Váha psa

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Váha psa

Poslaťod 1bubko2 » Štv 09.02.2012 11:22

tak u nas nastala zmena
ČRT- 3 roky - 44 kg(z toho 2kg budu srst ako vzdy :lol: ) pribral 6 Kg a vobec ale vobec to na nom nie je vidno
ČRT - 9 mesiacov - 44kg - podľa poradkyne chovu je tučný :hi: slaninku ma,ale tak ved je zima ze :lol: ale asi s tym budeme musiet do marcovej Nitry nieco spravit aspon trochu lebo mi ho rozhodca o :kak: -malý a tučný-super- ale neviem ako ho schudnúť-pohyb nemoze mat velky kvoli laktu pohubenemu a veľa toho nezožerie (musím ich krmiť ručne :hmm: strašne dačo)
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: Váha psa

Poslaťod Miu » Štv 09.02.2012 14:50

Naša má 1,5 kg. ale na jej veľkosť je dosť tučná, no nie váhovo ale skôr výzorovo :ha: taký tulko to je :smile:
Miu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

Re: Váha psa

Poslaťod irwin » Štv 09.02.2012 14:56

mart.ina píše:Ak sa ti zdá, že je fakt chudá, trčia rebrá skús pridať do stravy niečo mastnejšie. Napríklad vždy do misky za lyžicu oleja- olivový, lososový,.......... Alebo pridávaj mastné mäso, proste niečo na priberanie. Nezačni priveľkými dávkami aby sa ne :kak: , ale mohlo by to pomôcť. Pokiaľ teda nemá iné skryté zdravotné problémy, pokiaľ by bola fakt rpiveľmi chudá skúsila by som zobrať krv či nemá nejaký problém.



alebo treba skusiť primiešať do granul alebo varenej stravy za lyžicu (kludne aj velku kopcovatu lyžicu) masti- jedno akej- bravčovej, husacej, kačacej... bude lepšie chutit a naberie :lol: nam to pomohlo... za2-3 tyždne pribral 2 kg cca :aaa:
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Váha psa

Poslaťod tamica » Str 25.04.2012 12:54

whwt - 3 mesiace - rovné 3 kilá..netuším koľko by mala mať v takomto mini veku :nwm:
*White Ellen Havluv Kopec, 23.1.2012

Dogs never bite me. Just humans.... /Marilyn Monroe/
tamica
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Váha psa

Poslaťod hermy69 » Štv 03.05.2012 12:45

irwin píše:
mart.ina píše:Ak sa ti zdá, že je fakt chudá, trčia rebrá skús pridať do stravy niečo mastnejšie. Napríklad vždy do misky za lyžicu oleja- olivový, lososový,.......... Alebo pridávaj mastné mäso, proste niečo na priberanie. Nezačni priveľkými dávkami aby sa ne :kak: , ale mohlo by to pomôcť. Pokiaľ teda nemá iné skryté zdravotné problémy, pokiaľ by bola fakt rpiveľmi chudá skúsila by som zobrať krv či nemá nejaký problém.



alebo treba skusiť primiešať do granul alebo varenej stravy za lyžicu (kludne aj velku kopcovatu lyžicu) masti- jedno akej- bravčovej, husacej, kačacej... bude lepšie chutit a naberie :lol: nam to pomohlo... za2-3 tyždne pribral 2 kg cca :aaa:

Koľko ti teraz váži Irwin?
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Re: Váha psa

Poslaťod Salexi » Ned 03.06.2012 20:01

Ja mám tiež problém, že mi nechce priberať pes. Má väčší hrudník, ale smerom k chvostu sa zužuje a všetci mi hovoria, že mu dávam málo žrať a je vychudnutý, že je to otrasné :ua:
Kŕmim 2x denne, granulami a mäsom + príloha. Dávame aj ryby, olej, syry, jogurty, zeleninu. Teraz v lete keď je teplejšie, mi raňajky nezje, len večeru. A cez deň dostáva pamlsky keď sa hráme alebo cvičíme.
Už som skúšala aj úplne vynechať granule a dávať len mäso 2x denne, ale ráno mi ho nezožral, zato večer sa išiel za miskou zabiť.
A váha stále zostáva rovnaká, keď sme veľa vonku a je aktívny, tak ešte viac chudne :plac:
"Boh stvoril človeka, ale keď zistil, aký je slabý, dal mu psa."
Salexi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 585

Re: Váha psa

Poslaťod Saarly » Pon 04.06.2012 8:16

Salexi Zeusa si vsimam uz dlhsie, chuducky je, ale zase on je kombinacia lab a dobik nie? Mozno ma maxi hrudnik po labikovi a postavu chuducku po dobikovi, tak preto to vyzera ze by mu brutal trcali rebra. Ale ze nechce jest, tak to neviem.. Skusala si ist k veterinarovi, ze co ti on povie na tu vahu? Lebo ked ti to hovoria len susedia alebo tak... neprikladala by som tomu az taku zavaznost. Pripadne ked chce len vecer, tak mu davaj vecer viac. Alebo aj ta bravcova mast je dobry napad. Ale asi by som to konzultovala s vetom, ked ta to trapi. Lebo on nevyzera, ze by ho to trapilo :lol:
Properly trained, a man can be dog's best friend.
Saarly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268
Bydlisko: Karlova Ves, Bratislava

Re: Váha psa

Poslaťod irwin » Pon 04.06.2012 8:22

hermy69 píše:Koľko ti teraz váži Irwin?


trapnych 24kg :lol:
Obrázok
rebra mu vidno, panvovu kost mu vidno :pac: (psy o 3cm nizsie s takou istou vahou a to iste plemeno su ako hurky... ta ja neviem co je s nim... asi ma tazke kosti :lol: ale on ma čas... on sa spraví :jop: )
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Váha psa

Poslaťod Whip it » Pon 04.06.2012 13:47

Irwin, nevídavam veru tučnejšie vyžly od tej tvojej. Myslím, že tvoj je tak akurát :ahoj: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Váha psa

Poslaťod irwin » Pon 04.06.2012 13:56

Offtopic: ako ja praveze vidavam... kamosky maju psy a vsetci maju dobrych 28kg... tak ale iny typ :nwm: to moje trdlo zere ale rebra sa mu daju pocitat :heh: este aj fenecky su od neho tucnejsie :pac:
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Váha psa

Poslaťod Whip it » Pon 04.06.2012 14:04

Naši známi majú vyžliaka a ten môže jesť koľko chce (granulí :ach: ) a aj tak mu je vidno bedrové stavce: To sa mi už nepozdáva. :nwm:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Váha psa

Poslaťod lenka_1705 » Pon 04.06.2012 15:30

irwin: vyzera v pohode. ved vizla zas nema byt ako sud :smile: pozeram ze je asi este mlady, tak neskor ked ho trocha zatazis, moze ti este pekne pribrat do svalov a bude :jop:

Whip it píše:Naši známi majú vyžliaka a ten môže jesť koľko chce (granulí :ach: ) a aj tak mu je vidno bedrové stavce: To sa mi už nepozdáva. :nwm:


moj je tiez taky pripad. aj 1.5 kg masa moze zozrat za den.. 27.2 kg, 64 cm, vyzera to takto nejak :ach:
Obrázok
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Váha psa

Poslaťod Salexi » Pon 04.06.2012 19:45

Saarly áno, on je dobík x labík. U veta ho vážili, povedal že také 2 kilá by mohol pribrať ale odvtedy ešte 2 kilá schudol :pac: Takže teraz min. 4 ale tie sa naňho nenalepia ani keby čo bolo :ach:
"Boh stvoril človeka, ale keď zistil, aký je slabý, dal mu psa."
Salexi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 585

Re: Váha psa

Poslaťod irwin » Pon 04.06.2012 19:54

lenka_1705 píše:irwin: vyzera v pohode. ved vizla zas nema byt ako sud :smile: pozeram ze je asi este mlady, tak neskor ked ho trocha zatazis, moze ti este pekne pribrat do svalov a bude :jop:


jj ide mat 18 mes... zozere podobne ako si pisala ze aj tvoj do seba napcha 1,5kg masa a nic... :nwm: proste vybeha to a vyzera takto... ale zatial na vystave sa ujali skol tie vyžrate vyžly ako taketo tak :nwm: tlacime do neho vsetko co sa da :heh:
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Váha psa

Poslaťod lenka_1705 » Uto 05.06.2012 8:09

som vazila a moj uz kilo pribral naspat co predtym schudol na turistikach :jupi: hned vyzera lepsie, davala som kacacie trupy a kazdy den lyzicu olivoveho a lososoveho oleja, tak mozte skusit, myslim ze tolko mastneho pomohlo

irwin: no na tych vystavach aj prasiatka sa im niekedy pacia :ach: podla mna ten tvoj je ok, ja poznam aj stihlejsie vizly a zas mu netrcia tie bedrove kosti nejak vela :no:

Salexi: no ber to tak ze doberman ma tiez celkom atleticku postavu takze tu vahu moze mat ok len druhym sa zda ze je vychudnuty. mne to hovoria na ulici tiez a pritom vet povedal ze vaha primerana vzhladom k tomu ze aj sportujeme
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť