Útulok Bratislava

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod ZdenulkaM » Str 06.10.2010 19:27

ja som tu ale vela raz citala ze boli so svojim psikom v utulku :ach: ale uz nepojdem tam s malym :ua: ja viem bola to chyba..
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 07.10.2010 14:18

Myslím, že je to ako s tým krčahom, ktorý nosí vodu, kým sa nerozbije. 10x sa nič nestane a potom bum, môžeme si hlavu zavariť, odkiaľ mi ten pes kašle. Vidíš, ja som už opatrnejšia byť nemohla a predsa. Hrozne rada by som šla venčiť útulkáčov, ale už mám strach :plac:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod Lindchen » Štv 07.10.2010 14:58

Pred chviľou som sa vrátila z venčenia útulkáča, ktorého si plánujeme adoptovať (momentálne zasadá rodinná rada).
Pes bol podľa mojich očakávaní, ale dúfala som, že predsa len bude aspoň o kúsok lepší :nwm: . Nuž, útulkáč, tak sa ktoviečo nedalo čakať. Viac v poradilo/nepodarilo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod xxx » Ned 26.12.2010 8:16

ja žasnem keď toto čítam, asi zabúdate, že tzv. útulkáčom sa môže stať aj ten váš úžasný a "ušľachtilý" psík a to veľmi jednoducho a rýchlo a že tí "špinavý" útulkáči na ktorých tak z vysoka pozeráte neboli vždy útulkáčmi ale že mali svojho majiteľa, ktorý sa na nich vykašľal, a preto sú teraz "útulkáči". Na šťastie nie všetci rozmýšľajú tak ako niektorý z vás tu na fóre, a chodia pomáhať tým úžasným psíkom do útulkov aspon tým venčením, lebo aj útulkáči sa chcú prebehnúť a nie byť len zavretý niekde v koterci. A ak je tam špina a smrad ako píše Ulfheiðr, tak aj preto, lebo je len veľmi málo takých ľudí ktorí by boli ochotný chodiť do útulkov a postarať sa o to aby ten smrad a špina tam neboli. A blšku, lašeľ alebo sračku váš pes môže chytiť kdekoľvek. Ja chodím do útulku už niekoľko rokov a žiadnu sračku (ako to tu ktosi píše )som ešte domov nedoniesol.
xxx
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod mairi » Ned 26.12.2010 9:26

xxx píše:ja žasnem keď toto čítam, asi zabúdate, že tzv. útulkáčom sa môže stať aj ten váš úžasný a "ušľachtilý" psík a to veľmi jednoducho a rýchlo a že tí "špinavý" útulkáči na ktorých tak z vysoka pozeráte neboli vždy útulkáčmi ale že mali svojho majiteľa, ktorý sa na nich vykašľal, a preto sú teraz "útulkáči". Na šťastie nie všetci rozmýšľajú tak ako niektorý z vás tu na fóre, a chodia pomáhať tým úžasným psíkom do útulkov aspon tým venčením, lebo aj útulkáči sa chcú prebehnúť a nie byť len zavretý niekde v koterci. A ak je tam špina a smrad ako píše Ulfheiðr, tak aj preto, lebo je len veľmi málo takých ľudí ktorí by boli ochotný chodiť do útulkov a postarať sa o to aby ten smrad a špina tam neboli. A blšku, lašeľ alebo sračku váš pes môže chytiť kdekoľvek. Ja chodím do útulku už niekoľko rokov a žiadnu sračku (ako to tu ktosi píše )som ešte domov nedoniesol.

dudri dudri dudri :jazyk:
ale ne :heh: obavam sa ze sa navazas do nespravnych ludi, najprv by si sa mal trochu zamysliet nad tym komu to tu pises a az potom sa rozdrapovat, ver tomu ze taka Ulf velmi dobre vie ako sa zije utulkacom a S utulkacom.
a tvoje vykonstruovane halucinacie (pardon bludy) ako vsetci zhora pozerame na tych vsivavych spinavych utulkacov, dobre som sa pobavila :heh: (a silno pochybujem ze moj pes sa jednoducho a rychlo dostane do utulku a keby aj bol by tam asi tak pol minuty :ach: )
to ze ty si si domov sracku nedoniesla, neznamena, ze inym ludom sa to nestalo, tam kde je zvysena koncentracia posv na metri stvorcovom (napr. cvicaky, vystavy, UTULKY) a este psov, ktorych nepoznas, pravdepodobne neboli niektori nikdy ockovani, ani odcerveni, a ktovieco ine, je naozaj NEVHODNE tahat male stena - koli tomuto vznikla diskusia, to hadam uznas aj TY. a ked sa niekto boji aj o svojho dospeleho psa, lebo ma napr znizenu imunitu, alebo sa mu proste nechce platit kazdy mesiac za veterinara (radsej tie peniaze venuje utulku) alebo proste nema chut utierat tyzden sracky po byte, myslim ze to je pochopitelne.
takze neodsudzuj ludi prv ako ich spoznas, je to zbytocne a trapne :hmm:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod wer » Ned 26.12.2010 12:52

xxx, veelmi zle miereny prispevok... myslim, ze vacsina tychto ludi, napriek tomu, ze maju vlastneho psika (podaktori dokonca psika z utulku!), sa venuju, vencia, pomahaju aj tym spominanym "spinavym" utulkacom.
nikto nikoho neobvinuje - ani tych samotnych psov a ani zamestnancov utulku, lebo je to naozaj narocne. tie psy sa tam stale menia, prichadzaju zanedbane, podvyzivene, tyrane, rovno z ulice - myslis, ze to je hygienicke a zdrave prostredie???? mnoho psikov, najma steniatok, uhynie bud este v utulku alebo v novom domove na nasledky takeho zivota. a preto nerozumiem, preco este ohrozovat vlastneho psa? staci dodrziavat urcite opatrenia (mimochodom - pre menej chapavych - tie, ktore tu boli rozoberane) a budu vsetci spokojni... :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 08.02.2011 8:48

http://slobodazvierat.sk/index.php?eID= ... 6ed222208f

:plac: mojáá. C :plac: Chjo, Vigoušiek je v útulkoch fakt veľa.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 22.04.2011 14:57

Ak ma niečo v tento pekný deň nasralo, tak táto fotka. Všimnite si, čo má pes v útulku SZ na krku. :au: :kak:
http://slobodazvierat.sk/index.php?eID= ... 47ff182765

Ak by niekomu nešiel link,tak foto:
Obrázok
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod starr » Ned 24.04.2011 18:17

Offtopic: Mňa už bratislavská SZ párkrát tiež prekvapila...
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod jairco » Uto 24.05.2011 20:49

11.4.2011 som našla opusteného psíka v Bratislave - časť Prievoz na Domkárskej ulici v záhradkárskej oblasti (cigánskej časti ) Psíka som tam videla asi mesiac pobehovať. Spával vonku medzi smeťami, jeden starší pán ho chodil kŕmiť. Bol zaklieštený, nikto sa oneho nestaral. Nedalo mi ho tam nechať medzi tou chamraďou. Ešte by si ho tam naši tmavší občania upiekli k jedlu. Je to kríženec teriéra. Výška Jack Russell teriérovi, drsná srsť, vek do 3 rokov a neskutočný maznáčik. V podstate sa on na mňa nalepil a odišli sme spolu. Na vodítku ide ukážkovo, vôbec sa neťahá a je nekonfliktný. Bol bez varlat. Môžno kastrácia, kryptorchyt alebo úraz. K tomu by sa mal vyjadriť veterinár.
http://www.slobodazvierat.sk/Obyvatelia ... cheers_pi1[page]=9
pod menom Slavo na 10. strane.
jairco
Šteniatko
 
Príspevky: 91

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod starr » Str 07.12.2011 11:50

Dnes mi jeden policajt povedal, že keď sa v obci nájde pes, ku ktorému sa volá Sloboda zvierat na jeho odchyt (lebo oni nemajú žiadne koterce ani nič na tento účel, tak musia volať jedine SZ), tak vraj po prijatí do útulku, keď sa do 24 hodín nenájde majiteľ, tam toho psa utratia. Vraj on má takéto informácie. Zírala som :oo: :ua:. Neviete niekto, či je to pravda? Však to by bolo príšerné. Mne sa to nezdá, ale po prečítaní niektorých článkov o činnosti SZ váham, mu veriť alebo nie. Možno len ľudská fantázia, ktorá nepozná hranice, ale fakt neviem... :otaznik:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod hafanana » Štv 08.12.2011 8:56

to by ich tam asi nebolo dvesto a nepribudali by tak na stranke, skor je zahada ze ich celkom dost rychlo mizne, moja kolegyna tam bola, ked nejaka pipinka dosla a vyberala si malych psikov, ze ukazovala a slobodovi zamci jej ich vyberali.
povedzme si uprimne, v nemecku aj rakusku utulky su tiez a plne, isto nemaju potrebu vlacit vychodoeuropske psy, ked uz, brali by rumunske , ktore vazne behaju po bukuresti len tak kade impride, mam silne presilne obavy, ze idu na vyskum dakde :-(
preco neberie velkych, ktorych je vacsi problem umiestnit , ze ano
hafanana
Šteniatko
 
Príspevky: 64

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod lucik » Štv 08.12.2011 10:06

hafanana, keď do toho nevidíš, netrep blbosti, prosím ťa! tvoje dojmy sú absolútny blud!
1. útulky a karantény si pomáhajú navzájom a berú si psov, pre ktorých majú miesto a kapacitu
2. útulky úzko spolupracujú s rakúskymi/nemeckými organizáciami - či už útulkami, alebo organizáciami, ktoré zabezpečujú dočasnú opateru a hľadajú psíkom nové domovy..
toľko v skratke, ešte raz zdôrazňujem, nešír bludy, ak do toho nevidíš a len si domýšľaš na základe JPP a tvojej bujnej fantázie..

P.S. týmto sa nezastávam SZ v BA, len sa pokúšam objasniť tieto konkrétne bludné dojmy..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod hafanana » Štv 08.12.2011 10:15

lucik, daj si teply caj a dychaj
hafanana
Šteniatko
 
Príspevky: 64

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod Poca » Štv 08.12.2011 10:49

Teply caj a dychaj??? Tak možno riešiš ty situáciu so psami, prípadne kydaním na organizácie a ľudí. Keď ti niekto dá logickú odpoveď, keďže tomu asi rozumie a pohybuje sa v takom prostredí, tak ho odbiješ takouto :censored:
Bola to pre teba záhada tak čítaj a ne...uj.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky