"Trpiace" plemená?

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod azinka » Uto 29.07.2008 14:42

Nie,mi tam bývame a ja som bola na dovolenke a oni sa mi onho mali starať
azinka
Nováčik
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Topoľčany

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Ivanka.P » Uto 29.07.2008 14:46

OK nebudem to rozoberať do detailu - každý podla možností. Počas dovolenky čivavu nenechávam na dvore ale ide niekomu na byt a zase rotvičku na dvore nechám, ale mám DENNE dohodnuté krmenie a venčenie na vodítku. Nechcem súdiť, len mi to príde absurdné :ua:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod rea » Uto 29.07.2008 15:40

azinka píše:Ked ušiel,nebola som doma,ale na dovolenke v španielsku a starala sa oň babka


Tak to trochu situáciu mení, beriem späť, ale len spolovice, lebo tomu psíkovi sa ani nedivím.


Ako veľmi psík trpí, záleží aj na tom, do akého prostredia a akej spoločnosti sa dostane, či tam má na prekonanie odlúčenia dostatok podnetov a činnosti, alebo je ponechaný sám so svojim trápením. Ak aj totiž má spoločníka, ktorý ale bude jeho smútok zdieľať, môže sa dostať do peknej "depky"...
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Van » Uto 29.07.2008 17:30

rea píše:
azinka píše:Dakujem.Aj môj maltezáčik-teda jeho už nemám.Ušiel a nevrátil sa - zatiaľ.Tiež bol na mňa hrozne naviazaný.


Priznám, že ležím v 40 stupňových horúčkach, ale v tomto príspevku vidím veľmi zvláštny paradox... Som sama?
:oo:

Offtopic: fuuuha, 40 stupnove horucky v "40tich" stupnoch nic moc...skore uzdravenie prajem
a inak...mohlo by sa zdat, ze mas halucinacie, ale bohuzial nemas :nwm: ...niektore vyroky ma niekedy nechavaju v nemom uzase :oo: :pac:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Van » Uto 29.07.2008 17:43

azinka píše:Takže veľká šanca je ukradnutie :plac: dúfam že sa má Azinko dobre.Bol veľmi pekný.A mal mamu bez PP a otca s PP.Babka mi povedala že ho nechali vonku lebo je teplo,mali klúčik len od domu a nie od bránky,takže bránka zostala nezamknutá.A chodili tam raz za dva dni a potom zistili že tam Azinko nieje :plac:

prepac azinka, ale ty si nechala psika v dome sameho s tym, ze k nemu babka raz za cas pride????? Preboha, ja by som takto nenechala ani velkeho psa, nie to male pidi...nehnevaj sa, ale to ze Azinko zmizol je len a len tvoja chyba...je to mozno krute, ze to takto pisem...ale ak uz nemozes vziat psika na dovolenku so sebou, tak si mu mala zabezpecit riadnu starostlivost a nie toto, co citam...pre mna nepochopitelne :pac:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod bubonic » Uto 29.07.2008 19:28

Silwuska píše:
bubonic píše:Silwuska výnimočne s Tebou súhlasím. To už mi príde nejaké divné.


Offtopic: Nieje vsetko len ciernobiele :no: :ahoj:


Offtopic: nie zle si ma pochopila, to tie pitbuly mi prídu divné, nie môj súhlas s tebou :heh: :yes: :no:

a mimochodom panstvo, nevšimli ste si, že sa bavíme s dieťaťom, tak zhruba 10-ročným? to ťažko zabezpečí psovi počas dovolenky opateru. mám pocit, že babička si myslela, že to stačí, keď žere raz za dva dni. a aby ho nemusela chodiť venčiť, tak ho jednoducho vyšupla von. :censored: pri nezamknutej bráne myslím, že pes odišiel dobrovoľne s kýmkoľvek, kto mu dal niečo na žranie a pohladkal ho. a kradnú sa skôr feny, z tých je viac užitku. :nechutne:
a keď vnučka začala po návrate robiť doma scény, tak jej babička šupsla nejaké ďalšie šteňa, aby vnučka na ňu náhodou nezanevrela. šak pes ako pes. babičku by som riadne nakopla a nedala jej dva dni nažrať. :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :devil: :devil: :devil: :rip: .
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Van » Uto 29.07.2008 19:55

bubonic...o to smutnejsie...kde su v tomto pribehu potom rodicia??? :ua:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod rea » Uto 29.07.2008 20:18

Nie, nevšimla som si... V tom prípade sa ospravedlňujem, nie je mi ľúto len psíka, ale aj Azinky. Myslím, že v tomto prípade bola aj babka obeť, psíka jej asi jednoducho natlačili rodičia. Aj to sa stáva. Ja som mala v desiatich rokoch tiež milý zážitok, otčim bez akýchkoľvek debát daroval nášho psa niekomu cudziemu. Potom mu to prišlo ľúto, tak mi kúpil za 500 Sk kríženčeka NOxhusky Bolka, moja veľká radosť trvala 5 dní, potom ho zas za 500 Sk predal. Zlatý človek. Deti v týchto prípadoch nezmôžu nič. Aj ja som odvtedy radšej chodila za cudzími psami, kým sme sa otčima nezbavili, teda neodišli sme od neho, vlastného psa som nechcela. Teraz som mu za to svojim spôsobom vďačná, lebo jeden psík by ma nenaučil toľko, ako všetci tí, čo ma sprevádzali 8 rokov.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Ivanka.P » Str 30.07.2008 7:34

To mi je lúto Azinka - dospelí ti zrovna neboli príkladom. Je to pre teba ponaučenie, že psík je živý tvor a tak sa k nemu treba správať a počas dovolenky mu zabezpečiť adekvátnu opateru :ahoj:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod azinka » Str 30.07.2008 8:42

Ale naštastie suseda ho krmila každý deň a menila mu vodu a oni raz za dva dni išli prevenčiť Aziho a pod.
A áno,bolo to presne tak ao ste napísali.Ja som nezmôhla nič. :plac:

------
Ale Azi sa dostal do útulku a dnes ideme poňho ! Ako sa teším že zas bude u nás :aaa:

-------
Ja ho chodím venčiť 3-4 x denne,Azi miluje prírodu.Hráva sa s inými psami,pozerá so mnou telku a cca 3 hodiny sa s ním hrám.A 1 x za dva dni ho kúpem a každý deň češem.
Každý deň dostáva čistú vodu,granule a mäso.
azinka
Nováčik
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Topoľčany

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Rauke » Str 30.07.2008 8:57

no vidis azinka, to som rada ze sa nasiel, tiez som si najskor nevsimla ze mas len 12rokov. o to sa uz mali postarat tvoji rodicia pred dovolenkou. moji rodicia by sa mozno kedysi ked som bola v tvojich rokoch zachovali tak isto. teraz uz nie lebo som ich postupne naucila ako sa treba o psy starat a hlavne mat za nich zodpovednost ako za vlastne dieta. teraz som rada ze plna zodpovednost je uz na mne. :jop:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod starr » Str 30.07.2008 13:42

To je super, že sa našiel! :dancing:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Tasha » Str 30.07.2008 13:54

A teraz budeš mať dvoch hafanov? dokážeš sa im dostatočne venovať?
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod starr » Str 30.07.2008 14:40

Bude mať troch, viď jej profil :lol: .
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: "Trpiace" plemená?

Poslaťod Tasha » Štv 31.07.2008 6:26

Nemám slov... Aby 12 ročné dieťa malo 3 psov a jej rodičia nevedia zabezpečiť opateru ani tým dvom, tak to je super. Majú sa u vás určite perfektne
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách