Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Silwuska » Uto 22.07.2008 8:51

A dalej ...ak je zena naozaj taka uzkostliva, ze neznesie psa v dome (teda je to neviem, len si sa nevyjadril k tomu ci to tak je alebo nie), a nahodou ti psik vazne ochorie, a v nutri proste bude musiet byt, vsetko vam tam ovracia, ocika, okaka...hm?? co pak??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod mikro » Uto 22.07.2008 8:55

ja sa tym neriadim, zena trosku ano, ale keby bolo treba v pripade choroby, je uplne samozrejme, ze by bol doma...zasa z nas nerobte triznitelov psikov :no:
mikro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod gwen66 » Uto 22.07.2008 8:56

Offtopic: aby to nedopadlo ako s nasim Dannym :nie: ,ze Silwus,mala by som to sem niekde nacapit ako memento
gwen66
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 214
Bydlisko: Bratislava-Nebojsa

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Silwuska » Uto 22.07.2008 9:04

Offtopic: JJ gwen prave som ta tu chcela spomenut :no:

mikro nerobim s vas triznitelov psov, len nam ako ludom co pozname rozne psie dusicky, a rozne psie pribehy,pride troska "strasidelne" ak niekto napise chcem psa na dvor...neber to v zlom...ide nam o dobro vasho buduceho psika :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod julieta » Uto 22.07.2008 9:06

mikro tryznitelov z vas nerobime... ide o normalnu vec... treba ratat zo vsetkym a dopredu. skus sa so zenou porozpravat, presvedcit ju. Ja osobne si myslim ze to dopadne tak, ze ked zena uvidi steniatko, tak ho absolutne vonku nebude chciet nechat pretoze sa do neho zamiluje. Tak je to s 90percentami ludi, ktori boli proti psovi v byte. Ale ty ju poznas lepsie, a ak by to mohlo byt tak ako hovorim, tak by som na tvojom mieste trosku riskla :no: Z vlastnej skusenosti ti poviem, ze kym som byvala s rodicmi tak psa nechceli. tiez zastavali nazor ze pes do bytu ee. Ale ked uvideli stendo, hned sa do neho zamilovali. byvaju hned vedla nas takze u nich travime so psami vela casu. A pred tyzdnom sme boli nuteni sa k nim nastahovat na par mesiacov, s dvomi psami a na druhy den mal jeden z nich strasnu hnacku a obkadil novy koberec.... rodicia nas nevystahovali, zobrali to sportovo a myslim ze by to mohlo byt takto aj s tvojou manzelkou. nie? Proste sbt si ludi hned ziska a ludia pri nich velmi rychlo menia nazor.
samozrejme, u svokrovcov su aj nasi psi cele dni na dvore. Miluju behanie, nahananie sa, vyvalovanie v trave, sledovanie co sa robi za plotom.... ale akonahle ideme uz my natrvalo dovnutra, tak ich berieme zo sebou a spia pri nas...neviem si predstavit co by stvarali, keby som ich nechala vonku na noc.... asi by sa zblaznili....a brali by to ako trest.. :nwm:
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Van » Uto 22.07.2008 9:17

mikro píše:Kazdy pes potrebuje dusevnu vychovu, nechcem psika, ktory bude cele dni sam na zahrade a bude sa nudit. RR moze byt vonku, maju ho susedia, je to krasne plemeno, len je dost velke....

aj ja poznam ludi, ktori maju RR vonku...samozrejme, da sa to...potrebuje vsak zateplenu budu a v zime moznost nocovat v nutri (garaz, pivnica, chodba) proste nieco, kde je trochu teplejsie zo vsetkych stran...ale hlavne si treba uvedomit, ze RR povodne nema podsadu...na slovensku sa uz u niektorych jedincov objavuje,ale to je chov od chovu, zalezi od toho podla mna, kolko generacii dozadu je ten chov uz prisposobeny na nasu klimu.
A potom...co som odpozorovala v rodine a u znamych, ktori RR maju (podotykam v byte, takze aj kontakt a naviazanost je vacsia a moznost korigovat neziaduce spravanie tiez), RR ma povahu stavaca, rad prezenie zver, rad hrabe mysicky, a je palicaty, cize ano, moze ho mat aj zaciatocnik, ale musi mat sakra dobre vedomosti alebo po ruke niekoho velmi skuseneho, inak toho psa skor pokazi a spoluzitie bude boj. Hoci sme povodne mali mat RR (pod vplyvom krasy psa a toho, ze uz jeden v rodine bol), zivot to zariadil tak, ze sme presedlali na dlhosrste plemena...ale RR je stale moj oblubenec, napriek tazsej povahe...nenechaj sa stiahnut osialom modnosti plemena a nekup si rr alebo ine, len preto, ze je pekne a susedia ho maju...kazde plemeno na svoje pre a proti a nie kazde sa hodi ku kazdemu povahovo...a z toho co som citala tu v teme, s RR by ste sa asi hodne natrapili....mozno viac tvoja manzelka ako ty.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 22.07.2008 9:23

ja ak mám psy na dvore,tak mne psy do rúk nepatria?
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod mikro » Uto 22.07.2008 9:26

RR bol tretia volba, mna najviac oslovil STB a Labrador...
mikro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Tchor » Uto 22.07.2008 9:30

mikro

Necet jsem to tu cely tak jsi uz mozna jednou odpovidal.

Jake mate zkusenosti s vychovou psu, jak dalece jste oba schopni udrzet nervy na uzde a jak moc jste ochotni prizpusobit svuj zivot psovi? Tahle otazka je klicova pro radu zda vubec a jakeho psa doporucit.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod mikro » Uto 22.07.2008 9:32

Tusim som z Vas viac smutny, lebo mi vazne pride, ze kopec ludi ma psov vonku, vzdy som tuzil po dome iba kvoli psovi, aby chudak nemusel byt doma, ked som 9hodin denne v praci. Tuzil som po prechadzkach po okoli v prirode a po turach. Kedze male maly pozemok, chceli sme STB, osobne aj poznam chovatela, ktory ma tychto nadhernych psikov vonku v koterci....
nakoniec mi lepsie vychadzal LB, pretoze ako som cital, nemal by problem so zimou v zateplenej bude....len teraz vazne neviem...

Ochota byt so psom je u mna velmi vysoka, chodievam casto na turu, na bike, rano pred pracou nemam problem vencit a vecer taktiez nie, takze min.hodinu dve denne cez tyzden by sme boli spolu vonku, potom samozrejme na dvore...cez vikend este viac.
mikro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 22.07.2008 9:36

tak ku mne sa tu ešte nevyjadrili..my máme psy vonku,kvôli alergii v rodine..v prípade velkej zimy alebo choroby sú vnútri samozrejme.už sa nám to stalo,že pes mesiac musel ležať vnútri.to spával s nami v izbe.viem bolo mu super,ale bohužial to tak nemôže byť stále..ale kvôli tomu sa psov nevzdám.cez školu s nimi chodím dlhé prechádzky a na tréningy.teraz cez prázdniny som s nimi vela..či už na dvore alebo niekde vonku a tak..nie je to pes vyhodený na dvore. ( mám bradáča kríženeho a golden retrievera)
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Tchor » Uto 22.07.2008 9:41

Muj osobni nazor je ze neni podstatne kde je pes podstatne je jak ho dokaze psovod zamestnat a jaky si dokaze vytvorit se psem vzajemny vztah. Myslim si jen ze vztah se nejlepe buduje pri spolecnem odpocinku po spolecne praci. Urcite se snaz vytvari se psem doma (treba i v posteli) nez venku na zahrade. Ale neplati ze by to na te zahrade neslo.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod mikro » Uto 22.07.2008 9:47

Ja viem, ze dokazem dat tomu psikovi vela lasky a bude spokojny, otazkou je iba, akeho psika na von v zateplenej bude. Budu som urobil 1,7m x 0,7m x 0,7m so zavetrim a je zateplnena.
mikro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod Silwuska » Uto 22.07.2008 9:50

Lenka prave preto, ze ta poznam tak viem ze u teba nieje problem, ze su psiska vonku... :no: a urcite tu nikto nechcel povedat ze pes co je na dvore trpi...ale mikra nepozname, tak sme sa pytali ake naroky ma na psika, ci je s nim ochotny travit aj cas mimo dvora...

Mikro nebud smutny, podla toho co si napisal u teba bude spokojny akykolvek psik, ano je pre psika aj podla mna lepsie ked sme v praci ked je vonku, ale zas ani to nieje zasadou, a ked sa dojde z roboty, tak sa psikovi venovat...to je velmi dobra varianta :jop:
Ak je zateplena tak kludne toho SPBT...a skus sa s manzelinu dohodnut dohodnut, ze ak bude velka zima, tak bude aspon u vas na chodbicke :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vyber psika STB vs. Labrador

Poslaťod mikro » Uto 22.07.2008 9:53

dakujem, konecne nieco povzbudive :) par peknych suciek je na predaj :) xixi

aj ked, este som sa vazne nerozhodol medzi tym STB a LB...skusi mi niekto napisat pre a proti? Dakujem pekne.
mikro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách