Granule bez alebo s min. obsahom nežiaducich látok

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Granule bez alebo s min. obsahom nežiaducich látok

Poslaťod hessik » Ned 06.07.2008 22:27

Viem ,že táto téma tu bola okrajovo spomínaná xx-krát ,ale tý čo máte skúsenosti dajte do placu značky a ich plusy. Cena nehrá rolu.
Vopred dakujem!!!
hessik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Trnava

Re: Granule bez alebo s min. obsahom nežiadúcich látok

Poslaťod hessik » Ned 06.07.2008 22:32

Mám 3 mesačného krátkosrstého trpazličieho jazvečíka a zhruba po mesačnom krmení granulami RC jazvečík junior sa u nej prejavuje časté skriabanie sa.....ako som sa dočítal v témach tak je to asi s granúl. Granule používam ako dodatok stravy ku masovým konzervám junior.
hessik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Trnava

Re: Granule bez alebo s min. obsahom nežiadúcich látok

Poslaťod Silwuska » Pon 07.07.2008 9:32

Myslim ze RC ma tych neziaducich latok natolko, ze je skoro 100% jasne s coho sa skrabe :no:

Inak sa chysta nova rada Trainer Natural, co by malo mat minimalny podiel akychkolvek chemikalii...co uz ma trainer tak ci tak, pretoze je bez ochucovadiel a umelych konzervantov...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Granule bez alebo s min. obsahom nežiadúcich látok

Poslaťod zeane » Pon 07.07.2008 9:36

:yes: myslím že táto téma bola založená špéci pre Marco Varhol... Čo sa mňa týka, rada by som vedieť jeho názor čím teda kŕmiť v prípade že sa z nejakého dôvodu variť nedá - napríklad na dlhších cestách ako dovolenka, tábor, pokazená chladnička a pod. :no: :yes:
Aha - zabulla som - takže granuličky povedzme že bez ohľadu na cenu (keď je to týždeň, tak sa to finančne hádam dá). Marco, môžeš? :smile:
Naposledy upravil zeane dňa Pon 07.07.2008 9:38, celkovo upravené 1
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Granule bez alebo s min. obsahom nežiadúcich látok

Poslaťod Silwuska » Pon 07.07.2008 9:37

Fosilia prikrmuje proplanom,co si pametam :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Granule bez alebo s min. obsahom nežiadúcich látok

Poslaťod NemesiS » Pon 07.07.2008 11:16

ja navrhujem holistiku.
buď trainer, teraz nedávno vyšla od neho holistika alebo Firstmate.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Granule bez alebo s min. obsahom nežiadúcich látok

Poslaťod Marco Varhol » Pon 07.07.2008 11:50

hessik v prvom rade zato nemoze az tak krmivo ako intolerancia tvojho psika. To na obhajobu RC, pretoze mozes krmit aj inymi granulami a najde sa tam nejaky protein,ktori vadi.
Problemom u tejto znacky je veterinarne krmivo - senzitive
Pokusy so snizovanim molekulovej hmotnosti napr.soje nemaju uspech z dvoch dovodov. V prvom rade pes nie je enzymaticky vybaveny na soju a tym moze pri dlhodobejsom krmeni nastat bielkvinovy deficit a za druhe je stale riziko moznej alergie.

Pokial by si v dospelocti krmila tymto krmivom RC DACHSHUND mas tu tieto mozne rizikove alergeny:

rice, dehydrated poultry meat, vegetable protein isolate, hydrolysed animal proteins.

Nie je mi jasne preco si zacala krmit krmivom pre stenata, ktore ma hlavnu surovinu dehydrated poultry meat doplnenu o hydrolysed animal proteins. Snad horsie sa tam uz ani nedalo dat. :hmm:

zeane tazka otazka, snad krmivo, ktore ma vyssi podiel masa, nema farbiva, syntetika BHA,BHT,Etoxyquin.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule bez alebo s min. obsahom nežiadúcich látok

Poslaťod hessik » Pon 07.07.2008 13:13

for Marco Varhol
No hladal som krmivo co naj stavane pre nu.....kedze je to jazvecik 3mes som nasiel na nete od RC pre jazvy junior.
Som myslel ze je to najlepsia volba ale asi opak bol pravdou. Teraz sa pokusam najst na mesiac dva granule kym sa poriadne nezoznamim s Barfom to sa mi pozdava najviac ,ale najprv si musim splasit nejaku lite,raturu o tom aby som do toho neskocil bezhlavo
hessik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Trnava

Re: Granule bez alebo s min. obsahom nežiadúcich látok

Poslaťod Silwuska » Pon 07.07.2008 13:20

Citaj forum...literatury tu mas hodne hodne :no:
priklad viewtopic.php?f=48&t=1936
a mnoho dalsich...inak si sa rozhodol velmi spravne :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Granule bez alebo s min. obsahom nežiadúcich látok

Poslaťod Amaguk » Pon 07.07.2008 13:20

ale najprv si musim splasit nejaku lite,raturu o tom aby som do toho neskocil bezhlavo

tak hladaj, dunco, hladaj - aj tu na fore :hafan: :ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule bez alebo s min. obsahom nežiadúcich látok

Poslaťod hessik » Pon 07.07.2008 14:00

hladam ,hladam a vyzera to tak ze od noveho tyzdna zacneme s Barfom......este si musim nastudovat ake masko kupit cez weeek....ale nikde som zatial nezistil ci to nebude skoro pre 3 mes psa :ua:
Silwuska dik za link
hessik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Trnava

Re: Granule bez alebo s min. obsahom nežiadúcich látok

Poslaťod Silwuska » Pon 07.07.2008 14:02

Je to akurat, ak uz dokaze pozuzlat kosticky, tak sa nemas coho bat :no: ale zatial by som skor skusila nejake skrabane kuracie masko s ryzou, mrkvickou...proste zacat s niecim lahsim...masko zozenies normalka v masiarstve, pre takeho drobca to nebudes mat drahe...neskor by som odporucila niektore zo "psacich" shopikov s masom...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Granule bez alebo s min. obsahom nežiadúcich látok

Poslaťod Amaguk » Pon 07.07.2008 14:03

my sme v troch mesiacoch zacali s kuracimi kridlami :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule bez alebo s min. obsahom nežiadúcich látok

Poslaťod hessik » Pon 07.07.2008 15:51

na baronovi.cz stale uvadza ako doplnok olej+minirali....je to moc potrebne alebo sa to da nahradit latkami ktore obsahuju aj ovocie zelenina....ktovie nech povie :smile:
hessik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Trnava

Re: Granule bez alebo s min. obsahom nežiadúcich látok

Poslaťod Silwuska » Uto 08.07.2008 7:05

Ono je dobre mat poruke nejaky mineralny doplnok, napr. roboran. Ale je ich viac, mozes si vybrat...to raz za cas sprcnes do zradla...ob tyzden napriklad...ono v strave psa nemusi byt vyvazena kazda krmna davka...tam sa to pocita na dni az tyzdne...ale to uz sme hodne OT...ked tak sa pytaj v prisluchajucich temach :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Granule a konzervy