Stan, spacák, karimatka

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod tonamie » Pon 17.10.2011 8:25

O vysvetlenie predajcu sa dá vždy požiadať. A je aspoň cenovo zaujímavý, nemám prehľad. Lebo s mojim letným spacákom do plus 7°C liezť do hôr :ua:
Aký veľký vplyv na udržanie tepla má samonafukovacia podložka? http://www.svts.sk/index.php?a=111
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod zara » Pon 17.10.2011 10:08

Podlozka (=karimatka) ma velky vplyv. Spacak zospodu izoluje ovela menej (kedze je tam stlaceny), t.j. izolacia od zeme je zabezpecena karimatkou. Kazda karimatka ma izolacny faktor (R-faktor). Vyberaj si podla toho.
Snad len - lacnu nafukovaciu karimatku by som nekupil. Mal som taku, vydrzala zopar pouziti. A ked sa poskodi obycajna karmimatka, funguje dalej, kym nafukovacka skoncila.

Pri limitovanom rozpocte by som odporucal penovu karimatku z tzv. "EVA" materialu. Rozdiel oproti obycajnej penovej karimatke je ze EVA material ma uzavrete pory => nenasava vodu.
Pri lepsom rozpocte uz mozu prist nafukovacky, ktore su zvycajne teplejsie, komfortnejsie, mensie ked poskladane (ale tazsie).

K R cislu...
Mam Therm-A-Rest Z Lite (nieco ako EVA material), faktor 2.2, pouzitelna jar-jesen, ked je na jesen chladno uz to je trochu citit, ale da sa na tom prespat.
No a mam nafukovacku s faktorom nieco cez 5 a s tym sa uz da prespat aj v zime.
zara
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 699

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod Silvuch » Pon 23.01.2012 7:30

teraz maju velmi dobru karimatku hrubu a odolnu v JISKU za 9 eur.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod miška+Beny » Pon 23.01.2012 8:39

Momentálne testujem spacák Husky Enemy v zime vonku. Extrém spacáku je -12, low comfort -5, high comfort +2. Zatiaľ bolo cca -8°C, spala som v punčocháčoch a mikine s čiapkou, z boku pri spacáku ležal Beník, a veeeľký komfort. Zima mi bola jedine na nos a máličko na prsty na nohách.

EDIT: Dnes bolo -12°C :zima: , pre istotu som zaliezla do humna na seno ku psom, lebo oni majú súdnosť a odmietajú spať pod širákom aj v lete :ha: . Bolo fajn, nevidela som veľký rozdiel oproti predtým testovaným -8°C.
Záver pozorovania - pri zvážení cena/obejm/výkon :jop: som veľmi spokojná :jop: , spacák je to relatívne malý keď sa zváži aké teploty znesie. V lete je v ňom teplúčko, spávam v kraťasoch alebo bez, neoplatí sa moc obliekať. Za mňa odporúčam, čo sľubuje naozaj plní
Naposledy upravil miška+Beny dňa Pia 27.01.2012 15:24, celkovo upravené 2
miška+Beny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Dolný Badín

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod starr » Pon 23.01.2012 11:35

Jedna z mojich "úžasných" teoretických otázok :-)): Že keď je niekto moc zimomrivý, tak by si mohol zobrať spacák napr. do -10 stupňov a spať v ňom vonku, aj keď je tam +15 stupňov? Nie je to proti nejakým pravidlám, je to čisto vec toho človeka, do čoho sa zabalí pri akej teplote?
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod Sunny » Pon 23.01.2012 12:30

Ehmmm, pravidlá na to, v čom máš spať a čo si máš obliecť naozaj neexistujú :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod starr » Pon 23.01.2012 12:59

To je fajn :lol:. Napadlo ma to preto, pretože v niektorých športoch sú predpísané ešte aj materiály, z akých má byť spodné prádlo, tak reku či aj tu nie sú nejaké do hĺbky idúce pravidlá :heh:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod Mackie » Str 30.10.2013 14:41

oplati sa kupovat pouzity spacak kvoli usetreniu par desiatok eur?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod Sunny » Pon 04.11.2013 12:21

Asi podľa toho aký spacák... A určite až po osobnom okuknutí - či nebol nejako zle skladovaný, alebo blbo opratý, alebo niečo také. Aby tá náplň ešte fungovala tak, ako má. A asi aj podľa toho, či sa dá nejako vyprať, alebo dať do čistiarne, alebo čo - predsa len použitý spacák po niekom cudzom, asi by mi to bolo trochu proti srsti.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod Mackie » Pon 04.11.2013 12:25

tak ja periem spacaky bezne v pracke :nwm:
napr.
http://sport.bazos.sk/inzerat/30765766/ ... outain.php
hoci tento vyzera dost splasnuto
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod Sunny » Pon 04.11.2013 12:36

Tak keby bol napr. páperový, tak pračka nehrozí, preto záleží od typu spacáku.
Tento má super cenu, brala by som, ale určite kuk naživo, z fotky ťažko povedať, v akom je stave, najmä ak ho mal celý čas narvatý v tom obale.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod x_mary » Štv 07.11.2013 12:44

Ku pôvodnej otazke : mam stan z intersportu kupovany s Lienkou :hi: a spacak z decathlonu ( Maďarsko, Gyor - čo nie je zas až tak daleko ) - aj by som sem dala link, ale nejak ho na tej stránke neviem nájsť - každopádne - dá sa tam relativne dobre orientovať a aspon si dopredu kuknuť čo a cca za koľko majú. Mam od nich plno vecí, a som naozaj spokojná.
:lol: pre lepšiu orientáciu - spacák je " hálózsák" :lol:

http://www.decathlon.co.hu/
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod martin159 » Str 22.04.2015 11:50

Čo sa týka našich podmienok, myslím si že výbava Husky je úplne postačujúca. Keďže až také extrémy tu nemáme, s prehľadom je tento stan super: http://www.adamsport.eu/stan-husky-outd ... -5318.html dovplášťový, odnímateľné tropiko, malá predsieň na veci, výborná moskytiéra a odvetrávanie... karimatka (ja osobne mám husky folly) http://www.adamsport.eu/karimatka-husky ... -7787.html 2,5 cm hrúbka odľahčená, hlavne spoľahlivá lebo mám ju už pekných pár rokov a odležané tiež :smile:
martin159
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod Aris » Ned 16.08.2015 12:49

Oprašujem tému, potrebovala by som pomôcť s výberom stanu. Stan len na festivaly, čiže myslím, že je škoda kupovať nejaký husky alebo drahší. Cena okolo tých 70€ je prijateľná, hlavne aby zvládol aj silnejšiu búrku. Zatiaľ som predbežne vybrala tento http://www.sportisimo.sk/loap/melbu-pro-3/102975/ , kamarátka má tiež Loap stan a zvládol im fakt silnú búrku. Či radšej niečo iné?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod calwen » Pon 17.08.2015 8:04

V Metre mali akciu na husky stan, kukni letak :no: Bol urcite do 70€
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy