Odumretie plodu, potrat

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: odumretie plodu a pokračovanie gravidity???

Poslaťod Ema 012 » Pon 08.12.2008 0:18

Ivanka info sú tu viewtopic.php?f=3&t=170&st=0&sk=t&sd=a&start=1380
Auž sú len dve :plac:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: odumretie plodu a pokračovanie gravidity???

Poslaťod Tasha » Pia 12.12.2008 14:10

narodili sa tri šteniatka. Nič iné okrem nich z maternice nevyliezlo. myslím nejaké mumifikované šteniatko, alebo niečo podobné. Grace hlúpučká psíka po niekoľkých dňoch priľahla. A až vtedy sa naučila ako má ležať pri šteniatkach. Tieto dve baby sú silné a krásne.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: odumretie plodu a pokračovanie gravidity???

Poslaťod Puk » Pia 12.12.2008 22:36

Darley, mumifikované šteňa zväčša nemáš nárok nájsť, lebo... Zaľahnutie - stáva sa, nič to. Pekne odchovaj slečny! :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

vstrebanie šteniatok

Poslaťod rimankaaa » Str 21.09.2011 19:54

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu - prečo a z akého dôvodu môže dôjsť k vstrebaniu šteniatok po 30.dni? :ua:
rimankaaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: vstrebanie šteniatok

Poslaťod Tatiana » Str 21.09.2011 20:17

Ako?sucka bola gravidna a po 30 dni plody vstrebala?lebo je to normalne ze mozu sa vstrebat niektore no uvadza sa nanajvys do 35 dna,niekto to pripisuje zlej vyzive niekto dokonca ze sucka ak je zarodkov vela jednoducho vstrebe cast aby ich vedela uzivit :ach:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: vstrebanie šteniatok

Poslaťod rimankaaa » Str 21.09.2011 20:36

Takto.. sono nam potvrdilo steniatka {robili sme ho na 27.den}, dnes sme ho robili opat {47.den} a po steniatkach ani stopy :plac: tak jedina moznost, ktora ma napadla, ze sa do toho 35.dna vstrebali, lebo inak tomu nerozumiem.. fenke ale ceciky rastu, takze zrejme mozeme ocakavat falosku :ua:
rimankaaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: vstrebanie šteniatok

Poslaťod rimankaaa » Str 21.09.2011 20:55

.. a len som chcela vediet, preco to tak je, na nete som nenasla ziadne blizsie info, okrem vyraznej zmeny stravy, ale to sa u nas nekonalo, a na 1.sone bolo vidno 2 steniatka, takze vstrebanie pre vysoky pocet steniat sa tiez nekonalo :ua:
rimankaaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: vstrebanie šteniatok

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 21.09.2011 22:53

Môže to byť aj pri nakazení Herpesom, očkovali ste?
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: vstrebanie šteniatok

Poslaťod Barbara » Štv 22.09.2011 8:16

Tatiana píše:...dokonca ze sucka ak je zarodkov vela jednoducho vstrebe cast aby ich vedela uzivit :ach:


Wow :oo:
Offtopic: Takto vstrebávať deti by mohli aj naši spoluobčania premnožení najmä na východe :ha: Sorry, ak som sa niekoho dotkla.
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: vstrebanie šteniatok

Poslaťod rimankaaa » Štv 22.09.2011 9:11

Tatranská Afrika píše:Môže to byť aj pri nakazení Herpesom, očkovali ste?



To nas potom napadlo ako prve, ze by to mohol byt zrejme Herpes, a bohuzial, sme neockovali, nabuduce ju isto preockujeme, ak teda nejake nabuduce bude, toto bol uz 2hy neuspesny pokus a kedze sa nam hara raz za 9 - 12 mesiacov, na buduci rok bude mat 4roky, tak ziadna slava :ua: no nic, treba dufat :ach:
rimankaaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

potrat u feny???? RADA

Poslaťod sharonka » Ned 30.03.2014 14:32

ahojte, mam dilemu, mam doma 9 rocnu fenu Bernskeho salasnickeho psa, pred 3 dnami zacala pomenej jest, bola taka malatna, a dnes sa uz takmer nepostavi na nohy, ocividne ma bolesti, najprv som si myslela ze to moze byt klbova dysplazia, ale teraz som si uz neni ista, pred 2 dnami som spozorovala ze krvaca z posvy, len jemne, nie silno, dnes rano som nasla zrazeninu, ktoru vypudila, bolo v nej vela krvi, a strasne husta akoby zelatinova konzistencia, vyzeralo to ako zvysky placenty, ked som sa v tom prehrabavala nasla som tvrde bledsie casti, akoby kosticky, preto sa pytam ci nahodou nemate nejake skusenosti s potratmi u psikov, taketo spontamne... dakujem za kazdu odpoved
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=15&t=11476&hilit=potrat
sharonka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: potrat u feny????

Poslaťod hriva » Ned 30.03.2014 20:29

No ja by som išla na veterinu a najlepšie hned. Môže mat v sebe viac mŕtvych plodov, treba to skontrolovať, prípadne pichnúť vyvolavacku nech sa spustia kontrakcie a porodi aj ten zvyšok...ked tam náhodou ma mrtve plody hrozí otrava krvi a smrť :vykricnik:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: potrat u feny????

Poslaťod Ivanka.P » Uto 01.04.2014 12:40

Ak by to aj nebol plod, nevyzerá to dobre. Hneď by som išla na veterinu.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Rada

Poslaťod Taťka » Pon 17.11.2014 16:15

Zdravim, potrebovala by som poradit..kedze moja fenka bola neziaduc nakryta, boli sme na injekcie aby vyvolali potrat. Vsetko slo v pohode, plody vyplavilo, mliecko stratila..no prestala nam napat, nejak sme to neriesili lebo ked mala planovane steniatka tak tez po porode nechcela vela jest. Lenze zacala sa nam pocikavat, chuderka ani nevie, ze to z nej ide. Uzliny som jej nahmatala ako golfove lopticky hlavne pravu. Boli sme u veterina robil jej rozbor mocu kde nezistil nic...nasadil jej antibiotika clindamycin na sest dni. Nemate s tym niekto skusenosti?Uz neviem ako do nej dostat jedlo, pije mi len vodu-veela vody.
Dakujem ... :no:
Taťka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: potrat u feny???? RADA

Poslaťod Whip it » Uto 18.11.2014 0:01

Ahoj, ako dlho po injekciach sa objavili spominane problemy ? Boli ste pouceni o neziaducich ucinkoch hormonalneho prerusenia gravidity ? Tych latok, ktorymi sa da prerusit gravidita je viac a neviem, ktore dostavala, ale mozu sposobit vsetky spominane vedlajsie ucinky. Okrem toho pomocovania sa.
Rizikom takehoto menezovania neziaducej gravidity je moznost vzniku pyometry, ktora sa prejavuje velmi podobne, ako vedlajsie ucinky aplikovanych injekcii - zvysene pitie, zvysene mocenie, apatia, nechutenstvo, moze byt vytok z posvy, nemusi, rovnako telpota. Ma vytok ? Ak hej, ako dlho a ako vyzera ? Robil vet na kontrole sono, ci tam nie je napln, resp. ci sa vypudil cely obsah maternice ? Ak nie, sup na veterinu opat.
Planujete este steniatka ? Lebo ak nie, riesenim je aj sterilizacia.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby