Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod katarina » Štv 27.09.2007 16:36

ma tu niekto toto nadherne plemeno? Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Poslaťod Jack » Štv 27.09.2007 16:50

je tu jeden chovateľ vola sa PRIBUL ale nechodi sem často
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Poslaťod Sirík » Štv 27.09.2007 17:11

je to krasne plemeno :smile: chcela by som mat :ha:
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Larra@dogs » Štv 27.09.2007 17:22

:smile: ...cano corso je naozaj nádherné plemeno, môj sused choval dvoch psov, boli to veľké, zdatné a elegantné zvieratá iba ma trošku mrazilo z ich večne zamračeného a nepriateľského pohľadu :ua:
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

Poslaťod Sirík » Štv 27.09.2007 17:25

ale su uzasne tie psy :poklona:

tu pridavam o corsoch nieco:

Cane corso

Mohutne stavaný, svalnatý, stredne veľký až veľký pes, s krátkou, lesklou a veľmi hustou srsťou. Napriek svojej mohutnosti mu však nechýba ani elegancia. Pochádza z Talianska a je priamym potomkom starých rímskych molossov. Pôvodne boli tieto psy využívané k lovu veľkej zveri a stráženiu stád. Dnes je cane corso predovšetkým skvelým strážcom domu a majetku, ako aj oddaným ochrancom rodiny i domácich zvierat.
Využíva sa tiež ako policajný pes a stopár.
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Re: Cane corso

Poslaťod Bibiana » Pon 10.03.2008 20:16

Ha a mne sa zdalo, že táto téma tu je, ale nenašlo mi ju :nwm: :lol:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Cane corso

Poslaťod Silwuska » Pon 10.03.2008 20:17

Mne ju naslo :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Cane corso

Poslaťod Tatiana » Pon 10.03.2008 20:18

mozno tu je tema Kanarska doga :jazyk: ale mne sa pacia veelmi,hlavne tie modre :love:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Cane corso

Poslaťod Vikiki22 » Pon 17.03.2008 19:17

Nádherný pes! Mám o ňom knihu, monografiu. :smile: Vedeli ste, že je úzko príbuzný s plemenom neapolský mastin? A meno: cane je latinské slovo psa, corso znamená loviť alebo naháňať.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cane corso

Poslaťod Jozef Ivanis » Pon 17.03.2008 21:57

Dobry vecer, my mame krasnu fenku Cane Corso a momentalne planujeme jej krytie s Europskym sampionom. viac na http://www.corsolero.eu/sk

Obrázok
Naposledy upravil Jozef Ivanis dňa Pon 17.03.2008 22:15, celkovo upravené 1
Jozef Ivanis
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Cane corso

Poslaťod Bibiana » Pon 17.03.2008 22:01

:oo: :oo: CESAR :oo: :oo: Nádhera!!! :aplause: Ale aj vaša sučinka BAILA je nádherná :yes:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Cane corso

Poslaťod Lucifer » Pon 17.03.2008 22:14

Jozef Ivanis píše:Dobry vecer, my mame krasnu fenku Cane Corso a momentalne planujeme jej krytie s Europskym sampionom. viac na http://www.corsolero.eu/sk


WOW! Gratulujem - su to nadherne psy :jop: Ja poznam 2 CC a obidvaja su uplne bezkonfliktni a take prevtelene macicky v obriom kozusku :no: Samozrejme to zavisi aj od vychovy, ale na tomto plemene ma fascinuje, ze aj napriek svojmu impozantnemu - masivnemu zjavu (niekedy evokujucom strach) su vo svojej podstate uplni "salamisti" :lol: Tymto pozdravujem jedneho z nich - Ozzyho, ktory "daroval" niekolkokrat krv nasmu bradacovi, a tym mu zachranil/predlzil zivot :aplause: :poklona: :aplause:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Cane corso

Poslaťod Jozef Ivanis » Str 19.03.2008 9:01

Musim len potrdit Vase slova co sa tyka povahy tohoto plemena. Samozrejme, ze tu zohrava ulohu aj vychova psa, ale Cane Corso to ma skratka geneticky dane. Nie je to nas prvy pes(myslim tym, ze sme mali rozne ine plemena ako nemecky ovciak, rottweiler), ale uz by som si ine plemeno nekupil.
Jozef Ivanis
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Cane corso

Poslaťod Lucifer » Str 19.03.2008 9:26

Je len dufam, ze CC zostane aj do buducna ta uzasna povaha a bude splnat aj nadalej predpisany standard a povahove crty typicke pre toto plemeno... :no: Bola by velka skoda, keby sa do chovu zamiesali "pseudochovatelia" a mnozitelia psov, ktori by do tohto plemena vniesli agresivitu a ine pliagy (ako napr. vazne dedicne choroby). Co si budeme hovorit...Ked vidim, co sa stalo z labradorov a inych "modnych" plemien, ako napr.: RR :pac: CC nastastie do tejto kategorie "este" nepatri...Dufam, ze to tak aj zostane...ked vsak vidim tych niektorych "akoze" chovatelov, co su schopni kvoli penaznym ziskom zdegenerovat niektore plemena a rozsirovat stenata, ktore v chove nemaju co robit, je mi z toho do :plac:
Drzim Vam palce a gratulujem k ocakavanym steniatkam! Nech je vsetko v poriadku a nech sa dostanu k tym spravnym majitelom :no: :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Cane corso

Poslaťod Jozef Ivanis » Pia 21.03.2008 17:10

Dakujem za podporu a uplne suhlasim s Vasim nazorom. My sme sa rozhodli ist prave cestou kvality na ukor kvantity. Ako dokaz uvediem skutocnost, ze nasa fena bude mat tento rok uz 4 roky a este nemala steniatka. Nie sme kazdorocni velkoproducenti steniat a nemame zaujem o krytie s hociakym psom. Preto sme sa rozhodli pre Cesare-ho, vitaza Eurodogshow 2007. Aj ked to nie je zrovna lacna zalezitost, s tejto cesty urcite nezideme.
Jozef Ivanis
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI