Pes nežravec

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Pes nežravec

Poslaťod Zuzka&Badynka » Uto 20.05.2008 14:44

Ja mam praveze opacny problem. Moj pes je taky , ze dam mu jest a ona zoberie si dve granulky prejde sa okolo stola a do izby o pet minut dalsie a takto papa cely den skusala som , ze brat jej tu misku so zradlom ked nezie do 15min ale aj tak ani ju to netankovalo, ze som jej ju zobrala. A potom ked jej zobereem misku tak strasne zobre a ked jej ju vratim , ze nech sa naje tak zasa skusala som davat aj varene masko a nic to iste . Poradte ako psa naucit rychlo jest?
Zuzka&Badynka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 281
Bydlisko: Bratislava-Rusovce

Re: ako odstrániť štekanie pri kŕmení..

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 20.05.2008 23:23

Zaobstarať druhého psa ... :lol:
alebo jej dať jeden deň pôst, možno potom trocha zrýchli.
Hmotnosť má normálnu?
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: ako odstrániť štekanie pri kŕmení..

Poslaťod Hanka 1 » Str 21.05.2008 6:13

Jestli někdo znáte knihu Jih proti Severu - tam je výrok "dáma jí s okázalou nechutí....". Moje fenka ČSV granule celý život do huby skoro nevzala, maso jí výše uvedeným způsobem. Druhého psa máme, klidně mu od misky uhne a dívá se, jak on jí to žere. Totéž s kočkou i s naším dalším mazlíčkem - potkanem. Tenhle postup trvá 6,5 roku jejího života a nezměnil na tom nic počet psů, který je okolo, ani to, jestli si sama den předem dala půst nebo jestli jsme jí ho dali my. Prostě je to nežravka a asi s tím nic neuděláš.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: ako odstrániť štekanie pri kŕmení..

Poslaťod Silwuska » Str 21.05.2008 8:03

:lol: Hanka to je zlate...tak hold, je to prava dama, nebude sa snad napchavat jak nejaky obycajny pes, nie?!! :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: ako odstrániť štekanie pri kŕmení..

Poslaťod Ivanka.P » Str 21.05.2008 8:21

Toto poznám u čivavky :lol: zobral granulku a odniesol na sedačku v obyvke a tam pochrumal a takto pomaly vyjedol celú misku.

Zato, keď som ich krmila mäskom na dvore spolu s RTW tak hltal a potom mi to doma :blee: tak som ich krmila už len oddelene.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: ako odstrániť štekanie pri kŕmení..

Poslaťod unicorn » Str 21.05.2008 13:43

cica15 píše:Ja mam praveze opacny problem. Moj pes je taky , ze dam mu jest a ona zoberie si dve granulky prejde sa okolo stola a do izby o pet minut dalsie a takto papa cely den skusala som , ze brat jej tu misku so zradlom ked nezie do 15min ale aj tak ani ju to netankovalo, ze som jej ju zobrala. A potom ked jej zobereem misku tak strasne zobre a ked jej ju vratim , ze nech sa naje tak zasa skusala som davat aj varene masko a nic to iste . Poradte ako psa naucit rychlo jest?

moze to byt aj pripad nezravky ako spominala Hanka1. ale skor by som povedal, ze si od zaciatku psovi neurcila rezim a teraz si s tebou robi co chce. pride nezje, odide, zobre, ty mu das. proste cisty chaos. zaved jasne pravidla a dodrzuj ich nie pol dna, alebo den, ale niekolko tyzdnov a ked sa to nezlepsi, tak potom to moze byt ta "nezravka". a prvu vec co urob, je to ze ju odnauc zobrat. respektive ak sa neodnauci, tak aspon ju za to zobranie neodmenuj tym, ze ked zobre, tak jej stale das zrat.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: ako odstrániť štekanie pri kŕmení..

Poslaťod Tatiana » Str 21.05.2008 14:01

u nas nie je problem u bulikov ,ti co im dam schrumstnu na pockanie,horsie uz patosky jedna tak ako tu bolo pisane po jednej granulke,druha zasa dobka cely den,no a Ajka ta aku ma naladu raz zbasti hned inokedy ani nepozrie,plati na nu iba ak je nablizku iny pes vtedy si radsej hoci aj nasilu tie granule zje :heh:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku

Poslaťod Hanka 1 » Sob 12.07.2008 6:41

Učím je, že venku se nesbírá, ale doma z misky kdykoli v ní něco je a mají chuť, můžou si vzít a nemusí se ptát.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Chodenie pri nohe na vodítku

Poslaťod Tchor » Sob 12.07.2008 8:26

tak s timhle s tebou teda nesouhlasim zrovna ten zpusob krmeni u tebe povazuju za velmi nestastny.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Chodenie pri nohe na vodítku

Poslaťod Amaguk » Sob 12.07.2008 9:27

Tchor, z akeho dovodu?
ja to robim presne tak isto ako Hanka
:nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Chodenie pri nohe na vodítku

Poslaťod Hanka 1 » Sob 12.07.2008 14:46

U nás je v misce pořád něco k jídlu a psi nejsou zrovna při chuti a občas chodí kolem misky i masa bez povšimnutí. Takže nejsou naučení sežrat, co dostanou tehdy, kdy to dostanou, a vědí, že to budou mít k dispozici pořád. Na to asi Láďa naráží.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Chodenie pri nohe na vodítku

Poslaťod herriett » Sob 12.07.2008 15:03

Hanka, aj u nas je to tak a uz viaceri psickari ma za to kritizovali - ze ak raz pes nechce zrat v urcitu hodinu, ktoru mu na zranie dam, mam misku odlozit. Ale nikdy som to nerobila ani nerobim, pretoze viem, ze ked nie je hladna, ked jej zradlo dam, tak urcite na nu hlad pride v noci a do rana je miska uuuplne prazdna. Vsak ani ja nejem iba v urcenu hodinu, ale vtedy, ked na mna hlad pride.
herriett
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41
Bydlisko: Košice

Re: Chodenie pri nohe na vodítku

Poslaťod Amaguk » Sob 12.07.2008 17:56

Hanka 1 píše:U nás je v misce pořád něco k jídlu a psi nejsou zrovna při chuti a občas chodí kolem misky i masa bez povšimnutí. Takže nejsou naučení sežrat, co dostanou tehdy, kdy to dostanou, a vědí, že to budou mít k dispozici pořád. Na to asi Láďa naráží.


ono, mne jejasne na co naraza, ale nerozumiem, preco to povazuje, ako pise, ze "nestastne"
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Chodenie pri nohe na vodítku

Poslaťod rea » Sob 12.07.2008 18:20

Za nešťastné to považujem aj ja. Najviac tých, ktorí majú problém so žravosťou u psa je práve z radov tých, ktorí kŕmia takýmto spôsobom. Pes nie je krava, ktorej sa prirodzene krmivo váľa všade naokolo, pes by mal ostať dravcom, ktorýsi potravu musí určitým spôsobom vybojovať a zaslúžiť. Ak to tak nie je, podľa toho pes aj ku krmivu pristupuje. Prirodzene krmivo buď zožerie alebo ho zožerie niekto iný, alebo si ho musí schovať na horšie časy. V prípade odmeňovania pamlskami pri výcviku, alebo pri použití krmiva na stope nie je pri tomto spôsobe kŕmenia krmivo dostatočnou motiváciou. V týchto prípadoch dochádza často k cyklu toho, že si majiteľ robí starosti s tým, že pes neprijíma potravu tak, ako by mal, ponúka, mení, špekuluje sa, v tomto prípade blahobyt psovi nerobí dobre. Je zaujímavé, že týmto spôsobom najčastejšie psov kŕmia ženy a tie majú často ten istý problém aj s deťmi. Myslím, že to stojí za zamyslenie. V prírode prebytok jedla nie je prirodzený a už vôbec nie dlhodobo. Svoje dôsledky to má aj v civiizácii.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Chodenie pri nohe na vodítku

Poslaťod herriett » Sob 12.07.2008 20:34

Rea, vies, ze na tom asi nieco bude? Nasa ma zradlo v miske stale - ale len ked sa jedna o granule. Ak je to varena strava, a nechce zrat, tak jej to odlozim do chladnicky a dam jej to na dalsi den. Ale granule jej cez den nechavam. A potom sa cudujem, ze s pamlskami vymysla. Skoro nic jej nechuti, je dost vyberava...Aj tie granule zozerie iba vtedy, ked jej je jasne, ze ine nedostane. (ked dva dni po sebe nezozerie, co jej dame, dostane iba granule, ktore tiez nejak extra nema rada a smola)No my zeny by sme asi mali byt trosku tvrdsie :lol: A preto mi asi ani nefunguje motivacia pamlskami pri cviceni popri nohe.
herriett
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov