Skijoring/pulka

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Amaguk » Pon 09.01.2012 18:59

aj tie maju kovove hrany :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Silvuch » Pon 09.01.2012 19:26

treba si davat pozor. Ako na ludi na svahu.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Amaguk » Pon 09.01.2012 19:29

pri psoch je vsak nebezpecenstvo zranenia - dorezania psa - pri pade o vela vacsie. Ja by som to neriskovala, lebo som pocula dost skarede historky o rozrezanych slachach a pod.
to sa pri beznom lyzovani medzi ludmi nestava
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod WhIsPeR » Pon 09.01.2012 20:07

Pri nezvladnuti jazdy dole kopcom na bezkach moze tiez dojst k roznym zraneniam psa, predsa len su tie lyze viac ovladatelne a ubrzditelne aj pluhom....tie skiaply by som bral len to je drahe.....mozno casom....
WhIsPeR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 322
Bydlisko: Bratislava

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Amaguk » Pon 09.01.2012 20:10

onoho casu som presne na tuto temu hladala info a z viacerych zdrojov mi bolo povedane, ze kovove hrany nie su dobry napad. Ale je to na tebe, samozrejme
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod WhIsPeR » Pon 09.01.2012 20:24

Ano , len som chcel tym povedat ze pri kazdom type lyzi hrozi neake nebezpecenstvo......
WhIsPeR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 322
Bydlisko: Bratislava

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 10.01.2012 9:57

Skúšala som na skialpoch svojho času - úplne zle, vôbec neodporúčam. Bežky sú tenké a vratké, ale v pohode, najlepšie mi z toho vyšli BC lyže bez kovových hrán - tie v žiadnom prípade ku psom!!!, sú to trochu širšie bežky ktoré majú lepšiu stabilitu, topánky k tomu sú tiež pevnejšie do členkov, ale je to s plným zachovaním komfortu pohybu na bežkách (treba však rátať, že sa nezmestím do vybehaných stôp zväčša).
V podstate aj tak nič iné nezostáva ako sa na tých bežkách naučiť jazdiť, poprípade k tomu brávať psi po jednom, ak sa bojím dvoch,troch. Alebo si zaobstarať sánky.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Silvuch » Uto 10.01.2012 10:23

v com zle? mne sa s nimi aj dobre chodi, aj dobre karuje, a su uplne vratke (nie ako tvrde lyze).. Bezky su absolutly neovladatelne a zastavit je absolutne nemozne.. na rovinke OKA, ale kopec je kopec. Sane sa mi tiez nezdaju dake bezpecne, minule som si stena skoro presla celou vanou sani. Holt najlepsie vodicak na vsetko.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Amaguk » Uto 10.01.2012 10:25

Ulfheiðr píše:Skúšala som na skialpoch svojho času - úplne zle, vôbec neodporúčam. Bežky sú tenké a vratké, ale v pohode, najlepšie mi z toho vyšli BC lyže bez kovových hrán - tie v žiadnom prípade ku psom!!!, sú to trochu širšie bežky ktoré majú lepšiu stabilitu, topánky k tomu sú tiež pevnejšie do členkov, ale je to s plným zachovaním komfortu pohybu na bežkách (treba však rátať, že sa nezmestím do vybehaných stôp zväčša).
V podstate aj tak nič iné nezostáva ako sa na tých bežkách naučiť jazdiť, poprípade k tomu brávať psi po jednom, ak sa bojím dvoch,troch. Alebo si zaobstarať sánky.

presne toto mi radili aj napr. na ceskom mushingu - ako alternativu ku klasickym bezkam :yes:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 10.01.2012 10:49

AD skialp lyže: lebo pokiaľ nechcem so psom len turistikovať, ale aj sa hýbať rýchlejšie, tak to proste nejde.

AD BC lyže: je to naozaj úžasná vec, nič lepšie som na nohách ešte nemala Offtopic: (teda okrem plutiev :joint: ) Môžem len a len odporúčať.

Ono na bežkách sa zastaviť dá, sú to normálne ovládateľné lyže, len reakčný čas je dlhší, na "fleku" sa zastaviť samozrejme nedá. No. A treba si naučiť povel stoj, alebo pomaly, bez toho sa to vážne nedá a spoliehať sa, že psa/psov prebrzím bez povelu stoj lyžami s hranami je tiež nie moc dobré.
(zrovna teraz sa nám stalo na túre. jediné naozaj strmé miesto, jediné zladovatelé miesto, šli sme v plnej rýchlosti a tam čo? No smečka dôchodcovských turistov :pac: ) Ja mám naučený povel slow (pes si nakluše) a z toho už sa dá nejak vychádzať k zastaveniu, ale neviem si predstaviť, že pes na nič nereaguje, len sa rúti a snažím sa ho prebrziť, to ee (preto som prestala jazdiť s chrtom).
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Silvuch » Uto 10.01.2012 11:20

rychlejsie so skialpami nejde? Asi zalezi od sklonu svahu. Alebo zalozim novy sport dogalp. Nechat sa vytiahnut psom a potom to vsetko vypustit, aj seba.
(ilustracne foto z minuleho roku)
Obrázok
Obrázok

Obrázok
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 10.01.2012 13:17

Myslím, že rozdiel medzi skialpovaním a bežkovaním je dosť zjavný a človek si vyberie ten druh pohybu, aký chce. Ale ak niekto chce vyslovene bežkovať (samozrejme aj v príslušnom teréne) a preto že sa napríklad objektívne bojí a nahradí bežky skialp lyžami, tak to terno nebude - toto konkrétne mám vyskúšané. Nic víc som nechcela povedať, ani to, že nieje možné sa nechať vytiahnuť hore kopcom na skialpoch.
Ale bežkovať sa na skialpových lyžiach je nezmysel.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Silvuch » Uto 10.01.2012 13:22

ved oka Ulf, ja som len odpovedala Whisperovi. Na horach byva. :smile:

skialp ma tu vyhodu, ze ide aj hore, aj dole, aj po rovine a tie boty su tiez lepsie na chodienie ako klasicke lyziarky.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Poca » Str 11.01.2012 7:06

Ja sa nechám vytiahnuť psami na kopec a zjazd po zasneženej asfaltke tiež so zapriahnutými psami a to samozrejme na lyžiach, lebo bežky nezvládam. Je pravda, že do kopca to ide pomalšie, ale nech len trénujú, ide preda o to, aby vybili energiu nie zničili paničku.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Ulfheiðr » Str 11.01.2012 9:50

Offtopic: Tak Viggo naopak keď zistí, že so mnou nepohne aspoň tak, aby on klusal (cca 14 km/hod) tak sa zväčša na celé ťahanie vyprdne, v kroku ťahá len keď je zaujatý pachmi zvery napríklad. Takže u nás sa musím snažiť na lyžiach aj ja, ale keď už sa dostane do toho ťahu že kluše, tak to zase neni až taká makačka potom. :yes:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy