 23.06.2012 13:51

ake zmesi?
na cesty som bravala normalne maso, teraz to budu falco konzervy
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod CraObs » Sob 23.06.2012 13:58

už hotový napr maglajz maso+zelenina napr zalisované v obale..
http://baron.cz/pes/fitness-se-zelenino ... 01062.html
http://baron.cz/pes/masova-smes-hovezih ... 01062.html

lebo krmiť 3 dni po sebe len masom nebude ideálne? a podmienky na prípravu nie vždy budú.. časom spatlám dávky aj sám, ale pár krát to budem riešiť už toto leto.
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod fiore » Sob 23.06.2012 14:52

CraObs píše:lebo krmiť 3 dni po sebe len masom nebude ideálne? a podmienky na prípravu nie vždy budú..


Ono to nie je o tom, že každá dávka by mala byť presne napatlaná. Vyváženosť má byť z dlhodobého hľadiska.
Takže keď dáš 3 dni po sebe iba mäso :nwm: nič sa nedeje.
Ja mám napr namrazené zvlášť mäsové balíčky a zvlášť kosti. Zmesky nempatlám.
A keď vidím že pes má redší kak, proste prihodím kosť. Rozmrazenie takej kosti = 10 minút v teplej vode.
Let’s agree to disagree.
fiore
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Ba, Dúbravka

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Dana D » Ned 24.06.2012 13:33

A hlavne tie zmesy so zeleninou ti nemusí hneď zjesť. Najprv treba zistiť čo je chutí. Konzervy sú inak na cestovanie super vec.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava