Canicross

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Canicross

Poslaťod Rika » Pia 28.03.2008 18:15

:heh: Ok, dik, lebo mne to trvalo necele 2 hodiny s menšími prestávkami (fotenie) :heh:
A bolo to dosť do kopca, tak tipujem, že takých 45 km by som teda prešla aj s hodinouvou prestávkou za cca 6 a pol - 7 hodin. :ach:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Canicross

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 29.03.2008 8:29

Amaguk píše:
My máme 5-6 km za 15 minút

to dufam na biku, nie pesibusom :no: to by si bola v knihe rekordov za sedmimilove cizmy (som hovorila u nas o CC, nie o bkj :no: )

No to víš, že na biku. Trošku sa nám rozbehli témy. Ja som myslela čo sa týka toho preteku na Bkj a ty na CC :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Canicross

Poslaťod Amaguk » Pia 11.07.2008 13:55

nieco pre zacinajucich canicrossarov: http://www.bering.estranky.cz/clanky/o- ... nicrossare
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Canicross

Poslaťod Sunny » Str 06.08.2008 12:22

Ahojte, mám pár otázok.
1) Stretla som sa s názvom caniscross aj canicross. To druhé je správne, že ano?
2) Behá sa aj s menšími psami (samozrejme behacími)? Jasné, že v tom prípade si to musí odmakať psovod sám, keďže malé psisko toho moc nepotiahne :smile:
3) Stačí postroj typu guard, alebo je lepší sled, alebo to záleží od psa a toho, ako moc by mal ťahať?
Zatiaľ všetko len čisto teoretické otázky, díky :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Canicross

Poslaťod Ulfheiðr » Str 06.08.2008 13:04

Inu, z vlastnej skúsenosti.
Buď rada, že ťa pes nebude ťahať jak magor :smile: myslím, že Cc je podľa mňa ideálna varianta pre psíkov, ktorý niesu dosť veľký pred bike.
Postroj...no, ideál je sled, ale na ľahký ťah stačí guard, len musí dobre sedieť. To jest "véčko" na hrudníku nesmie pri ťahu vybiehať nad hrudnú kosť, pesík sa bude priškrcovať.
Inak kukni si na túto stránku: http://www.zerodc.cz/ majú tam postroj Faster (oddelenie "podšité postroje") a ten robia jednak úplne na mieru a dvak aj konfekčne na všetky veľkosti. Podľa mňa to je dobrý postroj. len treba dať pozor na tú časť, čo ide pomedzi nohy, aby nebola príliš široká.
tu je z nich trochu vidieť http://huskies.cz/foto08/zerodc/psi650.jpg baba s nimi odjazdila 500km, takže nebudú úplne zlé :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Canicross

Poslaťod Sunny » Str 06.08.2008 13:15

Takže do začiatku dobre sediaci guard a potom sa uvidí, ako moc ťahací bude peso. Tú stránku som už kukala :smile: Nám by bolo aj to XS veľké, viac ako 30 okolo krku mladá mať nebude, takže asi nám zostane len to ušitie na mieru. Ale tento typ vyzerá veeelice sympaticky, budúci rok sa na nich skúsim obrátiť keď mi mladá vyrastie.
Zatiaľ máme taký obyč (skúsim spraviť nejakú použiteľnú fotku) - ale ani keď má packu úplne vzadu tak nederie. Ako to sedí vpredu pri ťahaní musím nejako odsledovať. Ale aj keď sa ťahala riadne, tak sa nedrhla, tak snáď to bude OK. Predsa len tých jej pár kíl veľa sily nevyrobí :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Canicross

Poslaťod Sunny » Pia 08.08.2008 7:47

Tak sa musím pochváliť - Gili povel GO pochopila veeeelice rýchlo :ha: A to ťahanie-bežanie sa jej tak zapáčilo, že keď som ju po pár metroch zastavila, tak ani piškótku nechcela, len bežať ďalej :ha: Zatiaľ ale zostaneme len pri tých mini trasách, rýchlosťou jej nestíham a nechcem, aby ešte moc ťahala. Ale na jar začíname :jupi:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Canicross

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 08.08.2008 8:27

:jop:
Na to ťahanie si musíš vypestovať cit. Ona ťa nejak extra ťahať nebude, aspoň na tvoj pocit, lebo je menšia, ale na jej pomery bude ťahať na plno.
Teda tým chcem povedať, že sa ti bude zdať, že až tak neťahá, ale v podstate bude ťahať na plné bomby. Tak treba dať pozor na preťaženie.
Tak držím palečky :yes:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Canicross

Poslaťod Sunny » Pia 08.08.2008 8:35

Práve preto som ju po pár metroch zastavovala, zatiaľ bolo cieľom naučiť GO - no naučila sa to až moc rýchlo :heh: Ešte sa naučíme doprava a doľava (ako ju poznám zas jej na to postačí pár zopakovaní :smile: ) a potom budeme len občas pripomínať. Do toho roka jej dám určite pokoj, však sa nemám kam ponáhľať. Resp. dovtedy budeme chodiť behať navoľno, keďže po tých pár metroch som mala jazyk po kolená :pac: :ha: Ale aj ona riadne dychčala, fakt ťahala z celej sily. A do jari idem študovať, vzdelávať sa atď, aby som potom niečo nepohnojila. Určite sa budem zase hlásiť aj tu :no: Zatiaľ kujeeem za všetky rady.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Canicross

Poslaťod Haka » Pia 15.08.2008 13:55

Ahojte. S canicrossom sme začali len nedávno. Denne nabeháme len zo 9-15 km, ale tento šport si nás naplno získal. Možno vás zaujme stránka http://www.mapmyrun.com/create kde si môžete zistiť takmer presne vzdialenosť akú ste zabehli, príp. koľko kalórií ste spálili... Pointa je v tom, že na mape ( odporúčam satelitnú, vidno tu aj chodníky v lese, poľné cesty atď) si nakreslíte trasu, ktorú ste bežali, no a vedľa sa vám zobrazí vzdialenosť. Musíte si tu ešte prestaviť meracie jednotky na km. :smile: Takto si môžete pohodlne naplánovať ďalšie trasy.
Haka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Canicross

Poslaťod Poca » Pia 15.08.2008 14:15

Super, diiik Haka a... a na co mam tuknut ked chcem kreslit? :hi:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Canicross

Poslaťod Amaguk » Pia 15.08.2008 14:18

zaujimavy tool, len podla mna na prvy pohlad trochu neprehladny. ako sa dostanem k tej satelitnej mape?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Canicross

Poslaťod Sunny » Pia 15.08.2008 14:27

Ja už som sa vysomárila :smile:
Taaakže: Vľavo máš také menu - Quick start, Map settings a Workout calculator. V tom Map settings si nastavíš Map type na Satelite, Select units na Metric a už len približuješ mapu na lokalitu, ktorú chceš (treba tým šípkovým menu na mapke). Potom dvojklikom označíš štart a ďalším dvojklikom sa dá označiť cieľ. Ale ešte neviem, ako trasu nakresliť :ua:

Tak už viem :smile: Na cieľ nie dvojklik, ale obyčajným klikom si postupne klikáš ako sa točí cestička - vždy to urobí čiarnu z jedného bodu po druhý a z druhého po tretí atď.
Supeeeeer vec, díky :jop:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Canicross

Poslaťod Amaguk » Pia 15.08.2008 14:50

ano, diki!
perfektne! :jop:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Canicross

Poslaťod Haka » Sob 16.08.2008 13:17

No tak dúfam, že ste sa z tej divočiny všetci dáko vysomárili. :no: Treba nad tým len trochu pošpekulovať a poskúšať. Ako už povedala Sunny, tak dáko sa to ovláda. Tak teda prajem príjemné počítanie kilometrov...
Včera som mala trochu smoly. Potkla som sa pri behu, no a odnieslo si to moje koleno. Takže budeme musieť chvíľu vydržať bez canicrossu.
Haka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy