Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Poslaťod Mininka » Pon 01.10.2007 18:24

orfik ma tendenciu stale zrat nejake hovienka...neviem ci len svoje alebo aj cudzie...dnes zozral jedno velke.chyba mu nejaky vitamin alebo nejaky prvok ,ked to zerie alebo to proste stenata robia?
Mininka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Skalica

Poslaťod MisheliQ » Pon 01.10.2007 18:50

chýba mu vitamín..
Ak pes žerie výkaly, znamená to, že mu niečo chýba v strave

Pes dokonce žere někdy i výkaly a je to dáno zase jeho původem

Popisujete poměrně typické chování štěňat, které většinou v dospělosti odeznívá. V praxi se s ním setkávám zejména u štěňat, která jsou převážně na granulovaném krmivu jakékoliv značky. Těžko ale říci, zda mezi tímto jevem a granulovaným krmivem existuje nějaká spojitost a přesnou příčinu neznám. Většinou pomáhá podávání zralých syrečků nebo mírně uleželého masa. Můžete zkusit také podávání vitaminů skupiny B (kvasnice v sušeném stavu volně sypané na granule, mírně navlhčit). Jinak klasické pilování povelu „FUJ“ a řídit se heslem „Vždy připraven.“ :-))

Dodatek, vložen 25.11.2005: Zvrácené chutě byly pozorovány při nedostatku draslíku. V našich zeměpisných šířkách je tento jev ale velmi vzácný. Jedná se o velmi rozšířený prvek.


váľanie sa vo výkaloch...
Váľanie v silno páchnucich látkach - napr. v hnoji alebo zdochlinách, robia psy preto, aby zintenzívnili svoj vlastný telesný pach.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod jefima » Pon 01.10.2007 19:03

mne jeden pán psíčkar doporučil olomoucké syrečky,chutili super a veru zabralo, no sú strašne slané,takže dať len občas.
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Poslaťod Mininka » Pon 01.10.2007 19:24

ok kupim mu olomoucke syrecky.. nech si posmakne.
Mininka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Dasty » Pon 01.10.2007 20:32

niekde som citala uz neviem ako co to bolo ale pisali neviem ci je to pravda ze vraj je to prirozdene a pre psov je to nieco ako vona a nie zapach....vraj aj vyvalanie sa vo vykaloch je normalne ale uz neviem ako to presne bolo pisane...skoda ze neviem kde som to citala...ach jaj no :ach: raz som videla aj nasho Dastyho ako zral svoje vlastne a este aj slepaci trus kt. psom moc vonia a nie zapacha...
Naposledy upravil Dasty dňa Pon 01.10.2007 20:34, celkovo upravené 1
Obrázok :)
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Poslaťod MisheliQ » Pon 01.10.2007 21:00

Dasty píše:niekde som citala uz neviem ako co to bolo ale pisali neviem ci je to pravda ze vraj je to prirozdene a pre psov je to nieco ako vona a nie zapach....vraj aj vyvalanie sa vo vykaloch je normalne ale uz neviem ako to presne bolo pisane...skoda ze neviem kde som to citala...ach jaj no :ach: raz som videla aj nasho Dastyho ako zral svoje vlastne a este aj slepaci trus kt. psom moc vonia a nie zapacha...


požiera slepačí trus, ľudské výkaly, odpadky, zvracia žaludočné šťavy! To všetko svedčí o nedostatku hodnotných živín, rastlinných a minerálnych látok a vitamínov
Naposledy upravil MisheliQ dňa Uto 02.10.2007 9:55, celkovo upravené 1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Silwuska » Uto 02.10.2007 9:03

Mininka a rada pre teba...naozaj je nebezpecne nechat psika tie vykali zrat...preto mu v tom zabran(vonku drzanim na voditku), ak mate dvor tak tie lajenka hned odpratavaj za nim...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Silwuska » Uto 02.10.2007 13:47

Clea píše:Mám otázku od témy, ale potrebujem pomoc!
Na sídlisku máme ľudské svine a pravidelne (raz do týždňa) môj hovnožrút nejaké vyňuchá a pochutná si. Iné nežerie iba ľudské. Ako mám odnaučiť psa žrať :devil: ľudské výkaly.
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Dasty » Uto 02.10.2007 14:04

ach jo...este ale nastastie zas dasty nie je taky ze zere tie sracky furt...videla som ho len raz ako zerie tie .... hovienka...eech no ale co uz no ... :nechutne: ze su toho psy schopni
Obrázok :)
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Poslaťod MisheliQ » Uto 02.10.2007 18:03

Silwuska píše:
Clea píše:Mám otázku od témy, ale potrebujem pomoc!
Na sídlisku máme ľudské svine a pravidelne (raz do týždňa) môj hovnožrút nejaké vyňuchá a pochutná si. Iné nežerie iba ľudské. Ako mám odnaučiť psa žrať :devil: ľudské výkaly.

myslím, že to sa asi nedá odnaučiť..ale treba to zakázať...a k tomu pomôže náhubok /košík alebo vodidlo...a mať ho pod kontrolou..inak poradiť zatiaľ neviem../možno keď si to premyslím, ach to moje zbrklé zmýšľanie :ua: /
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 02.10.2007 18:04

ja si myslím že by do toho strčil hlavu aj s náhubkom :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Mininka » Uto 02.10.2007 18:55

diky za rady...na druhy tyzden ideme na ockovanie tak sa spytam co mu mam kupit a na syrecky som uplne zabudla..ale aj zajtra je den xixi.orfik uz ochutnal aj ludske ale to som ho rychlo ztrhla.proste je to humusak :ach: xixi
Mininka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Silwuska » Str 03.10.2007 6:06

No ved to predstavte si jak si do toho namoci kosik...a nalepi sa mu to na cely cumak...a potom to s toho kosika bude treba vyskrabkavat... :nechutne:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod MisheliQ » Str 03.10.2007 15:00

noo trošku som nad tým pouvažovala a napadlo ma, čo takto ho mať najprv na kratkej vôdzke, najlepšie nejakej tej v látkovej forme (môže sa využiť aj stopovačka), s tým, že si zoberieš veľké množstvo maškrt pre psa /podľa toho, čo to bude, tak veľke množstvo/ a choď s nim okolo tých výkalov...pričom pes bude viac-menej pri tvojej nohe, bude ťa lepšie počuť /povel, ktorý mu dávaš ak nechceš aby tam šiel, trebárs fuj alebo ku mne či iné, čo si doteraz používala/ a ak sa pes bude chcieť dostať k tým veciam..tak dôrazne povedz fuj /alebo svoj povel/, psa slabšie potiahni, smerom ku sebe..pes sa musí otočiť k tebe, pozrieť na teba /pri povele fuj pes musí prestať robiť danú činnosť/...a potom by bolo dobré, podľa mňa ak by si mu dala povel ku mne /alebo svoj povel, ktorý využívaš na to aby k tebe prišiel/ a keď k tebe príde...tak mu dáš maškrtu a veeeľmi ho pochváliš...takto to bude treba trenovať ale dlho, budeš potrebovať veľa trpezlivosti...a neskôr, ak budeš mať pocit, že si pes menej všima výkaly, ho môžeš dať na väčšiu vzdialenosť vodidla / k tomu by ti najviac pomohla stopovačka, ale dalo by sa využiť aj samonavíjacie vodidlo/ a možno po tom bude už natoľko tie hnusné, nechutné veci ignorovať, že ho budeš môcť mať aj na voľno bez toho, aby čo i len zjedol nejaké to hnedé čudo...ale nesmieš zabudnúť,že to budeš musieť stále cvičiť..a môže to trvať aj dlhšie, nesmieš sa náhliť, predsa len pes tie výkaly môže jesť z toho dôvodu, že mu chýba nejaký vitamín, ktorý potrebuje../a ten vitamín by si mala čo najskôr nahradiť, namiesto výkalov by si mu mala dovoliť niečo, v čom je daný vitamín tiež, skús sa pozrieť na zloženie jeho potravy a pouvažuj tak, čo mu asi chýba/...budeš jednoducho potrebovať to s nim celé nacvičovať a za pre teba dobré správanie ho veľmi chváľ...odmeňuj ho, asi najväčšou motiváciou bude preňho, ak dostane maškrtu, tu ktorá je jeho najobľúbenejšia a dobre by bolo, podľa mňa..ak by si s nim išla na to miesto ešte pred tým, ako sa nažere :smile: dúfam, že som pomohla, že si to pochopila a najhlavnejšie z toho potom bude, či moja rada bude mať efekt a či to tebe pomôže a spríjemní život :no:
Naposledy upravil MisheliQ dňa Štv 04.10.2007 16:27, celkovo upravené 1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Silwuska » Štv 04.10.2007 6:33

Misel celkom dobry napad :smile:
No ale hlavne je naozaj pouvazovat co moze psikovi chybat v strave...
A misel prijemne si ma pobavila s tymi nazvami :heh: ...hnede cudo :heh:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov