Výkupcovia - výkup psov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod eur » Pon 24.09.2007 12:05

:vykricnik: Jednoznačne táto téma tu chýba - je na mieste, aby čo najviac ľudí, čo odovzdávajú šteniatka do výkupu prestali naivne klamať seba- že sa maličkí majú dobre :vykricnik: :vykricnik:

Čo myslíte- ako je možné že sa objavujú stále noví a noví výkupcovia :otaznik:
Čo sa deje so šteňatami naozaj :otaznik:
Kto kontroluje dodržiavanie zákonov, hygieny?... NIK
Naposledy upravil eur dňa Pia 28.09.2007 12:01, celkovo upravené 1
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Poslaťod lusy » Pon 24.09.2007 12:20

ako vies, ze sa nemaju niektore z tych steniat dobre???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Silwuska » Pon 24.09.2007 12:22

Ozaj co sa s nimi stane??? Niekde som citala ze vykupujem stenata...a na co su im vlastne...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Iwka » Pon 24.09.2007 12:52

Na pokusy a mnozenie, vsak oni ich mnozia a feny maju prve stenata uz pri prvom harani
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod eur » Pon 24.09.2007 14:19

Meggy to su množitelia- ale ja som tu otvorila temu o výkupcoch. I keď množiteľov podporujú výkupcovia a opačne - to je fakt.
Ako viem, že sa niektoré nemajú dobre?? Nuž pri takom množstve- týždenne celoplošne sa to môže rátať na kamióny- ano- možno tých 10-20 zo 100 -200?? Možno!! ak majú šťastie.
Je choré koľko je zrazu výkupcov a ešte smutnejšie ako pristupujú k šteňatám- pre nich to nie je živý tvor, ale iba čistý tovar- pri tom možstve a veľkom kolotoči to inak ani nemôže byť.
Je smiešne, že mnohí čo predávajú do výkupu stále veria, že štence idú na západ do obchodov no nik si neuvedomuje aké je to skutočne veľké kvantum knučiacich steniatok... . Akosi sme slepí a nechceme vidieť, že i západ má svoje štence- svojich chovatelov, utulky... majú svojho nadostač. Naco by im boli stence z vychodu??
Smutne je, že mnohí tomu stále veria.
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Poslaťod Silwuska » Pon 24.09.2007 14:24

A to davaju vsetky na pokusy??? Ja fakt o tejto teme nemam ani sajn tak ma zasvette...casto som o tom rozmyslala, ale fakt neviem o com to je...kam ich davaju...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod lusy » Pon 24.09.2007 14:28

eur píše: Akosi sme slepí a nechceme vidieť, že i západ má svoje štence- svojich chovatelov, utulky... majú svojho nadostač. Naco by im boli stence z vychodu??
Smutne je, že mnohí tomu stále veria.


naco? lebo od nas stence su lacnejsie. nakupia tu a predavaju za ine ceny zasa inde. ide o prachy. ja hororim aspon o tych, ktory si naozaj panicka najdu.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Bendy » Pon 24.09.2007 19:12

Nuz vykupcovia steniat kupuju stenata vo velkom za ludove ceny a predavaju ich na internete, do zahranicia alebo chovproduktov, proste vsade, kde je o ne zaujem za dvojnasobok , alebo aj daleko viac. Jednoducho povedane su to priekupnici, cize dileri so psami. Robia to pre vlastne obohatenie. A preco je to zle??? Par prikladov: Dileri sa nestaraju o blahobyt psa, snazia sa ich len predat ako tovar, nazrat a napit im musia dat, inak by psik mohol zdochnut a oni by prisli o prachy... Dalej, predavaju psy hlavne bez PP, co ohrozuje standard plemien, zhorsuje imidz plemena a tak dalej... Serioznemu chovatelovi psov zalezi, ako bude postarane o stena, diler ho proste preda do hocijakych ruk ( vykupne, nezodpovedni majitelia, na pokusy, na polievku...). Psiky v chovproduktoch nie su stastne, skoro vsetky trpia stresom, maju problemy s vyprazdnovanim, vracaju a su v zlom zdravotnom stave, co tiez hovori o serioznosti celeho toho biznisu. Takze len tolko, pre ozajstnych milovnikov zvierat je obchod so zvieratami len pre peniaze velke FUJ FUJ! :hmm: :no:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Silwuska » Uto 25.09.2007 6:17

Fuuuj Fuj :nechutne:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod eur » Uto 25.09.2007 7:20

lusy píše:naco? lebo od nas stence su lacnejsie. nakupia tu a predavaju za ine ceny zasa inde. ide o prachy. ja hororim aspon o tych, ktory si naozaj panicka najdu.


Lusy ty si ozaj myslíš, že všetky idú do obchodov?? Ako vidno nemáš ani predstavu aké kvantum šteniat týždenne opúšťa slovensko!!

:vykricnik: :hmm:

Mimochodom, videli ste aké parádne nové krémy ponúkajú v drogériách?? Nie som od veci... čo myslíte, prčco sa iba sem-tam vyskytne maličká správa o halách plných mačiek, psov... nuž tých je už teraz nadostač.... Schválne- pohľadajte zoznam značiek, ktoré netestujú svoje výrobky na zvieratách a dajte to i sem.

alebo

Kam putujú kamióny skutočne?? Nuž bola by si prekvapená - pekný článok nájdeš na stránke slobody zvierat. V maďarsku prekladali a smer :vpravo: Azia

alebo

samozrejme každý výkupca aby mohol brat štence musí mať zabezpečený odbyt:
no je chybou si myslieť, že všetky štence idú "do raja"...
to je ako u lekára- čo paciet to iná diagnoza...
čo myslíte- prečo poniektorí vykupujú ak krížence??
:angel:
Naposledy upravil eur dňa Pia 28.09.2007 12:07, celkovo upravené 1
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Poslaťod Silwuska » Uto 25.09.2007 7:30

Avon zasadne netestuje na zvieratach...je to vsetko smutne, ale mi obycajny ludia a milovnici psov s tym nic nenarobime...ludia s dedin co 2 krat rocne riesia stenata ich bud utopia, utlcu s lopatou, alebo daju do vykupu...co je najlepsie?? :plac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod lusy » Uto 25.09.2007 8:44

eur píše:Lusy ty si ozaj myslíš, že všetky idú do obchodov?? Ako vidno nemáš ani predstavu aké kvantum šteniat týždenne opúšťa slovensko!!



ak si dobre cital, tak som pisala, ze niektory si panicka najdu. samozrejme som nehovorila o vsetkych. popisovala som iba situaciu, ktoru poznam.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod simm » Uto 25.09.2007 8:46

ale ved vykopcovia na nich netestuju pokusy.. iba ich predavaju do zahranicia o x krat viac ako ich tu na sk kupia
[img:bbee06979b]http://www.dogs.wz.sk/download/administrator.gif[/img:bbee06979b]
simm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod eur » Uto 25.09.2007 13:28

simm- to je obchod- tak to chodí. No, ale druhá vec je, čo sa skutočne deje so šteniatkami- kde je ich ciel umiestnenia.

Lusy- čítala som dobre tvoj príspevok, ale to štastie má iba zanedbateľné množstvo šteniat. Mnohí veria.... iní sa nestaraju kde štence skončia. Je to smutná holá realita a patri sem- je to o psoch.

Silwuska píše:Avon zasadne netestuje na zvieratach...je to vsetko smutne, ale mi obycajny ludia a milovnici psov s tym nic nenarobime...ludia s dedin co 2 krat rocne riesia stenata ich bud utopia, utlcu s lopatou, alebo daju do vykupu...co je najlepsie?? :plac:


Hm... u nechcených šteniatok asi utratenie hned po narodeni. To je moj názor.

/////jukel: edituj príspevky
Naposledy upravil eur dňa Pia 28.09.2007 12:09, celkovo upravené 1
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Poslaťod Ulfheiðr » Str 26.09.2007 11:23

zoznam kozmetiky ktore testuju a ktore netestuju ma na stranke Lucia.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Ďalší

Späť na Ostatné