Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod calwen » Pon 21.05.2012 13:19

Novinka, rozvoz masa domov, prave som zapocula v rozhlase :yes: http://www.masodomov.sk
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lavyrle » Pon 21.05.2012 18:50

Mám možnosť dostávať za veľmi lacno až zadarmo zbytky z bio králičej farmy - chlapík sa ma dnes pýtal či to aj normálne so srťou - labky, hlavy a tak......ja myslím, že tak by to bolo pre psov najlepšie, čo hovoríte??? Ak to teda zjedia :lol: a ja sa na to musím psychicky pripraviť :pac:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lucik » Pon 21.05.2012 19:06

mne brácho (kuchár) minule doniesol zajačie hlavy (bez kože a srsti), že je tam dosť mäsa aj jazyk a tak.. tyvole, to bol smrad jak sviňa (kde, ani sviňa tak nesmrdí) a moje inak pažravé psiská to nechceli.. labroška síce zjedla, ale zaváhala a beauceronka to rozvlákala po izbe a labroška to ani dožrať po nej nechcela.. ešte NIKDY nič doteraz neodmietli zjesť! :nwm:
tak neviem, či ti to budú žrať psy.. daj vedieť :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Offca » Pon 21.05.2012 19:44

Ja som mala králika síce nesmradlavého, ale bolo to to JEDINÉ, čo zatial mali problém sežrat. A to žerú zeleninu, ovocie, proste všetko bez problémov. Mäso nehovoriac. Zajačika som musela nadrobiť na malé kúsky a pozamiešavať tak, aby boli leniví to preberať. Vtedy vyhrala už ich pažravosť a sežrali to aj s tým.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Renata » Pon 21.05.2012 19:47

nase maju srst, koze a labky velmi rady :yes: neviem, ako kralicie, to som este asi ani nedavale, ale ine koze, kopyta a laby zboznuju, asi im to nejak precistuje zaludok ci co.
inak Lucik poklona za to, ze mas odvahu toto krmit v izbe :oo: :heh: my taketo veci krmime len vonku na zahradke u kamaratky, chlap by ma s tym z izby vysmaril.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lucik » Pon 21.05.2012 20:07

tak naše psice majú vlastnú izbu, keby to chceli vláčiť ďalej, zruším ich.. ale áno, také obhrýzacie veci zvykneme aj my skrmovať vonku po prechádzke :smile:
lenže tie hlavy vyzerali požívateľné rýchlo ako napríklad kuracie trupy.. no zjavne neboli, asi boli tvrdé a teda aj hnusné..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod monika_knv » Pon 21.05.2012 23:16

tak nakoniec ten moj zrejme pojedol plesnivy chlieb, nasla som napoly zahrabany sacok na zahrade :lol: tak zrejme hnackoval z toho. uz druhy den je vsetko ok :jop:
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod hriva » Pon 28.05.2012 13:03

ja som mala v mrazaku dlhsie celeho kralika a raz som ho rozmrazila a skusila dat Brii. tak to bolo jedine surove maso (okrem kurata), co zozrala
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod eisska » Str 30.05.2012 8:17

vcera som bola u veterinara, s inym zamerom ale ked uz som tam bola tak nuz ze vytiahnem temu barf :pac: (osudova chyba) hlavne som chcela vediet po akom case by som mala spravit rozbor krvi, ci ma vsetky mineraly a vyzivy v spravnych hodnotach, a podla neho sa to v krvi neprejavi a tak sa to ani neoplati robit (ze az ked je tam rapidny ubytok nejakej latky)
..tak ako je to podla vas? :nwm:
eisska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Leila Tobrok » Str 30.05.2012 8:23

tak ani tebe z krvi nepovie doktor, že máš niečoho málo, či veľa. všetko sa vyzistiť nedá, to je jasné. ale krvný obraz ti v niečom určite napovie... podľa mňa to nie je na škodu, dať to spraviť. ja dávam raz za rok - pri očkovaní. ale nečakaj, že sa dozvieš, že máš dávať viac uhoriek :lol: :lol: :lol:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Offca » Str 30.05.2012 9:18

Rozbor krvi je užitočný kvôli pomerom vapnika a fosforu. Ale robiť ho cielene a kontrolovať si tým výsledky, mi príde zbytočné. Hlavne sa opieraj o to, ako prosperuje pes. My sme robili rozbor len raz, keď už aj tak museli brať krv kvôli zápalu. Zistila som, že je všetko v poriadku, krmim spravne, viac neriešim..
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod eisska » Str 30.05.2012 10:04

oki, ja len pre istotu :no:
ziadne problemy zatial nemame a dufam ze sa ani neobjavia, pockam este a mozno na jesen ked pojdem robit rtg klbov tak dam vziat aj krv pre moj dobry pocit :smile:
eisska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod janka janica » Pia 01.06.2012 10:23

:ahoj: Ahojte viete co sa mi stalo kupila som dagovy kuraciu pecienku prvy krat na skusku surovu samozrejme no som mu ju dala a na druhy den nemile prekvapenie :ua: to bola taka hnacka ze to som nikdy nevidela to s neho vyletelo ako .... :oo: a skoncilo niekde meter on neho cela rodina sme nechapali taka cierna az zelenkasta ...prepacte ze to tu takto podrobne opisujem ja lan aby ste vedeli kde bol ten problem mohla toto spravit pecienka???bola sice v zlave ale nic jej nebolo ale jedno viem uz nikdy viac nedostane pecienku surovu max uvarenu.... :smile:
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Haleth » Pia 01.06.2012 10:39

Ale veď toto sa tu všade píše, že väčšie množstvo pečienky preháňa. Očividne si toho veľa nenaštudovala.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lucik » Pia 01.06.2012 12:47

ako Haleth píše, asi si toho veľa nenaštudovala - niektoré psy reagujú na vnútornosti proste hnačkou.. treba skúsiť dať pol na pol s mäsom a prílohou, alebo postupne zvyšovať dávku.. :nwm: mojim babám nerobia vnútornosti problém - hnačka žiadna, len :kak: je skoro čierne.. to je normálne..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava